Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen családokról?

Figyelt kérdés
Anyuka magyar, apuka külföldi és egy harmadik országban élnek, de maguk között egy negyedik nyelven beszélnek?

2022. okt. 17. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egészségükre.
2022. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Mégis milyen nyelven? Ilyenről nem hallottam, de több olyan családot ismerek, akik magyarok, de direkt angolul beszélgetnek otthon, hogy a gyerek megtanulja a nyelvet. Ez kifejezetten káros a gyermek nyelvi fejlődésére nézve, de van aki olyan korlátolt, hogy nem lehet nekik elmagyarázni.
2022. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Én simán el tudom képzelni. Anyuka magyar, apuka olasz, Németországban élnek, és egymás között angolul beszélnek.

Szerintem ez poén, de túl sokáig nem lehet fenntartani, előbb-utóbb kiemelkedik majd egy vagy két nyelv, amit használnak (példánknál maradva jó eséllyel a német, mint az ország nyelve, és az angol, ami a közös nyelv), a többi pedig kikopik a családi kommunikációból.

2022. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Pár napja találkoztam egy háromgyerekes családdal, ahol anyuka magyar, apuka török, egymás között angolul beszélnek, Magyarországon élnek. A gyerekek mindhárom nyelvet beszélik, egymással inkább angolul, mert azt használják a családban a legtöbbet. A nyelvtudásból csak hasznot fognak húzni, akkor is, ha idővel egyik nyelv (valószínűleg az ország nyelve) lesz a domináns.
2022. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%
Mi lenne? Egy normális többnyelvű család, mást mit kellene gondolni?
2022. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Semmi. Az ő dolguk.
2022. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Igazuk van! Remekül csinálják. Sok kultúrát, nyelvet ismernek, legalább van aki kilát az itthoni nagymagyarkodásból, és reális arányok szerint látja a világot, meg a magyarok helyét a világban.


Ahány nyelv, annyi ember. Vagyis egy multikulti gondolkodású ember több helyen is otthon van.

2022. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi lenne? Egyik barátnőmnél ez a helyzet. A kislánynak a német az elsődleges nyelve, amit a bölcsiben beszélnek, de megért mindent az apuka és az anyuka nyelvén is külön-külön. Az apuka és az anyuka spanyolul beszélnek egymással, egyikük sem tud a másik nyelvén. A kislány amerikai-német oviba jár, így 5 nyelvet hall folyamatosan. Már 2 évesen szépen beszélt, amin őszintén szólva meg voltam lepve, mert mindenhonnan azt hallottam, hogy már két nyelv esetén is megkéshet a beszédfejlődés. Hát rá nem volt igaz.
2022. okt. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Két ilyen családot is ismerek. Az egyiknél ez jól működik, a gyerek már 5 évesen 3 nyelven beszélt a korának megfelelő szinten, a szülők közvetítő nyelvén pedig értett, mostanra a közvetítő nyelv is megy neki és nagyon büszke rá, hogy ennyi nyelven tud. A másik családnál a gyerekek nem hajlandóak az anyanyelvükön beszélni, az anyuka magyarul mond valamit, ők a helyi és a közvetítő nyelv keverékén válaszolnak. Még óvodás korúak, változhat a helyzet.
2022. okt. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Ismerek ilyet.

Szerb apa, horvát anya, Magyarországon élnek és főleg angolul társalognak.

2022. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!