Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudhatom, hogy nem...

Honnan tudhatom, hogy nem csak tetteti a betegséget a kisfiam?

Figyelt kérdés
Elég sokat "beteg" a kisfiam, és táppénzre kell mennem miatta. Otthon jól el van, jó a kedve, az oviban meg azt mondják sokat köhög, és csúnyán. Orvos se mondta, hogy ne lenne beteg, de nehezemre esik elhinni, hogy véletlenül itthon miért érzi magát sokkal jobban. Szerintem megtanulta, hogy hogyan kell csúnyán köhögni, mert tudja, hogy akkor hazajöhet.

2023. jan. 16. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk mi lenne ha elkezdenél beszélgetni vele, hátha?
2023. jan. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nah köszi, biztos nem beszélek vele. Nem akarom meggyanúsítani, nem akarom, hogy ne bízzon meg bennem.
2023. jan. 16. 22:16
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Toljad neki a kamilla teát meg az inhalálást, orrszívást ezerrel, ha nem lesz olyan jó ezektől otthon, akkor nem köhög, ha szándékosan csinálta. Ha meg beteg, jobban lesz ezektől.
2023. jan. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első nem arra gondolt, hogy vádaskodj. Nem is értem, miért ez jut eszedbe először. Csak mondjuk megkérdezni a gyereket, hogy mit érez pontosan, van-e olyan időszak vagy körülmény, ami javít vagy ront rajta, amúgy szereti-e az ovit, ilyenek.
2023. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem neki kell esni és gyanúsítgatni. Hanem beszélgetni, de már látom hol itt a porbléma…
2023. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Én beszélgetnék vele, de nem gyanusitanam. Csak azzal kapcsolatban, hogy fontos az őszinteség, és nem szabad pl: a betegseget sem tettetni, mert ez szamodra rosszul esik. Nem konkrétan meg kell gyanusitani, hanem általanossagban kell erről beszélni. A masik meg ideje lenne a gyanúdba beavatni a gyerekorvost, ő az aki ebbe konpetens. Mert ha ez valós, akkor valószínű szorong valamitől az oviban, es rajott, ha itthon van ez nincs. Segithet még gyerekpszichologus ilyenkor.
2023. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Soha eszembe nem jutna ilyen esetben, hogy a gyerekem tetteti a betegséget.

Kérdező, te anyák gyöngye! Titkosügynök vagy, vagy kémelhárító, hogy még egy óvodás kisgyereknél is azon gondolkodsz, nem akar-e becsapni?

2023. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Keserű "gyógyszert" kapjon ha köhög, ha szimulált akkor legközelebb nem fog.
2023. jan. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sok mindent lehet tettetni, de pont a csúnya köhögést?


Nem lehet hogy az oviban szárazabb a levegő, vagy akár valami ottani tisztítószerre allergiás és attól köhög?

2023. jan. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Fiunk tüdőgyulladással is vígan volt, semmi más jele nem volt minthogy néha köhögött. Azért ha orvos is megvizsgálja a gyereket és betegnek találja, akkor valami baja csak van: piros torok, légzésnél eltérés, megduzzadt mandulák stb. Legközelebb kérdezd meg az orvost, hogy "mit talált".
2023. jan. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!