Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok egy 3 évessel...

Hogy bírjátok egy 3 évessel és egy 1 hónapos babával (vagy hasonló korkülönbséggel született gyerkőcök)?

Figyelt kérdés
6 hete született a kislanyom es 3+ a kisfiam. Rengeteg türelmem van, es nagy a teherbirasom de az elmult egy honap nagyon nehez volt. Szerencsere itthon van a ferjem aki segit, de nemsokara visszamegy dolgozni es egyenlöre elkepzelhetetlen szamomra, hogyan vegzek el mindent. A nagy csak szeptemberre, jo esetben talan tavasszal kap helyet az oviban. A picit szoptatom 0-24. Az idö sz**r, a setak igy nem mindig megoldhatoak mellette a hazimunka es nem kell meselnem gondolom. Ti hogy birtatok? Probalok valami rendszert kialakitani, de egyenlöre csak a kaosz van 🙁

2022. nov. 23. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a rendszer lesz a kulcsa a dolognak. Már nagyobb volt a lányom mikor születtek az ikrek, de rohadt nehéz volt az elején.

Ha lehet próbáld már most az ovis napurendet tartani

2022. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan ez a felállás, csak 1 évvel késöbb. 1 éves a kicsi, 4 a nagy.


Az eleje simaliba volt. Igaz az első hónap kicsit káoszos, de nem éltem meg rosszul. Belejöttünk simán. Lett napirend (nem tudatosan kialakítva) amivel simán ment minden. Nekem még csak a férjem sem volt segítségem.


Ellenben most 🙄

A nagy nyitogatja a szárnyait. Nem fogad szót, visszabeszél, irigy.

A kicsi mindenen hisztizik. Ha 2 percig nem lát összedől a világ.

Ha az egyikkel fogakozok, a másik sír. Ha a másikkal foglalkozok, az egyik akad ki.

A kicsi a mai napig 4-5x kel. 1 éve nem aludtam 2óránál többet egyben.

A nagy félnapos ovis. Ez némi segítség.

Én visszasírom, az első hónapokat 😅

2022. nov. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hónap volt káosz, utána szépen belejöttünk. 6 hónapos volt a kicsi, amikor a nagy kezdte az ovit, na utána ismét nehezebb lett. Előtte nyáron sokkal könnyebb volt. Esőben, sárban, szélviharban is időre vinni-hozni a nagyot, az ovis betegségek...
2022. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
De mit kell elvégezni, hogyha nem dolgozol, nem jár oviba és gondolom 4 emberre online vasárolsz be? Inkább élvezd ki hogy semmit nem kell csinálnod.
2022. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Neked a por magától kúszik a szemetesbe? A szennyes ruha meg a gépbe (szétválogatva) stb. Elképzelem h az ilyen hozzászólóknál mekkora retek és trehányság van 🤮
2022. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Por a szemetesbe: max. 10 perc. Porszívózás 100 négyzetméteren: 20-30perc. Mosás bedobása: 10 perc. Ebéd felrakása: 30 perc, mosogatás 15 perc. Portörlés: 30 perc. Fürdőszoba kitakarítása: 15-30perc. Rendrakás a gyerekek után: 20 perc. Hajtogatás: 20 perc. Szemétkivitel: 5perc. Miről beszélünk?:D Egy 3 éves már elvan, a kicsit be lehet tenni babakocsiba, járókába,kiságyba,játszószőnyegre. Konkrétan ha minden egyes nap csinál egy alaptakarítast,akkor se dolgozik 3 órát összesen. És mellé annyi a dolga,hogy etessen meg pelenkázzon.
2022. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Hát persze. Biztosan úgy van ahogy te mondod....

Csak egy pár megjegyzés a felsoroltakhoz

ebéd felrakás 30 perc? Ha tésztát főzöl ki üveges szósszal

Egy 3 évessel nem napi 1x pakolsz össze az biztos

3 éves már elvan. Jahhh hogy te így?! Hát a lerakod a tv elé v kizsírozott kádba

2022. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Érdekes,nekem sikerült. Tudod vannak építőkockák,legók, rajzcuccok,könyvek. Ebéd lehet felőlem 1 óra is, bár nem tudom, en képes vagyok pucolni, panirozni, stb rövidebb idő alatt is. De ha minderre keptelen es meg a meglevot se tudja kezelni akkor minek 2 gyerek.
2022. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Pláne, h ha szerető az apja. Mert itt kb. mindenki félre lépett nyilván.


A csok meg babavárós szarakodáshoz kell a több gyerek. Mert életükbe nem láttak annyi pénzt, így meg lehet venni nagyobb tv-t, új mobilt stb a Babaváróból és 3 gyereknél ingyen pénz.


Annyi, h mellre kell tenni 0-24 mert tápszer az drága.

2022. dec. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Nah megjött a csokkos!

Te minden kérdésből kihozod a CSOKra szült kommenteded. Nem unod még?

3 gyereknél ingyen pénz? Látom a google használata most se megy még, mert ilyen még mindig nincs!

2022. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!