Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 3 évesetek hogy, mivel játszik?

A 3 évesetek hogy, mivel játszik?

Figyelt kérdés

Az én lányom most lesz 3 éves, és már jó ideje csak ezekkel lehet lekötni: olvasás (ezt órákig tudja hallgatni), illetve velem szeret játszani szerepjátékot. A játékait, amik a 3 év alatt gyűltek, már elő sem veszi. Amivel szokott: kiskonyha, plüssökkel szoktunk szerepjátékozni órákat. Tök jó, hogy ilyen kreatív, meg minden, de egész nap ezt akarja játszani. Két plüssel kitalál olyan dolgokat, hogy hova megyünk, mit csinálunk, tengerben úszunk, autózunk... Kb egész nap csak ilyeneket akar játszani.

Homokgyurma az elején lekötötte, mostanában elveszem tőle, mert elkezdi dobálni. Rajzolás sem köti most le.


Tehát, egész nap velem akar ilyen kitalált dolgokat játszani. Mostanában a nem létező hóval hógolyózunk a szobában 🤣 ha meg unja magát, akkor meg olvasni kell neki.


Nektek mivel, hogyan játszik a 3 évesetek?


Karácsonyra is csupa olyan játékot vettem, amit legalább ketten, ha nem hárman fogunk játszani... 🤦‍♀️


Ja még a kis legot szereti, a duplo már nem is érdekli egyáltalán, de a picivel nem engedem egyedül játszani, mert sajnos könnyen szétszórja.


2022. dec. 17. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3.5 éves a fiam. Ugyan ez, csak traktorokkal/autókkal.


Kb ilyen 10percre elvan a rajzolással, gyurmával, de ennyi.

Egész nap nyúz, hogy játszak vele. Konkrétan megmondja mit mondhatok, mit csinálhatok.


Én már a plafonon vagyok ettől.


Mellette van egy 1 évesem, ő nem játszhat ilyenkor velünk, ilyenkor meg a kicsi sír, hogy nincs vele foglalkozva.

2022. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Leginkább autókkal szeretett mindig játszani az unokahúgom (ennyi idősen is, és azóta is, pedig már 7 éves :)), illetve a legót imádta mindig. Ennyi idősen már mi is a 'rendes' legóval építettünk, előtte meg volt sok duplo.


Őt pl. a babák sosem érdekelték, és nem érdeklik a mai napig sem.

2022. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ez teljesen rendben van, most a szerepjatekok ideje van, rengeteget fejlődnek tőle. Próbáld úgy alakítani, hogy neked is izgalmas legyen, nem jó ha azt látja rajtad hogy unod :) most bármilyen szerepbe lehet bújni, bárkibol lehet bármi. Kislányom amúgy nem reg múlt 2 éves, de már ő is nagyon sokat szerepjatekozik, néha én is unatkozom, de akkor próbálok bedobni valamit, hogy mindkettőnknek ervezetes legyen :)
2022. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem én, csak hiányzik, hogy egyedül is játsszon... Eddig olyan szépen eljátszott egyedül is. Néha még most is, de csak annyira, hogy a plüsscicáit takargatja, eteti, altatja, stb, aztán jön is hozzám, hogy szálljak be a játékba. Amikor az apjával van, akkor is hozzám jön, hogy én játsszak vele. Kezd kicsit fárasztó lenni már 🤣 nagyon anyás is lett most, megint kellek neki alváskor, meg van hogy éjjel felsír hogy anya anya anyaaa... Régen ilyen nem volt. Persze ezzel nincs gond, csak egész nap én kellek neki. Januárban kezdi az óvodát amúgy.
2022. dec. 17. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Duplo, Lego, Playmobil, játék konyha, pötyi, tüsi epítő, babák és kiegészitőik. Játék orvosi készlet.


Playmobil azért nagyon kis darabkás. Eddig 3 kisebb készletet vettünk neki, szerencsére nem veszi a szájába ezeket, szóval még mertük neki venni, de van egy fiam is aki enni ennyi idősen simán még mindent megrágcsált. A Lego-t is azért kapott (eddig 2db 4 evesnek valo friends készletet) mert a bátyjának van sok és az ő készleteit is építette.


A pötyi meg a tüsi építő már kb. egy éve nagy kedvencek. Azokat még tavaly a bölcsiben ismerte meg. Mivel sokat emlegette, vettünk neki itthonra is.


Babákat is nagyon szereti. Van neki hajas babája (az egy ilyen ezeréves baba amit egyszer valami vásárban találtunk, de imádja "megfodrászolni")

Van egy nagy 44 cm-es Llorens babája, amire vettem csomó koraszülött (44-es) méretű babaruhát (tescoban), meg találtam itthon hozzá pár megmaradt 1es pelust, vettem neki babakocsit, kiságyat, kiskádat.. na azzal is képes eljátszani egyedül is egy csomó ideig, de összességében azért ő is igényli, a jelenletünket.

2022. dec. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!