Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem mer pisilni az...

Miért nem mer pisilni az oviban a kisfiam a többi gyerekkel együtt?

Figyelt kérdés
4 éves a kisfiam, már egy éve ovis, de nem mer pisilni a wc-ben, amikor kiviszik őket alvás előtt, de így nem tud és lefekvés után kéretőzik ki. Szóltak az óvónők, hogy ez így nem lesz jó és nem fogják kiengedni, mert zavarja a többit. Itthon egyébként siman pisil előttem, meg az apja előtt is. Mit tegyünk?

2022. okt. 8. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Én 28 éves vagyok, és ha nagy a sor, én sem tudok, piszoárt ovis koromban használtam utoljára. Szerintem teljesen normális. Nem is értem, mi ez a csoportos kivitel, amikor én ovis voltam, magamtól mentem, amikor kellett.
2022. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam soha parancsra pisilni de meg most sem 34 évesen.

Ha nem engedik ki akkor hagyják hogy bepisiljen vagy hogy gondolták?

2022. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

A félelemnek ehhez semmi köze. De nyilván kevésbé szemérmes a családja előtt, mint a többiekkel szemben.

Amúgy mit akarnak az óvodában, hagyják bepisilni alvásidőben? Annyi eszük nincs, hogy egyedül küldjék ki alvás előtt?

2022. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy gondolták. De így be fog pisilni... Ha nem engedik ki.
2022. okt. 8. 16:54
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Kérd meg őket hogy akkor menjen mikor a többiek végeztek, olyankor senkit nem zavar mert a többiek is akkor helyezkednek, fekszenek.
2022. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk csodálom h az óvónőkben nem merült fel az 5ös válaszoló kommentje.

Egyébként bátyjám ugyan ilyen volt. Most is az az első ha beugrink hozzánk wcre megy, mert "idegen helyen" nem szeret elmenni a mosdóba

2022. okt. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont emiatt pisilt be a lányom, és kéredzkedett be minden nap az udvarról wcre. Szeptemberben kezdett, és se függöny, se semmi a wc előtt, csak egymás mellett ott vannak, a wctől két méterre a kézmosók.

Nem is értem hogy gondolták, a wczés nem csoportos tevékenység.

Azóta kicsit jobb a helyzet, megbeszéltem a gyerekkel hogy az ovisok így szoktak pisilni, mert ez mekkora jó buli így csoportosan intézni, igyekeztem pozitívan beallítani a helyzetet. Azóta kicsit bátrabb lett, de van hogy visszatartja inkább és később szalad.

Az ovónőkkel beszélj, hogy vagy elsőnek, vagy utolsónak vigyék ki wcre, ez azért nem olyan nagy szervezés, senkit nem zavar vele a gyerek.

2022. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt az ovónökkel van a probléma.Nállunk nem volt ilyen hogy hogy parancsra kellett pisilni.Sőt alvás közben is ki engedték minket.Én nem tudom hogy ezek hol szerezték a diplomájukat
2022. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
óvodában dolgozom és sajnos rettenetesen sajnálatos de a gyerek nem akkor megy pisilni mikir óhajt. Akkor megy amikor a csoport megy... Mondjuk iskolába se akkor megy amikor akar az ember..akkor mehet amikor szünet van.Ha 5 percenként járna mindegyik pisilni érdekes nappalok lennének mondjuk.
2022. okt. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lett megoldás kérdező?
2022. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!