Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokat evő gyerekek szülei. Ti...

Sokat evő gyerekek szülei. Ti mindig adtok enni, ha kér?

Figyelt kérdés

4 éves lányom van és sokat eszik nagyon

Ma pl 18.40 körül megevett egy nagy tál húslevest, tésztával, zöldségekkel, hússal.. bőven laktató

Én rá 1 órára vacsoráztam csak szendvicset, persze ő is kért egy vajas szalámis sajtos szendvicset meg megevett mellé egy kis banános Danonino joghurtot..


Ha már egyszer vacsorázott indokolt, hogy újra adjak neki?


Elég sokat eszik egy nap..


Ti szabtok gátat, mondotok olyat, hogy nem adtok neki enni amikor nem feltétlenül indokolt?


108 cm, 15.2 kg jelenleg


2022. nov. 8. 20:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%
Ne viccelj már egy nagy tányér húslevessel este fél 7-kor a 2 éves lányom sírva aludna el 🤣
2022. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
88%

A fiam 100cm és 18 kg, egyáltalán nem kövér, 3.5 éves.

Ő is néha rengeteget eszik.

2022. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

20

Így is 2 alkalommal eszik főttet.



Nálunk egyszer szokás, soha nem vacsoráztam meleget..


Ahogy írtam kiváltom mással neki, mert szerintem sem ideàlis ennyi kenyeret enni.


Én jelenleg nagyon keveset, hónapokig egyáltalán nem ettem kenyeret, de főtt ételt sem vacsira.

Nekem furcsa, ( hotelekben is) kalóriàban is sok lenne, ha nekiállnék főtt ételnek..


Az elkészítés kapcitásáról nem is beszélve.

( mi felnőttek eleve itthon ebédelünk, amit a gyerekek esznek délután, ők az oviban is esznek)

2022. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk is csak 1x van főtt étel, ebédre. Én nem tartom egészségesnek, hogy vacsira együnk nehéz ételeket, plusz nem tudom, kibe fér annyi kalória, hogy 2x egyen főtt kaját, és ne legyen túlsúlyos. Nálunk mindig is hideg vacsora volt, férjeméknél is. Meg hát nincs annyi idő-energia, ahogy a 23-as írja, hogy elegendő adagot főzzek úgy, hogy kettőször eszünk belőle egy nap. Így is minden másnap főznöm kell, két napra főzök, bőven elég ennyit állnom a konyhában.
2022. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
69%
24. A főtt ételtél elhízol, de a kenyértől nem? Nem kell csülkös pacalt főzni, hanem egészségesen. Nekem nincs bajom azzal, ha valaki 1x eszik főtt ételt, félre értettetek. Csak ha nincs főtt étel vacsorára miért kell csodálkozni hogy megeszik a gyerek 3 szelet kenyeret? Mivel lakna jól szerintetek egy fejlődő szervezet?
2022. nov. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez ugye csak valami vicc, hogy a 108 centis, 15 kilós gyerekedet az elhízástól félted? A görbéről is leesik, olyan sovány...

[link]

2022. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Pedig nem vékony, átlagos szerintem..
2022. nov. 9. 20:48
 28/33 A kérdező kommentje:

[link]


Kép róla

2022. nov. 9. 20:55
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont jó az alkata. Ne stresszelj az evésen, amúgy minden gyereknek vannak olyan szakaszai, hogy többet eszik, aztán kevesebbet. Amit ne adj neki, az a kis banános Danonino. Gondolom az oviban így is eszik elég cukros szemetet.
2022. nov. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj de szerintem elég beteg, hogy még a kis testét is felrakod ide, már most megy a fatshaming, amikor semmi baj nincs az alkatával! Ebbe még a danonino is belefér!!


Légyszi most fejezd be ezt, mert a gyerek étkezési zavaros lesz... :(

Az én lányom minden ebéd és minden vacsi után ehet valami kis finomságot, ugyanilyen alakja van, eszembe nem jutna, hogy ezért ne ehessen... Lemozogja úgyis. Amúgy meg én is eszek ilyenkor, és rajtam sem látszik, pedig már 30 éves vagyok...

2022. nov. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!