Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyerekkel sem.lehet...

Más gyerekkel sem.lehet időben elindulni sehová?

Figyelt kérdés

Már gyomorgörcsöm van, ha időpontra kell menni.

Kb minden reggel, amikor oviba megyünk. Mert nem akar elkeszülni. Megcsinálom a hajad, neeeeem, öltözzünk fel, neeem. Mindenre nem és nem. Vagy csak megy a saját feje után.

Elmagyarázni neki nem lehet, mert direkt becsukja a szemét, ah azt kerem ilyenkor, hogy figyeljen anyára.

Komolyan másnál a 3 éves (mondjuk ez már vagy 1 éve ilyen) fogja magát és felöltözik, elkészül nyugodtan?


2022. nov. 26. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Bele kell kalkulálni a készülődésbe ezeket a vitákat és annyival korábban elkezdeni az egészet
2022. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha ilyen nehezen megy, keljetek fel egy fél órával korábban, hogy te se stresszelj rajta ennyire. Amúgy 3 éves, éppen a dackorszakát éli, teljesen normális dolog, hogy ellenkezik, főleg, ha látja rajtad, hogy ettől te pipa vagy, mert megadod neki az alapot, hogy feszegesse nálad a határokat. Legyél vele türelmes, nyugodt. Ha nem akar fésülködni, na bumm, semmi sem fog történni akkor, ha kimarad. Vond be őt a reggeli készülődésbe, adj neki teret, hogy pl kiválassza, mit szeretne felvenni, vagy reggelizni. Mossatok együtt fogat, lássa, hogy te is készülődsz, nem csak őt szivatod. És tényleg keljetek előbb, hogy te se stresszelj, hogy van még 20 perc elindulni, de a gyerek meg még mindig sehogy sem áll.
2022. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fut, van hogy ráadom ő leveszi, vagy v~gre kint van ajtón kivül, majd mire mennék én is pisilnie kell.
2022. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nalam is elszalad. Elbujik. De az rosszabb hogy 6-7:30 kozt ordit hogy menni kell, onnantol hogy kinyitja a szemet. Van hogy mar este elore sir, hogy menni kell. Nekem egy buszom van reggel a munkahelyemig. Utana 11 kor jon a kovetkezo, ergo ha azt az egyet lekesem, nem jon masik es nem tudok bemenni dolgozni. Szerinted en mennyire stresszelek reggel?
2022. nov. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Így is fél órával korábban kezdjük el, viszont pl a cipőt/kabátot nem adhatom rá sokkal korábban. Vagy pisilni is mindig előtte is el kell menni. Sajnos az a baj,hogy nem lehet tudni aznap éppen az, ami eddig 2 percbe telik, abból negyed óra lesz.
2022. nov. 26. 12:50
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Van ismerősöm aki megunta a gyerek dacolását. Reggel nem akart felkelni a gyerek, fogta ahogy van, a kikészített ruhát, cipőt kabátot és bevágta a gyerekkel együtt a kocsiba és vitte az oviba. Ahogy volt úgy adta át az oviban a gyereket pizsiben az utcai ruháival együtt, majd mrnt a dolgára. 😂 Onnantól soha többet nem cirkuszolt a gyerek reggel.


Nekem 3 gyermekem van, egy iskolás egy ovis és egy 2 éves.


5:10kor kelek, így van időm normálisan magamat összeszedni, csomagolni a nagynak és a férjemnek, normálisan kávézni.

Fél 6kor kel férjem, és a legkisebb, a nagyokat 6kor keltem, hogy legkésőbb fél 8kor elinduljunk az amúgy 10 percre lévő iskolába, oviba. 😂

Így bele van kalkulálva a hiszti, a wc-zés, a reggeli, a 100x szájbarágás, hogy öltőzzenek, mosakodjanak stb.

Még sosem késtem velük sehonnan.

2022. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Kiscsoportos korában nálunk is eljátszotta néhányszor a gyerekem, hogy hisztizik, nem öltözik, nem fogad szót. Aztán közöltem vele, hogy jó, akkor itthon marad, mert fix időre kell beérni, és azt már lekéstük. Akkor meg azért ment a bömbölés, hogy ő menni akar. Lefárasztott rendesen.

Most középsőre már megérti szerencsére, hogy nem fogom többször kérni, öltözni kell. Nyolckor indulunk, negyed-fél nyolc között keltem őket (visszük a kisebbet is). Eszik, öltözik, pisil, és megyünk. Valahogy ráállt, hogy nincs piszmogás, haladunk, de szerintem a rendszeresség miatt, mert ha máshova megyünk, akkor még többször kell szólni, hogy nem érünk rá, nincs már játék, öltözés van, haladni kell.

2022. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, nekem csak kettő van, úgyhogy nem tudom elképzelni hárommal. 😂

Amúgy elkésni szerencsére még egyszer sem késtünk el.

2022. nov. 26. 13:37
 9/21 A kérdező kommentje:
Max rohanás van, káosz, idegbaj és nincs nyugodt készulődés
2022. nov. 26. 13:38
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 3.5eves a fiam, 1 éves a lányom

Fiam felöltözik egyedül, nem veszekszek vele. A kicsit öltöztetem, de együttműködő.

2022. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!