Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar oviba menni?

Nem akar oviba menni?

Figyelt kérdés

5 éves a gyerekem. Az utóbbi időben nagyon sok gond van vele itthon. Nagyon erőszakos, teljesen ki tud fordulni magából bármin, tényleg egyszerű dolgokon. Visszabeszél,nem fogad szót, ellenkezik mindenen, mindennel. Sokat volt beteg kiscsoportba ,de szerette az ovit ha épp ment. Most nyáriszünet után is szinte ,,kirúgott" az oviajtón, hogy menjek mert neki dolga van. Aztán jött egy 1 hetes és egy 2 hetes betegség, aztán visszamentünk és azóta egyáltalán nem akar menni. Ma is este már kitalálta ,hogy neki bedugult az orra és felállította a diagnózis, hogy náthás nem tud menni és szándékosan köhögött míg bele nem aludt a szimulálásba.

Kérdeztem már az óvónőt ott nincs vele semmi baj és normálisan viselkedik. A sírás csak addig van míg eljövök, amúgy eddig nem volt sírós és utána együttműködő, nem sírdogál meg ilyenek. Szóval ez a búcsú sírás valószínűleg csak nekem szól, hátha megszánom és mégse hagyom ott.Kérdeztem már a gyerekem, hogy bántotta e bárki, próbáltam de amúgy nem túl informatív az óvodai dolgokkal kapcsolatban.Este néha egy-egy morzsát elmesél a napjából, de aztán annyi.Szóval ha bántják se hiszem hogy elmondja, bár volt egy alkalom amikor ő azt mondta fellökték a fiúk, de az óvónő arra azt mondta valamelyik kislánnyal kutyásat vagy mit játszott azért lett olyan nagyon saras a ruhája.Nem tudom mit gondoljak.

Van ilyen más gyerekével is? Én a viselkedését se értem. Párom szerint ez csak egy korszak, de már komolyan kezd hullani a hajam.



2022. nov. 6. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A fiam dettó így viselkedik, szintén 5 éves.

Bár ő már szeret oviba járni, volt olyan mikor hasonló cipőbe jártunk.

Arról mindenképpen ki kéne faggatni, hogy bántják e a többiek. Bar én nem hiszem. Van csúfolódás, enyém-tiéd, meg ilyesmik, de ezt rendezzék le maguk között.

2022. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én sem gondolom amúgy, hogy bántanák bár ez amit írtam azt olyan nagyon bizonygatta, hogy lehet mégis volt valami amit az óvónő nem látott, de ezt leszámítva egyszer sem mondta, szóval feltételezem hogy ha akkor volt is valami az csak egy egyszeri alkalom volt és inkább baleset, mint szándékos dolog.

Ma pld mikor vitte be az óvónő azt mondta azért nem akar maradni ,mert nem megyek érte.De majdnem mindig az első szülők között vagyok délután úgyhogy még azt se lehet mondani, hogy ott kell lennie késő délutánig.

Sajnálom szegényt ,mert olyan szenvedés az egész és hiába beszélgetünk hogy milyen jó, hogy a gyerekekkel ,barátaival ott játszhat ahogy odaérünk kezdődik a sírás.

Meg főleg úgy fura hogy amúgy ezelőtt nem volt sírós, simán ott maradt kiscsoportba is 1-2 napot leszámítva, pedig akkor idegen volt neki még minden,mindenki.Most meg már elvileg ,,rutinból" megyünk, mikor épp rendben van.

Akkor a viselkedés az szerinted oké? Még akkor is ha idegesítő?:)

Köszönöm a válaszod!

2022. nov. 7. 09:38
 3/4 anonim ***** válasza:

5 évesen fura ez a búcsú sírás, ehhez már túl nagy. Azok szokták ezt csinálni, ahol kistesó született és féltékenyek,hogy anya egész nap a másik gyerekkel van, míg ő oviban.

Szerintem ne az elsők között hozd el, már elég nagy ahhoz,hogy délutánig ott maradjon. Nálunk volt egy ilyen időszak, hogy korán hoztam el. Ennek az lett az eredménye,hogy azok,akik későbbig maradtak bent, több időt töltöttek egymással, kialakultak a szorosabb barátságok, elkezdék kiközösíteni a gyerekemet. 5 évesen már ahhoz is elég nagy, hogy valami ovis különórára járjon délután, gondolom nálatok is van. Ennek szintén a közösségépítésben van szerepe. Én már nem hozom el korán a lányomat és különórára is jár. Amióta ez van, tele van barátokkal.

2022. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz nekünk a gyermeki lélekkel, felfogással látni a világot, még akkor is ha erre a korszakunkra már egész jól emlékezhetünk.

Csak egy példa: a kis ismerősöm szeretett óvodába járni, egészen nagycsoportos koráig. Akkor szorongani kezdett, ami bizony néha meg hisztibe is átcsapott. Pedig már az ovis évei végét járta. Nem mesélt soha semmit,egészen addig amig el nem búcsúzott az oviból, akkor megnyílt.

Egyik óvonénije volt az ok!!!

Egyszerűen utálta azt a nénit, nem akart vele lenni, elmondása szerint, ha reggel meglátta szinte rosszúl lett tőle. Rendesen megindomolni sem tudta miért. Csak unszimpi volt neki Pedig rendes, kedves pedagógus volt.

Ennyi! Néha ez is elég.

2022. nov. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!