Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lattok autista jeleket?

Lattok autista jeleket?

Figyelt kérdés

Szaisztok, amiota erdekessegbol elolvastam, hogy milyen egy autista gyermek, azota nemhagy nyugodni az agyam. 🤦🏻‍♀️ Kisfiam 19 honapos.



Tehat irom a szerintem jo dolgokat. :


-van szemkontaktus, - halgat a nevere, - ha kerdem, hogy hivjak, hany eves mondja mutatja, - mutogat mindenre, ami erdekli es kozbe engem nez, hogy milyen a reakciom, - tologatja es utanozza az autot, - szeret takaritani (kiveszi a seprut, felmosot, papirtorlovel torli a port), - oda nez amire mutatok, - utanoz vagy 18 allatot hangban, ill mutatja, - 18h koraban eleg intenziven elkezdett utanozni mindlket szavakba, - osszekoti az egyszeru szavakat (mama kejj, kejj tejci, mama kejj dudu), - erti amit mondok, pld. kerdem mi van az uvegben, azt mondja viz, kerdem mi el a vizben, utanozza a halat, kerdemi mi megy a vizen, azt mondja hajo, tehat erti a szavakat, - lat valami szemetet, vagy felesleges papirt ra mutat es mondja kuka, erte megy es kidobja a kukaba, - mosogepbe rakja a ruhat, - konyvben nezi az allatokat mutatja es utanozza ahangjukat, - ha valami erdekeset lat, akkor jon hozzam a konyvel es mutatja, - megkerem hozd ide, ezt azt, idehozza, - kukasautojaval jatszik, pakolja tele, - plussoket olelgeti, puszilja es mondja h eeenyem, enyem, enyem., +tv, mobil annyira nem koti le, ha igen, akkor mutogat ra, es nekem mondja epp mi van benne pld (busz, auto, allatkak), - allanodan mamazik, + boltban elottunk allt egy ferd, ra mutat es azt mondja nekem, h baaaaacsi es mikor rank nezett, akkor akisfiam ra mutatott a karacsonyfara, h latja e a bacsi is. 😅 + ha megyunk el, integet magatol es mondja papa.



AMI MIATT kicsit aggodok, +van, h negpuszil egy epito kockadarabot, es kozbe engem nez, latom e, - annyira nem keresi a gyerekek tarsasagat, nem megy oda jatszani, csak ha en oda hurcolom, - a gyerekeket eszre veszi, mutat rajuk es mondja h baba, ha epp jon valami gyerek a jatszoterre oda megy hozza megnezni, integetni is szokott. A felnottekkel szerintem jobban elvan, keri, hogy vegyek olbe es mutat, hogy hova vigyek. 🤦🏻‍♀️ - aztan, csak keresre eteti a plusseit, bar volt egy honap kb, mikor allandoan etette oket es kozbe mondta, hogy mnyam, de most mintha nem erdekelne, - ma talalt egy keksz maradekot es az autot amit a konyvben latott azt etette meg. 🤦🏻‍♀️ Kozbe meg engem nezett, hogy nezem e., - botot pld oda adja a kisfiunak a jatszoteren es utana megtapsolja magat, - van hogy oromebe repked a kezevel es kozbe ossze vissza jarkal es kozbe nevet (ezt oromebe)- van hogy becsukja szemeit es forog, utana meg orul hogy beszedult, elesik es kacag, es engem nez hogy figyeltem e. 🤦🏻‍♀️ +tegnap pld elalvasnal kacagott, csak ugy..., +letojja a jatek poharat es kancsot, csak a sajatjabol tesz ugy mintha inna,



Mi a velemenyetek? Koszonom!



2022. nov. 21. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy teljesen normális gyerek, te viszont nem fogod megkönnyíteni az életét, ha minden mozdulatát elemezgetni fogod, hogy azt éppen miért csinálhatta...
2022. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy értelmes, ügyes gyereked. Lazulj el, szeresd és légy rá büszke!

Miért pont az autizmus a mumus? Szemmel láthatóan semmi baja a gyereknek, miért kell feleslegesen ezen aggódni? Miért keresitek egy tapsolásban egy kacajban is az autizmus?

Üdv

egy autista kislány anyukája

2022. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Az a véleményem, hogy inkább te vagy az, akinél valami gond van, ha képes vagy a saját teljesen egészséges és korának megfelelő viselkedésű gyerekedben autista jeleket keresni.
2022. nov. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak akkor kezdtél el jeleket látni, mikor olvastál az autizmusról, akkor biztos nem az... Már 1 éves kora óta kutatnád, hogy mi a gyerek baja...
2022. nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
És azt nem olvastad, hogy még szakemberek sem diagnosztizálnak autizmust 3 éves kor alatt? Illetve azt, hogy autisztikus vonásai MINDENKINEK vannak??
2022. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek, igazabol mivel elso gyerekes vagyok, tabol a csaladtol, igy nehezbkikernem a velemenyt. Inkabb ide fordulok, ahol biztos tapasztaltabb anyukak vannak. 🌷
2022. nov. 21. 15:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond a gyerekkel, talán csak a forog-beszédül furcsa, de naponta egyszer kétszer bőven belefér. Ha nem 30 percig pörög, akkor tök rendben van. Teljesen átlagos, jó képességű gyereked van!


Egyébként igaza van itt fentebb valakinek, hogy magadtól kutattad volna, mi nem oké, én pl rákerestem, hogy nem figyel a nevére, és egyből autizmust dobott ki, pedig korábban nem is hallottam ilyenről, csak filmekben, az sem ez a tünet volt. Szóval nem kell sokat kutatni, ha gond van magadtól rákeresel és az első amit feldob ez lesz.. Utána meg azért kutatsz, hogy csak nehogy ez legyen, inkább valami más..

2022. nov. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#5!

Tévhit, hogy 3 éves kor alatt nem diagnosztizálnak. Ha markáns tünetek állnak fenn, akkor simán megadják a diagnózist már egész kicsi korban is.

A 3 éves kor azért elterjedtebb, mert akkor indul oviban, ott ütközik ki igazán, ha gond van + a szülők nagy része akkor kezdi beismerni, hogy az ő gyereke nem csak "erős akaratú és szégyenlős, hanem tényleg más, mint a csoporttársai.

2022. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, van h par napig nem forog, aztan meg egy nap 3x is. Es orul, ha megszedul. 🤦🏻‍♀️
2022. nov. 21. 15:10
 10/15 anonim ***** válasza:
8: kimondtad a kulcsszót: markáns tünetek.
2022. nov. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!