Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azoktól az anyukáktól kérnék...

Azoktól az anyukáktól kérnék egy kis beszámolót,tapasztalatot,akiknek a gyerekének volt orr és garat mandula műtét?

Figyelt kérdés

4 éves a kisfiam. Orrmandula miatt légzéskimaradasa van, emiatt kell kivenni.Múltkor mentünk konzultációra, mire mondta az orvos,hogy ha már kiveszik az orrmandulát, kiveszi a két garat mandulát is, úgy mondta.:-ha már kivesszük az orrmandulát vegyük ki mindet-. Ki írták a kisfiút november 8-ra műteni. Egy kis biztatást szeretnék. Nagyon felek. Féltem a gyereket, így hogy légzés kimaradás is van. Teljesen be vagyok pánikolva. Az orvos azt mondta a gyereket ne varjam hogy kitolják, mert 2 napot lesz a gyerek intenzíven, miért??? Annyira le sokkoltam, hogy kb semmit nem kérdeztem. Azért mert ott steril a körülmény? Mennyire veszélyes ez a műtét, illetve mennyi a felépülési idő, mennyire faj neki utána? A műtét hány percig tart kb? Azt mondták a kórházi bentlét 3-4-5 nap.

Köszönöm, ha válaszolsz!


2022. okt. 27. 22:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Illetve így hogy egyszerre veszik ki nem komplikáltabb?
2022. okt. 27. 22:40
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Nem tudom mennyire releváns, de nekem 3 4 éves korom között kellett műteni az orrmandulám, nem kaptam rendesen levegőt. Viszont a mandulám nem vették ki, nem is tudom, jobb-e így, nagyon sokszor begyulladt már. Csak elmesélték, hogy hozzám sem lehetett bejönni egy darabig.

Kicsi voltam, nem maradt rossz emlék. Jobbulást kívánok a kisfiadnak, neked pedig türelmet és megnyugvást. 30N

2022. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nalunk csak az orrmandulat vettek ki (pedig en szerettem volna mindkettot, de ez eleg volt). Rutinmutet, de utana nalunk a megfigyelobe vittek, nem az intenzivre, ezt en semertem, hogy miert odaviszik. Az altatas utani ebredes nem setagalopp, jogod van mellette lenni, ahogy kihozzak a mutobol, hiszen kiskoru, es ragaszkodj is hozza, mert nagyon rossz ugy felebrednie, ha nem vagy ott. Fajni fog neki baromira, kb. 1 het lesz nehez, de par nap utan mar sokkal jobban lesz. Nyelnie lesz nehez, puha dolgokat vegyel/csinalj majd neki, olyat, ami lehetoleg nem csipi (hazilag gyartott, pureseitett eteleket erdemes, a boltit telenyomjak citromsavval, ami csip).

En 17 voltam, mikor az enyemet kivettek, a gyerekek elvileg gyorsabban gyogyulnak.


Csak az orrmandulakivetel nalunk megoldotta a fiamnal a horkolast es a legzeskimaradast, es az 2 nap alatt gyogyult, par nap mulva mehetett oviba. O meg 3 eves semvolt akkor, mikor mutottek, es az a mutet 40 perc volt kb.


Reggel bementunk, nem ehetett semmit. Szerencsere vele kezdtek. A kezere kapott erzestelenitest, illetve egy bodito lottyot kellett meginnia, amitol fel oran belul dulongelni kezdett, meg nevetgelni, egyszerre volt szamomra vicces es ijeszto. Aztan elvittek altatni, ott sirt, mikor kivettek a kezembol, de azt mondtak, onnan mar gyorsan ment is az altatasba.


Mutet utan a megfigyeloben ultem mellettem. Rossz volt nezni szegenykent az infuzios csovel. Keszulj fel lelekben. Meg mikor felkelt utana szarul volt. En kivehettem, az olembe vehettem, nem tudom, a ti korhazatokban ezt szabad-e. Baratnom nem vehette ki, es azt mondta, borzaszto volt, szegeny gyereke ott sirt. Szoval ha egy mod van ra, vedd ki. Nalunk szerencsere engedtek.


Keszulj magadnak kajaval, meg neki is. Illetve parnaval, meg amivel tudsz, nem tudom, hogy ez melyik korhaz, de kerdezz ra azoknal, akik ott toltottek bent tobb napot, hogy miket erdemes vinni.

2022. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes..

Egy mandula műtét olyan 30-45 perc, és nem szokták utána az intenzív osztályra vinni a gyerekeket.. Annyi, hogy a műtét utáni napokban pépes, puha ételeket adunk, illetve kerüljük a fűszeres, forró ételeket.. Sima rutinműtét, nem mondanám különösen veszélyesnek, ebben a században már kb. olyan, mint egy benőtt köröm eltávolítása..

A félelmedet viszont semmiképp ne mutasd ki a gyerek felé, mert átveszi, és parázni fog ő is.. Szóval nyugalom.

Fájni biztosan fog neki, meg a nyeléssel is lesznek gondok az első pár napban, de ilyenkor pl ehetnek fagyit, azt élvezni szokták😃


Egy gyerekápolónő

2022. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Beszelj neki a mutetrol elore, jatszd el pl. plussokkel, meselj neki rola, mikor mi fog tortenni, hogy ne erje varatlanul. Marcsak ezert is tudj meg elore minel tobb mindent, hogy ott mi a szokas. Es olyan nincs, hogy ebredes utan ne lehess mellette, ha ezt mondjak, akkor betegjogi kepviselovel kell beszelni, de nem tilthatjak meg, hogy vele legyel, napokig meg foleg nem, jogod van vegig ott lenni vele, es a korhazban is aludni.
2022. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2 még annyit, hogy annó nem is altattak, így nem tudom az milyen rossz lehet egy kicsinek
2022. okt. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal menj vissza a dokihoz, beszélj vele a műtét előtt és tedd fel a kérdéseidet!!!!


És ilyen nincs ,hogy ne várd a kitolást mert 2 napig intenzíven lesz. Miért?

Jogod van a kiskorú gyerekeddel lenni a nap 24 órájában-természetesen a műtéti időt leszámítva.

2022. okt. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
8 évvel ezelőtt lézeres orrmandula műtétje volt a gyerekemnek, a torokmandulákat nem vették ki, csak "lesimították". Magánban volt, a család összedobta a pénzt, nekünk megérte. Reggel vittük be, délután 4-kor hazaengedték. Egy csepp vérzés sem volt, sem akkor, sem utólag. Egy-két napig volt elviselhető szintű torokfájás. Oviba összesen egy hétig nem mehetett. Egy hétig nem ehetett savanyú, csípős és forró dolgokat, egyébként másnaptól gyakorlatilag mindent. Én nem bántam meg, lényegesen kisebb szenvedés volt a gyereknek. Nekem is kevesebb kiesés volt a munkából, az is számított.
2022. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az én fiamnak nem vették ki a manduláit, de nővérem gyerkőceinek igen. Ez még jó néhány éve volt. Egyáltalán nem intenzíven voltak, hanem sima kórteremben. Emlékszem, mert suli után mentem be őket látogatni. Az egyikük már túl volt rajta, a kórteremben feküdt, a másikukat azokban a percekben hozták ki a műtőből, amikor odaértem és őt is a kórterembe hozták. Az első nap borzasztó volt, pláne az ébredés utáni percek. A műtétet nem mondta fél - 3/4 óránál hosszabbra a nővérem. Arra már nem emlékszem hogy melyik mandulájukat vették akkor ki, de talán az orrmandulájukat. Most már nem jellemző, hogy bárkit is hosszú napokig bent tartanak.
2022. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A kisfiúnak alvási apnoe miatt kérték az orrmandula műtétet. A kórházban a fül orr gegesz mondta akkor kiveszik a garat mandulakat is. Én ha nem megyek bele a garat mandula műtétbe csak az orrmandulak eltávolításaba, akkor mivan?
2022. okt. 28. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!