Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan akinek auti a...

Van olyan akinek auti a gyereke de nem log ki a sorbol ovodába vagy iskolába?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy pl kicsit más ,de simán beilleszkedett.

2022. okt. 9. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Nincs ilyen. Lányom olyan kis mértékben érintett, hogy ezer vizsgálat után se tudták 100 % rasütni, mégis kilóg a sorból.
2022. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk az oviban van autista, szerintem az enyhébben érintett, talán inkább aspergeres lehet. Ő is kilóg a sorból, ordítva visitva hisztizik (sokkal hangosabban mint más gyerek) és a feladatokban nem vesz részt, külön vonul sokszor. De külsőre semmi sem látszik rajta csak az arckifejezése merevebb, de nincsenek furcsa mozgásai, illetve szépen és választékosan beszél.
2022. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat,a kerdesem inkabb arra iranyulna,hogy tud-e jarni rendes oviba,iskolaba…?
2022. okt. 9. 16:31
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez meg rém hülye kérdés, mert rengeteg autista jár normális iskolába.
2022. okt. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tényleg? Bocsi de ezzel a reszevel nem vagyok kepben..és ovodába?
2022. okt. 9. 16:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Óvodába is. Enyhébb esetek persze. A súlyosabbak is gyakran integrálhatók, csak találj hozzá ovit, amelyik vállalja.


Enyhe esetben én inkább a gyereket félteném, keress jó óvónénit, ha lehet! Mert könnyen kipécézik a többiek ezeket a gyerekeket.

2022. okt. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Kedved elso valaszolo megirnad a kislanyodnak milyen tunetei vannak ?
2022. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyhébb autizmust nem olyan régóta diagnosztizálják. Évszázadokig rendes iskolába jártak csak ők voltak akiket kiközösítettek meg végig bukdácsoltak. Most is rendes iskolába járnak még a súlyosabbak is mert sok helyen nincs 100 kilométeres körzetben nekik megfelelő intézmény.
2022. okt. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

8-ashoz tudok csatlakozni, még a közelmúltban sem volt érdemi diagnosztika szóval sokan végigkínlódták magukat a rendszeren ahogy éppen sikerült.

Más néven ezt hívjuk rideg integrációnak.


Saját példámon, engem csak általános iskola felsőben közösítettek ki, előtte-utána tűrhetően elvoltam. Óvodában, alsó tagozatban nem voltak barátaim, de nem tűnt annyira fel mert csendes, jó tanuló gyerek voltam.


Hivatalos diagnózist felnőttként kaptam, 30 éves korom után.


Nem egyedi történet, jó néhány hasonlót hallottam.


Tudomásom szerint ez manapság sem ritka.

2022. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

Az autizmus egy elég komoly diagnózis. Olyan gyerek biztosan nem kapja meg, aki nem lóg ki a sorból.

Beilleszkedni be lehet oly módon, hogy elfogadják a gyerekek az autista gyerkőc másságát. De attól még ugyanúgy kilóg a sorból.

2022. okt. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!