Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek a brutalis(nyil...

Hogy kezelitek a brutalis(nyilvanos) hisztit ? (3 eves mult) Reszletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A lanyom 3 eves mult es olyan mereteku dackorszakot elunk... hogy konkretan barhol elvagja magat őrjongve mint akit ölnek konkretan ha nem az van amit o akar... es őszintén kezd kilenni a hangyam.

Legutobb most delutani seta alatt egy tok forgalmas (sok gyalogos, villamos buszmegallok) helyen vagta el magat hogy nem abba az irányba megyunk ami neki tetszik. Mar jo ideje lent voltunk es hazafele setaltunk mar.

Elvagta magat a foldon es ugy sirt mint akit olnek konkretan mindenki minket nezett hogy mit csinalok a gyerekkel de hat hozzá sem nyultam 😃

Ti hogy kezelitek az ilyen szitukat?

Ezt olykor megcsinalja egyebkent akar egy bevasarlo központban vagy uzletben is.


Sok félekeppen probaltam mar a helyzetet kezelni a leheto legnyugodtabban ...

Pl figyelmen kivul hagytam - megkertem hogy szoljon ha befejezte

Vagy

Kedvesen leguggoltam hozza es probaltam vigasztalni kerlelni hogy fejezze be.

Volt hogy engedtem az akaratanak de ez a lehető legrosszabb megoldas


Van esetleg valami tanacsotok tippetek. Hogy lehet ezt az idoszakot a leheto legkevesebb idegkarosodassal tuleni?!?!😟😩😫😣😓


Koszonom szepen a valaszokat.



2022. dec. 20. 16:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a megelőzés a megoldás. A buszmegállós helyzetben valószínűleg túl fáradt volt már, ami ugyan rajtad nem segít, de talán ha legközelebb kicsit rövidebb ideig vagytok lent, akkor kevésbé lesz fáradt és kevésbé borul ki a semmin. A bevásárlóközpontban meg nagyon sok az inger egy kicsi gyereknek, igazából én felnőttként is telítődök és elfáradok, ingerült leszek egy Auchanban pl, szóval ott is az a megoldás, hogy vagy nem mentek (házhozszállítás pl), vagy ha mentek is, adsz neki valami kis feladatot, amire koncentrálhat - keresse meg a tejet, hozza a kezében az uborkát, mittudomén. Az ilyesmi segít "leszűkíteni" azt a sok ingert, és könnyebbé teszi az egész élményt feldolgozni neki.

Ja, meg minél több döntési lehetőséget adni neki, amiben tényleg van döntési joga. A szokásos, öltözködős, meseolvasós, ilyesmi szintű dolgokban. Akkor ha úgy érzi, hogy van kontrollja az élete felett valamilyen szinten, kevésbé kezeli nehezen azokat a szituációkat, amikor nincs.


A kiborulást magát meg gyerektől függően kezeld úgy, ahogy jónak látod. Az én lányom (szintén 3) ölelkezős típus, amikor éppen hisztizik, nála működik az odamegyek és megölelem és nyugodt hangon beszélek hozzá, hogy értem, amit érez, nekem is rossz néha, megnevezem a konkrét problémát és érzést (szomorú, fáradt, frusztrált, dühös, akármi), és ez elég hamar lenyugtatja, de nyilván ez nem működik mindenkinél, vannak gyerekek, akiknek ez pl csak olaj a tűzre. Szóval a lányod te ismered, te tudod, hogy a legjobb abban a pillanatban kezelni, de a túlélésre én tényleg azt a trükköt alkalmazom, hogy igyekszem inkább elkerülni a hisztiket :D Sosem éhes, ha fáradt, akkor nem megyünk sehová (már ha megoldható, persze), satöbbi.

2022. dec. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Apa a mindene, így csak előveszem a telefonom hogy felveszem és elküldöm apának, aki szomorú lesz. az esetek 90%-ában abbahagyja
2022. dec. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
22%
Használom a kezem.
2022. dec. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Türelmesen kivártam, hogy befejezze. Volt, mikor egy órába telt. Az èn gyerekem ùgy visìtott, mint akit ölnek.

Próbàltam elkerülni az olyan helyzeteket, mikor túlpörög, elfàrad, megèhezik. De nem sikerült mindig.

Van amelyik gyereket meg lehet nyugtatni, ha àtöleled, kedvesen beszèlsz hozzà. Van amelyiket zavarja, csak olaj a tűzre.

2022. dec. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Ignorálom a többi embert. A lányom extra hisztiket ad elő. 7 éves, autista. Szerinted?
2022. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Hát én egyszer próbálkoztam ilyesmivel, a nevelőapám úgy megpofozott, hogy soha többet eszembe sem jutott ilyet csinálni.
2022. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Az enyém 4 éves (szintén autista). Nagyon tud alkotni. Engem már nem érdekel a környezet. Ha valaki jobban tudja, akkor jöhet segíteni.

Nálunk az ignorálás vált be, mert bármit is csináltam az csak olaj volt a tűzre. Megvárom amíg kb 3/4 részben lenyugszik, addig mellette vagyok/leguggolok hozzá és után kezdek el beszélni. Nála jó módszer még, ha valamivel levezetheti a feszültséget hiszti közben: ő ilyenkor széttépked egy papírzsepit, majd amikor megnyugszik, akkor összeszedi és ki dobja a kukába.

Most újított: azt üvöltözi, hogy "Anya engedj el, ez nagyon fáj, anya ne bánts!" miközben én csak állok mellette és hozzá se értek. Nem is csodálom, hogy a szomszéd anyuka mindig megvető pillanatások vet rám.

2022. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszokat... mindenkinek megy a zold kezecske.


Tudom hogy nem egyedul vagyok a bajommal,de egyszerűen neha annyira ki birok keszulni.


Persze en is igyekszem kizarni a környezetet hisz akinek van gyereke valoszinuleg tapasztalt hasonlot.

Ha en latok ilyet csak együtt erzoen tudok nezni a szitura es az anyukara.


Igyekszem figyelni arra hogy ne porogjon tul es nyilvan a faradtsagra es ehsegre is hiszen tudom ezek mind mind kihatnak a viselkedesukre es a reakciojukra.

De ettol függetlenül azt gondolom hogy nem egyszer ilyenkor inkabb a hatarainkat feszegetik ... legalabbis az en lanyom tuti...



Sokszor erzem ahogy megy fel a vernyomasom kozben szamolok magamban es irtozatos onuralom kell hogy higgadt maradjak,folyamatosan nyugtatom magam hogy nyugi mindjart elmulik befejezi...stb.


Itthon is vannak hisztik de itt fogom aztan kimegyek a konyhaba csinalom a dolgom aztan egyszer csak abbahagyja... viszont itthon nem ilyen mértékű mint ez az utcai eloadas. Ez brutalis.


Mindenkinek es magamanak is kitartast kivanok!!!

2022. dec. 20. 18:33
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es vàlaszolò vagyok. Szerintem ilyenkor nem a hatàraikat feszegetik, hanem ami nekünk kis kellemetlensègnek tűnik, az nekik elviselhetetlen èrzès.

Kids are not giving us hard time, they are having hard time.

Pontosan lefordìtani nem tudom, de kb a gyeremeink nem problémát okozni akarnak, hanem problémájuk van.

2022. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Az ignorálás jött be leginkább. Se szemkontaktus,se semmi, elővettem a telefonomat és inkább neteztem (a kezét azért mindig fogtam). Arra hamar rájött,amikor csak kamuztam,hogy nem érdekel a hisztije. De amikor olvasgattam vagy chateltem valakivel,akkor rájött,hogy tényleg nem figyelek rá és akkor abbahagyta általában.
2022. dec. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!