Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki modellkedni viszi a gyerekét?

Figyelt kérdés
5 éves lányom van, és mindenki vagyis sokan azt mondják, hogy miért nem viszem modellkedni, már egészen kiskorától mondogatják úton útfélen, ismerősök, idegenek is, mert nagyon gyönyörű, mindenki azt mondja kiköpött Palvin Barbara csak 110 centis kiadásban, amúgy szerintem is teljesen ugyanúgy néz ki. Imád is szerepelni, imádja a társaságot, mindenkivel közvetlen, szeret a középpontban lenni bárhol. Én is gondolkodtam rajta már, hogy megpróbáljuk valahol, de sose vágtam még bele. Vannak fenntartásaim. Valakinek van esetleg tapasztalata erről? Mi a véleményetek róla?
2022. nov. 15. 07:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Mélységesen elítélem az egészet. A gyerekem nem árucikk, és ilyen külsőségekre építő, tárgyiasító látszatvilágba nem lennék hajlandó bevinni, hogy elvegyem a gyerekkorát, mert ismerősök és idegenek azt mondják, hogy szép.

Teljesen egyértelmű, hogy káros ez egy gyereknek.

2022. nov. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Eszembe se jutna. Nem árusítom ki a gyerekem. A sógornőmék anno vitték a lányukat, nyert is valamit szépségversenyen, de aztán belátták, hogy ez senkinek se buli. Az én fiamra is lépten-nyomon mondják, hogy milyen szép és vigyem, hát nem, még facebookon se mutogatom. Gyerek, legyen gyerekkora, ne minifelnőttként éljen. Majd ha elég nagy lesz, eldönti akar-e ilyen életet magának.
2022. nov. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Károsnak tartom. Múltkor a játszón alsós kislány azt mutogatta mindenkinek, hogy ő milyen vékony, milyen lapos hasa van, stb... El sem tudom képzelni, hogy ilyenkor miért érdekli ez. Nagyon a külsőségek világában élünk...
2022. nov. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
17%
Hát, nekem erről az jut eszembe, hogy van egy modell (üti PB szintjét, csak nem csap felhajtást maga körül), aki anno nagycsoportosként azt kérte a Mikulástól, hogy olyan szép legyen, mint a lányom. Őt a szülei hagyták modellkedni, nekünk meg sem fordult a fejünkben. Maradjunk annyiban, ő járt jobban, akkor is, ha a lányom sem panaszkodhat az életére.
2022. nov. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%
Én is hidegrázást kapok az ilyen felnőttre sminkelt magát kellető, erotikus mozgást, kisugárzást mímelő gyerekektől. Millió módja van, hogy gyerekként tündököljön, akár csak a szépségével is. Nem erőltetném, hogy minél előbb rádöbbenjen, hogy milyen felszínes külsőségekből áll a világ.
2022. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
30%
Magánügye
2022. nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még. Az én kislányomat is mindig mindenki dícsérgette, hogy milyen szép. Többször megállítottak bevásárló központokban modellügynökségektől, hogy vigyem fotózásra, szerepeljen reklámfilmekben. Én nem akartam ennek kitenni. Egy gyereknek véleményem szerint meg kell hagyni a gyerekkort. Facebook-ra sem posztolgatok róla, pedig nagyon büszke vagyok rá. Már 13 éves. Sokszor mondja, hogy modell szeretne lenni. Magas, vékony alkat. Szokták neki mondani, hogy ezzel kellene majd foglalkoznia. Ha a későbbiekben is megmarad ez a vágya, akkor támogatni fogom. Kisgyerekeknek viszont ez nem való szerintem.
2022. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%
Gusztustalan dolog. Miért kell egy kisgyerekre ráerőltetni vmit? És főleg ilyen felnőttes dogot? Egy gyerek maradjon gyerek amíg lehet, ne adjunk már rá kurvás ruhákat és sminkeljük őket. Mindennek megvan a hátára, ez már túlzás. Aztán csodálkozunk, ha felnőtt korában milyen elcseszett élete lesz. Evvel inkább tönkre tesszük őket. És sokan csak azért tetszik ezt, mert maga az anyuka soha nem ért el ilyen "sikereket", így a gyerekén próbálja ezt behozni.
2022. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

ne adjunk már rá kurvás ruhákat és sminkeljük őket.


Te miről beszélsz?

Szerinted gyerekruhát, játékot sminkelt, kurvás ruhában szoktak reklámozni? Az én gyerekem sosem modellkedett, de azért az eszetek ne menjen már el, ne az amcsi szépségkirálynő gyerekekből induljatok ki.

2022. nov. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
27%

A szépség ugyanolyan erény, mint más tulajdonság amiben kitűnik a többiek közül.

Szerintem egy játék fotózás vagy gyerekruha reklámozás nem veszi el a gyerekkorát, ha ilyen közvetlen, emberszerető nyilván élvezné is és ha szereti magát produkálni akkor meg külön öröm neki.

Nem tudom miért ugranak ennyire a szépség iparra, mikor már rég nem az van ahogy itt is leírják. Downos gyerekektől kezdve, az ilyen olyan betegseg, elhízott gyerekekkel is reklamoznak már mindent. Én meg azt mondom, akinek megadatott a szépség és a személyisége is passzol ehhez, az nyugodtan csinálja, csak hozzáad a gyerekhez, nem elvesz. Kb ez annyi mint egy külön foglalkozás. Plusz a szépség miért nem lehet érték? Az is különleges dolog, hogy ilyennek született. Ha neki ebből előnye származik az kinek gond? A szépség nem zárja ki az okosságot, jó emberré válást.

Én mindig szivesebben vásárolok egy szép nővel reklámozott ruhát. Ha népszerű ezáltal, sok jó dologra fel tudja hívni később a figyelmet és mivel a szépséget őrizni is kell, az egészséges életmódot is hirdetheti. Mindenki nyer. Ha meg nem tetszik neki, nem mentek legközelebb és kész..

2022. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!