Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, elengeditek a gyereke...

Anyukák, elengeditek a gyereket oviidőben?

Figyelt kérdés

Anyukám megsértődött rám, mert nem engedem el hozzá a gyerekeket oviidőben. Tőle nem tudnak oviba menni, az a két nap kimaradna.

Szerintem lassan hozzá kell szokniuk, hogy vannak fix hétköznapi teendők. Iskolában se lehet ezt eljátszani, ráadásul szeretnek is járni, hozzá meg hétvégén is tudnak menni. Ti örülnétek inkább a lehetőségnek? Vagy ragaszkodnátok a rendszerhez?



2023. jan. 11. 23:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Hétvégén vinnem hozzájuk és kész.
2023. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Így is lesz, ebben nem bizonytalanodtam el.
2023. jan. 11. 23:15
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Jó döntést hoztál szerintem. A rendszer fontos, persze a nagyi is fontos!! De arra ott vannak a hétvégék, unnepnapok, szünetek.
2023. jan. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Én engedném, ha évente 1x 2x van ilyen az nem kavar be, majd ha sulis lesz szívhat még eleget, de amíg ovis nem szivatom, ha szabin vagyok vagy a férjem akkor nem viszem be,a sulibs meg majd úgy is muszáj lesz.
2023. jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Derjaderja ***** válasza:
91%

Én engedném, családi program esetén is kísérjük őket. Gondolom nem minden héten van ez.

Annyira nem vagyok óvi-rajongó. Van, lesz ott eleget.

2023. jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Derjaderja ***** válasza:
78%
Megjegyzem, ha egyedi alkalom, pl fèlévente egy eset, akkor szerintem a suliból is nyugodtan ki lehet kérni.
2023. jan. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Rendszeresen nem engedném nyilván. De évi 1-2-3 alkalommal szerintem nem lenne akadálya.

Mondanám, hogy rosszul döntöttél, de amúgy ettől függetlenül nem. És akkor sem, ha engedted volna. Akkor lett volna rossz döntés, ha ez rendszeres lenne, mert ahhoz hozzászokna.

2023. jan. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Én simán elengedtem. De olyan is volt, hogy én nem dolgoztam, és "kivettünk" egy-egy csavargós napot. 6 évesen pedig elment az apukájával 3 hétre külföldre. Mindig is jó tanuló volt, miért ne élvezhetné egy kicsit az életet? Épp elég lesz felnőttként a sok szürke hétköznap. Bár mi nyáron gyakran lecsipünk egy-egy napot a hétből, és elutazunk valahová.
2023. jan. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%
Én a családi rendszert előbbre valónak gondolom. De én nem állok közel a nagyszülőkhöz, vannak olyan ismerőseim, akik úgy kezelik őket, mintha a szűk családi körhöz tartoznának, nekem nem így van. Megtartottam a 3 lépés távolságot, és nem bántam meg.
2023. jan. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

5# de, ha belemennék, bizony heti szinten szeretné.

Szélső nap több ilyen hiányzás volt már, mostanában kezdtük, hogy akkor ne hiányozzanak ennyit. Gyakran kéri majdnem minden hétvégén őket, és hát volt már ilyen sértődés, ha azt mondtam, hogy mi is szeretnénk időnként hétvégén együtt lenni velük, főleg a párom, aki sokat dolgozik (plusz van másik mama, aki szintén nem akar kimaradni).

2023. jan. 12. 02:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!