Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekek akiknek lassan indul...

Gyerekek akiknek lassan indul be a beszed, beszedkeses, beszedzavara van, van mas tunet is a nem beszeden kivul? Lehet jellemzo hogy a gyerekekkel nem tud jatszani? Figyelmen kivul hagyja oket ? Vagy ez tipikus autista tunet?

Figyelt kérdés

2023. febr. 19. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Beszédkésés és autizmus nem ugyanaz!


Hány éves gyerekről van szó? 3 éves kor körül szoktak egymással játszani.

2023. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hol irtam hogy ugyan az a ketto??

3 eves fiu..

2023. febr. 19. 19:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek kiscsoportos korban még NEM játszanak együtt! Csak egymás mellett.

Középső- nagycsoportos korban jön el az együtt játszás.


Kis fejlődésneurológiát olvassál.

2023. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lányom megkésett beszedfejlodesu. Most már beszedzavaros, 5 éves. Ugyanúgy játszik a többi gyerekkel, mint bármelyik ovis, a beszéden kívül semmi más problémája nincs.
2023. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4

Nálatok konkrétan mit takar a beszédzavar?

2023. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5 Beszedfogyatekos kódja van. És a beszedertessel vannak főleg gondjai, ha bonyolultabb a szöveg nem érti meg, pár szavas mondattal már gondok vannak. Ha ő beszél, akkor is nagyon egyszerűen fogalmaz, szegényes szokinccsel.
2023. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 éves kora után szólalt meg,addig csak cikizált.

Autista kislány.

Rengeteg más tünete van,és nagyon sok fejlesztést kapott/kap ma is.

2023. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 3 éves kora után kezdett szavakat mondani. Most 4 éves már mondatokban beszél, de ezeket a mondatokat sokszor még nem értjük. Vannak rövid teljes mértékben érthető mondatai is, de kevés.

A fejlődés neurológián autisztikus tüneteket ia diagnosztizáltak nála.

Még nincs egyértelmű diagnózis, így fejlesztést sem kap. Itthon tornázunk gyógytornász által kiírt feladatok alapján. Annyira tele vannak a fejlesztőpedagógusok, hogy nem tudunk bekerülni fejlesztésre, mivel nincs diagnózis.

A tünetei: zavarja a hangzavar és a hangoskodás, ilyenkor dührohamai lesznek, például egy óvodai farsangi mulatságon nem tudott részt venni, mert zavarta a zene, a gyerekek hangoskodásai. Az evéssel van még gondja, mindig csak 1-2 féle ételt hajlandó megenni, semmi mást.

De egyébként a szemkontaktust felveszi, játszani lehet vele(összetettebb szerepjátékokat is, pl kalózos játék, összekészíti a kincsesládát, elteszi és térképet is rajzol hozzá), most már beszélgetni is, mindent megért.

Nekünk még az a nehéz, hogy az idegeneket ignorálja, bárhová megyünk nem tudják vizsgálni, mert nem vesz tudomást az idegenekről, nem lehet feladat helyzetbe hozni.

2023. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 4 éves lett,mire teljesen érthetően beszélt és nincs semmi baja,már iskolába megy, nagyon okos,érdeklődő gyerek. Nem értem,minek csesztetni a 2-3 éveseket,hacsak a védőnő,gyerekorvos és pedagógusok nem ajánlanak kivizsgálást.
2023. febr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9 Azért, mert sokszor van gond. És sokszor csak az iskolában derül ki. Én örülök, hogy az óvónők szóltak, hogy valami nem oké, mert én simán azt hittem 3 évesen végre elkezdett beszélni és minden rendben.
2023. febr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!