Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálhatja ezt a 2...

Miért csinálhatja ezt a 2 éves fiam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egesz nap alig akar jatszani, ha elkezdek bármit vele, semmi se jo, képes a kanapen ulni, vagy csak dobalja a játékait, hogy szettorjenek stb, nem tudom miert. Estefelé, mint aki bekavezott, elkezd csapkodni mindent, játékokat, dobalni, ezerszer raszolunk, mutatjuk, hogy kellene hasznalni, el is veszem, de nem igazan hatja meg. Ha raszolunk ferjemmel, barmi miatt, nevet, vagy ugral megjobban, ilyenkor jon a kiabalas, mert egyszerűen midnent ugyanugy csinal. Este a lefekveskor kicsit mesezhet, másképp nem tudnank leallitani, kozben is ugral az agyon,lokdos minket. Ha lekapcsoltuk a tvt. Utana 1 ora hossza is van mig vergodik, ugral, hangoskodik, rugdos minket, ja es persze nem lehet tole kijonni, mert jon utanunk csapkodja az ajtot, rohangal fel ala. Babakora ota szepen furdes utan, pici tv, aztan ment magatol is aludni.. Kb ősz óta van ez igy. Rettenet... Nem tudunk nevetni vele, mert erőltetett nagyon amit csinal, mintha valamit igy akarna kifejezni, mivel nem beszél, egyaltalan, akarmi gondja van elkezd csapkodni, nem szol nekunk. Es kva nehez kitalalni mit is szeretne, ehes, szomjas, faj vmi... Nem mond semmit. Valaki tudja mi allhat a háttérben? Mindennapos ez a szenvedes, kinlodas.

2022. dec. 20. 20:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
2 éves és egyetlen szava sincs, jól értem? Hát ez azért frusztráló lehet neki. Meg le is van akkor maradva. Én minimum elvinném TSMT-zni, de azért már szakember se lenne rossz, ha megnézné.
2022. dec. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő, gyerekorvosotok mit mondott?
2022. dec. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Elég súlyosnak tűnik, szakember segítséget vegyétek igénybe.
2022. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

Unatkozik.

Friss levegő? Bármiféle új inger?

Emellett itt a dackorszak is.

2022. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Ki kell vizsgáltatni neurológussal. Napközben alszik? Mert a fáradtságtól is lehet túlpörgött, de olyankor szenved. A családi életetek nem zaklatott?
2022. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Sokat, nagyon sokat vinni a levegőre mozogni. Nagymozgások fejlesztése ebben az életkorban: járás, futás, mászás. Roller, bicikli, mászóka. Kellene beszédet fejleszteni. Aludjon eleget, délután még 1,5 órára szüksége lenne. HA volt levegőt délelőtt (1-2 ÓRA!!), akkor fog tudni aludni ebéd után.
2022. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Derjaderja ***** válasza:
88%

Én is vmilyen orvosi okra gondolnék.

Egy dolog, hogy figyelemfelkeltésből rosszalkodik meg nem akar aludni (ezt pont ebben a korban az én gyerekeim is csinàlták), meg szétcsúszik, ha fáradt, de összességében nem értem, mért nem köti le semmi, és a beszédfejlődési relativ késés is ott van (bár elvileg 3 éves korig kell beszélni).

Nincs túl sok játék és program? Milyen játékokhoz szokott, nincs tú sok nyomogatós, zártvégű stb? Van napirend? Szabad levegőn vagytok eleget?

2022. dec. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Ekkora gyereknek napi minimum 3-4 orat kellene levegon lennie.

Igen, telen is. Nem, a hidegtol nem lehet megfazni, a betegseget a bakteriumok, virusok okozzak.

Semmi kepernyo, sem tv. sem telefon.

2022. dec. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%
2 évesen az enyém is ilyen volt. Még kicsi. Az enyém is annyit beszélt,hogy ojdigó meg tajdiga, ezzel a 2 szóval magyarázott mindent. Majd megnő és megjön az esze meg a szókincs... De el kell keseritselek, mindig is idegesítő lesz a maga módján:D
2022. dec. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Beszélj gyermekorvossal, védőnővel, ők többet tudnak. Ha úgy látják, gond van, tovább küldenek vizsgálatra. Fejlődési neurológiára úgyis az orvos tud csak beutalót adni.
2022. dec. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!