Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem barátkozik a gyereke...

Miért nem barátkozik a gyerekemmel senki?

Figyelt kérdés
A két éves gyerekemmel szoktunk ide-oda, játszóházba, játszótérre járni. Ő nagyon szociális, megy oda mindenkihez, fogná meg a kezüket, meg együtt játszana, ölelgetné őket, de a legtöbb gyerek nem akar a másik gyerekkel játszani. Nem is érdeklődnek, csak fordulnak vissza a szülőkhöz. Vagy a nagyobbak csak azokkal játszanak, akikkel együtt mentek oda. Vagy csak a játékok érdeklik őket. Ő meg hiába megy oda hozzájuk, és próbálja felvenni a kapcsolatot, csak kikerülik, és otthagyják. Mi csinálunk rosszul valamit, vagy ilyenek a gyerekek manapság? Ti is ezt tapasztaljátok?
2023. jan. 25. 22:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Velünk is így volt. Lányom nagyon barátkozott volna, a többiek meg féltek. Egyszerűen ők nem ilyen nyitottak. Az oviban talált barátokat.
2023. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek a 2 évesek. Nem mind ölelkezős. Mire együtt játszanak,kb 4 évesek.
2023. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

Magyarul a gyerekek jatszanának, a tiéd meg belekotnyeleskedik mindenbe és nem tiszteli senki magán szferajat. Erre megkene tanitanod. Felnőttként se esne jól ha vásárlás közben fogdosnanak hogy menjetek együtt inkább, gyerekként se kell elfogadni a tolakodast. Tudom nem így fogja fel, de már most rossz érzést, félelmet vált ki másokból.

Most is kivagyok a játszón, az ilyen minden lében kanál gyerekektől akik tapadnak, fogdosni akarják az enyémet és egyszerűen nem veszik a lapot, hogy elcseszik a kedvunket és megijed tőle a gyerek, nem tud azt jatszani amit ő szeretne mert zavarják folyamatosan.

2023. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Enyém is hozzám bújik,nem erőltetem. Bölcsi/ovi után jobban barátkoznak,2 évesen a tied a ritkább.
2023. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Kb 2.5, 3 éves korukig egymás mellett járszanak, vagy utánozzák egymást.

A fiam is játszik más gyerekekkel, de nem szereti a testi közelséget, ha fogdossák.

2023. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

A kicsik meg nem igazan jatszanak egymassal, csak egymas mellett. A nagyobbaknak meg mar vannak barataik, nyilvan szivesebben jaszanak veluk meg hozzajuk korban kozelebb allokkal.

Es a te lanyod egyebkent meg lehet picit tolakodo is. Nem kell a tobbieknek fogadniuk a kozeledeset, a testi erintest foleg nem.

Mert nem kotelezo es erre is kell tanitani a gyerekeket szerintem.

2023. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Valószínű nem fog tetszeni amit írok, de a kisfiad a "nem átlag". Gondolj csak bele , mész az utcán és egy vad idegen odamegy hozzád, megfogja a kezed és ölelget. Valószínű neked sem tetszene. Inkább a kisfiadnak kellene megtanitani, hogy mit jelent más magánszférája és nem mászunk bele senkibe. Ha az én fiammal csinálja ezt idegen én magam lépek közbe, hisz ennyi idősen még nekem kell megvédenem őt. Itthon rengeteg ölelést, érintést kap, lát, de szokja meg, hogy idegenektől ezt nem kell elviselnie.

A játék részéről pedig annyit, hogy 2 évesek még nem játszanak egymással csak egymás mellett, egy tárgy körül. Olvass utána, tárgy körüli összeverődésnek hívja a szaknyelv.

Majd ha ovis lesz, lesznek barátai, mert akkor már érettek lesznek az együttjátszásra.

2023. jan. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Kicsi még a gyereked nagyon. Ebben a korban normális, ha nem játszanak el, majd később. A te kicsid nyitottabb, ez jó dolog, de sajnos ha nincs összeszokott kispajtás, egyelőre nem nagyon fog tudni barátkozni.

Egyébként ahogy feljebb írták, én is közbelépek, ha az én két évesemmel közvetlenebb valaki, mint ő szeretné, és valóban a nyitottabb gyerekeknek meg kell ezt tanulni, hogy nem mindenki szereti a közvetlenséget, de semmiképp nem hibád neked sem, és a kicsinek sem, ha ezt nehezen érti majd meg. Ő kicsi. A többi se érti elsőre, mivel ez nem a legegyszerűbb gondolatmenet. Aki nem tudja elfogadni és egy kis türelmet tanúsítani egy gyermek felé, annak nem kéne játszótérre járni, kedves hármas.

2023. jan. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igyekszem visszafogni, ha látom, hogy a másik gyerek nem szereti. Nem tudom miért ilyen, én teljesen magamnak való vagyok, a párom is, és már gyerekként is ilyenek voltunk. De úgy emlékszem, hogy a mi időnkben lementünk a homokozóba és ott kapcsolatba lehetett lépni a többi gyerekkel még ha az nem is volt pozitív, de nem voltak ilyen elfordulósak a gyerekek. Volt egyébként olyan játszótér, hogy odament a gyerekem, erre a kislányok még be is szóltak, hogy nem játszanak vele, ne is várjuk :D
2023. jan. 26. 00:08
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha emlékeid vannak akkor az nem 2 éves korból van, 3-4 évesen már ő is fog pajtást találni
2023. jan. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!