Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyre kevesebb kedvem van a...

Egyre kevesebb kedvem van a gyerekeimmel játszani, fog ez javulni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 20. 22:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez így csak egy fél kérdés. Pl mennyi idősek azok a gyerekek?
2022. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Hullámozni fog mindig is. Bár manapság az anyukák ott cseszik el, hogy 1-2 évesekkel már egész nap játszani meg "fejleszteni" akarnak. Én is beleestem ebbe a hibába. Megcsömörlöttem már 3 éves korára,pedig akkor már igazán lehet vele játszani. Vittem mindenféle szuper foglalkozásra,amikor járni is alig tudott, csináltam a kreativ szuperanya-csoportos játékokat vele,pedig nem is érdekelte. Most már mindjárt iskolás, most kéne vele sokat játszani, de semmi kedvem már hozzá. Persze,amikor van vmi évszakhoz kapcsolódó dolog, díszeket kell csinálni, azt szívesen csinálom. Néha leülök vele barbizni, pónizni. De nem minden nap.
2022. nov. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
5,5 éves
2022. nov. 20. 23:26
 4/15 A kérdező kommentje:
4,5 éves
2022. nov. 20. 23:27
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
2 gyerek játszanak egymással
2022. nov. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Ennyi idősen játszótére vittem munka után , hétvégén még gyerekprogramokra ha volt valami jó vagy kirándulni .

JégKorcsolyázni télen,vagy csak biciklizni, görkorcsolyázni,sütit sütünk . 12 éves lányomal kirándulunk mai napig .

2022. nov. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Viszont én ovis kora elött nem hordtam semmiféle ringató és társaira.elég volt hétvégente játszotér, hétköznap bölcsi.
2022. nov. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Én nekem az fájó emlék, hogy a szüleim sosem ültek le velünk játszani. Mondván játsszunk egyedül vagy egymással.

Én a játszóterezést meg a gyerekprogramra hordást sem tekintem közös játéknak, mivel nincs interakció - hacsak nem sütöd vele a homoksütit és kergetőztök meg bújócskáztok.

Persze legyen olyan, hogy eljátszik egyedül, de legyen olyan is, amikor együtt kézműveskedtek meg együtt legóztok, szerepjátékoztok, társasoztok.

Ha nem is minden nap, de legyen olyan, amikor kimondod, hogy ez dedikáltan gyerekidő, állítotok be órát és akkor azt játszol velük amit ő/ők szeretne/nének.

[link]

2022. nov. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szívesen játszom a 7 éves kislányommal és a 9 éves kisfiammal, ha nem szerepjátékozni kell. Ahogy elkezdtek beszélni, beindult a szerepjáték-ringlispiel, nagyon aktívan részt is vettem ezekben a játékokban évekig, hiszen tudom, olvastam, tapasztaltam, mennyire hasznos ez a fajta játék az ovis korosztálynak, mennyi napközben felgyülemlett feszkót képesek kiszerepjátékozni magukból. Úgyhogy lelkiismeretesen ott ültem mellettük, és babáztam, legófigurákkal játszottam...de már én is megcsömörlöttem. A mai napig előjönne az, hogy amikor legóznak, hívnak engem is, aminek az a vége, hogy legóházat kell építeni, amelyet a legószereplők használnak, közben csudiérdekes dolgok történnek velük. Na, ilyenkor küldöm a férjem, mondván, én éveket végigjátszottam, most jöhet Ő.😊

De társasozni, kártyázni egy élmény velük! Múlt héten 2 órát országvárosoztunk, az is annyira jó volt, már olyan kis okosak, jó Velük játszani.

2022. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8válaszolo akkor lányom fura mert neki mai napig az jó ha együtt vagyunk ,moziba megyünk vagy kirándulunk együtt sütünk.de igen volt hogy homokba ültem és homoksütit csináltam.vagy fogocskáztam a gyerekeimel papirsárkány reptetünk.stb
2022. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!