Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell kezelni, ha valaki...

Hogy kell kezelni, ha valaki mindig dicsekszik?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam miatta, rossz barátnak, rossz embernek stb de van egy barátnőm aki mindig eldicsekszik a fia eredményivel, küldi a videókat, hogy mennyivel előrébb jár mint bárki.

Az én gyermekem le van maradva, és dolgozunk nagyon hogy behozza a lemaradását a társaihoz képest, járunk orvoshoz, fejlesztésre, gyógytornászhoz de nagyon megkínlódjuk a dolgokat. Mikor kapok egy videót, akkor mindig mondom hogy nagyon ügyes, mert tényleg az, de egy kis csomót érzek a torkomban, és kicsit sírhatnékom van mert nálunk nem jönnek ilyen természetesen és könnyen a dolgok.


Tegnap már kicsit hidegebben sikerült reagáljak, és szerintem észrevette hogy nem sikerül az őszinte öröm.

Hogy kezelnétek ezt? Szólnátok vagy hagynátok? Az ő őszinte örömét se akarom letörni, de már nem szívesen beszélgetek vele így.

Nehezen konfrontálódok olyanokkal akiket szeretek, és nem akarom tönkretenni a barátságot, de nehezen ujjongok már. Rossz barát vagyok, igaz? 😔


2023. jan. 29. 20:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Igazából ő egy tapintatlan bunkó… és ezt kívülállóként mondom. Ha teljesen egészséges lenne a gyereket tök természetesen lehetne ezt kezlelni, de igy lehetne rád tekintettel.
2023. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy kezelem, hogy nincsenek barátnőim, illetve akikkel mégis kapcsolatban kell lennem, azoknak nem adok olyan elérhetőséget, ahová videókat tudnak továbbítani. Jaj, de kollégák míg így is folyamatosan az arcomba hordták a telefonjukat, hogy de nézzem meg a gyereküket. Ilyenkor régen megmondtam, hogy nem érdekel, de általában az is hatástalan volt. Így csak elfordulok minden reakció nélkül.
2023. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen megértelek! Nálunk ugyanez volt, csak talán még rosszabb, mivel az én gyerekem sérült és a barátnőm ezt nem értette meg. Mindig rácsodálkozott, hogy az én gyerekem miért ott tart, ahol...

Nem fogta fel, hogy sérült és nem volt tapintatos egy cseppet sem.

Úgyhogy megelégeltem a dolgot és szépen fokozatosan kiiktattam az életemből. Találtam olyan barátnőket, akik sorstársak, megértenek és büszkék az én gyerekem sikereire. Én pedig szintúgy büszke vagyok az ő gyerekeik sikerére. Sokkal boldogabb vagyok azóta!

Vedd magad körbe te is jóindulatú emberekkel, az ilyen dicsekvő, tapintatlan idiótákat pedig el kell kerülni messziről!

2023. jan. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy nem akar semmi rosszat és eszébe sem jut, hogy ez nálad hogyan csapódik le. Szerintem érdemes lenne erről normálisan kommunikálnotok, vagy akárcsak jegyezz meg annyit, hogy egy picit szívfacsaró neked ezeket a videókat látni és ez nem ellene szól, mert szívből örülsz nekik, csak na. Ez van.

Magadban is tedd helyre, hogy ő nem jobb anya attól, hogy a gyereke milyen ütemben fejlődik és te sem vagy rosszabb. :)

2023. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is nagyon gyorsan fejlődött mindig, minden téren. Nem csak szerintünk, a védőnő és a gyerekorvos is rendszeresen ledöbbent rajta, hogy miket tud már.

Van egy barátnőm, a kórházban ismerkedtünk meg, ugyanaznap szültünk. Neki is fia született, egészségesen, de viszonylag hamar elkezdett fura dolgokat produkálni, és ki is derült később, hogy autista.

Namármost az elején mindketten lelkesen küldözgettük egymásnak a gyerekek "mérföldköveiről" a képeket, videókat, de amikor a barátnőm a fia 1-1,5 éves kora körül hangot adott neki, hogy szerinte nincs minden rendben, akkor én visszább vettem, majd miután megkapta az autista státuszt, kb le is álltam teljesen. Tapintatból.

Nem sokkal később rámírt, hogy miért vagyok így eltűnve, miért nem küldök semmit, hát ő tök kíváncsi, hogy mi van a fiammal meg velem. Szépen megfogalmaztam, hogy miért...erre kb leb.szott, hogy jaj hát ne már, ettől ne offoljuk már egymást, küldjem bátran, ahogy eddig is, mert ő ugyanúgy kíváncsi ránk. És ő is küldi meg írja amúgy azóta is, amikor épp valami nagyobb fejlődést produkál a fia (nagyon ügyes és szépen halad egyébként). Már 6,5 évesek.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy simán lehet, hogy a barátnőd azt hiszi, hogy 100% együtt örülsz vele. És szerintem nyugodtan jelezhetnéd felé finoman, hogy néha sok, meg rosszul esik. Meg kéne értenie, ha tényleg barátok vagytok.

2023. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk a sógornőmmel volt ez, a fiamnak idegrendszeri érettlenség miatt, lassabban ment minden. Jártunk fejlesztésre, a suliban kitűnő már elsőtől kezdve, most ötödikes. Állandóan zaklatott, hogy biztos sérült a gyerekem, mert az övé bezzeg milyen korán csinált mindent. Hát pofára esés volt neki, mikor az iskolában kiderült, hogy a gyerekének is idegrendszeri érettlenség miatt nehézségei vannak.
2023. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha igazi a barátság, beszélj vele, hogy mit érzel. Őszintén.

Ha nem szólsz, nem fogja tudni, mi a bajod.

2023. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Jelezd mindenképp, vagy építsd le az életedből, mert ez így eléggé lélekgyilkos. A normális barátnő felfogja és megérti, de sokan nem.

Szintén auti-anyuka vagyok, egy amúgy értelmes gyereké, csak hát ő nem az átlag mérce szerint fejlődik. Én nagyon büszke vagyok rá, de ha valaki elkezdene a saját NT gyerekéről videókat küldözgetni, az eléggé padlóra küldene lelkileg.

2023. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat mindenkinek zöldet adtam.
2023. jan. 29. 21:22
 10/19 anonim ***** válasza:
45%

Mondd meg neki, hogy ne veled ossza meg az örömét, mert beárnyékolja az életed.


Nem látok bele a beszélgetéseitekbe, de lehet, hogy nem dicsekszik, csak boldogan újságolja, hogy épp mit tanult a gyerek, te viszont rosszul éled ezt meg. Ahogy leírtad persze úgy jön le, mint ha ő lenne a gonosz boszorkány, te meg egy Hamupipőke kaliberű szende kislány, de a valóság gondolom ennél jóval árnyaltabb. Ha annyira jó barátnők vagytok, akkor el kell mondanod neki milyen érzéseket vált ki belőled. Te amúgy nyíltan beszélsz vele a gyermeked fejlődését illető aggodalmaidról?

2023. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!