Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek mit "kell" tudnia?

2 éves gyerek mit "kell" tudnia?

Figyelt kérdés
azt hiszem kicsit nagyok az elvárásaim az én 2 évesemmel, aki mellesleg nappal már szobatiszta, mondatokban beszél, egyedül étkezik, futóbiciklivel közlekedik (bár elég lassan lépeget vele, de érzi a lényegét és élvezi) stb. ennek ellenére nagyon fel tudom magam húzni, amikor számomra nagyon evidens dolgokra nem tud válaszolni (pl. almafán milyen gyümölcs terem) tudom, bennem van a hiba, talán sokat követelek, de az átlagot nézve, milyen szinten vannak a 2 évesek mozgás, beszéd és egyéb tekintetben? (inkább a tapasztalatok érdekelnek, nem a kőbe vésett szakirodalom) köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 5. 14:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Minden gyereket saját magához kell mérni,nem másokhoz.

Az én fiam 22,5 hónapos még alig beszél,amit mond 50-60 szót annak is örülök:)

Szépen,egyedül eszik,elalszik magától,a dalok dallamát dúdolja,próbál egyedül öltözni,kirakózik,motorozik,próbál bukfencezni, a hintán löki magát,felmászik a mászókán,utána lecsúszik a csúszdán.

Valóban túl sokat vársz tőle,bár a mi baráti körünkben is van olyan gyerkőc,aki átlag feletti,az egyik 2 éves kislány olyan választékosan beszél pl.hogy csak nézek,amikor beszélgetünk,a másik kisfiú barátunk,aki annyi idős,mint a fiam tudja az összes autómárkát,és elmeséli otthon a bölcsis napját,viszont még nem eszik egyedül és nem érdekli a bilizés,én annak is örülök,ha bólogatással felel a kisfiam a kérdésekre.

Az almafán milyen gyümölcs terem? és hasonló kérdésre ovis koráig ne várj választ:)

Én nem tartalak "betegesnek",és örülj,hogy ilyen okos a gyereked,bár én a sajátomra is nagyon büszke vagyok,mert látom,hogy napról-napra mennyit fejlődik,és ezt a bölcsiben is elmondják nekem a gondozónők.

2010. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg bosszantó lehet, hogy a számodra evidens dolgokra az alig 2 éves élettapasztalatával nem tud csípőből válaszolni, mert valaki ugye nem is tanította meg neki még azokat az evidens dolgokat.
2010. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
a véleményem egyezik az előző válaszolókkal, de hogy a kérdésedre is válaszoljak, leírom, mit tud a 26 hónapos kisfiam. Nappalra szobatiszta, de alváshoz még kell neki pelus. Mondatokban beszél, 10-ig el tud számolni (mert megtanítottuk), és rövid mondókákat mond. Ismer egy csomó ellentétpárt (bal-jobb, hideg-meleg, sötét-világos, stb. stb). 18 hónapos kora óta egyedül étkezik, kanállal és villával ügyesen. Egyedül vetkőzik és egyedül veszi fel az alsónadrágot, nadrágot, cipőt és zoknit. A poló még nem megy. Futóbiciklivel kb. ott tart, mint a te gyermeked, a gyümölcsök közül sokat ismer, de a fák alapján ő sem tudja megmondani, mi terem rajta. Kivéve a diófa, mert séta közben sokszor gyűjtünk diót. Most ennyi jut az eszembe.
2010. okt. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%

az enyém a napokban lesz kettő és csak úgy tudja kirakni a 6-os puzzle-t, hogy az egyiket be kell raknom a sarokba kiindulásnak.

hát most én sem tudom hirtelen, hogy kiabáljak-e vele, amiért azt az egyet is nekem kell beleraknom kezdésnek... pedig tök evidens, hogy a sarok puzzle az sarok puzzle.

2010. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!

igen, tudom, hogy gyerek és gyerek között is nagy különbségek vannak (mint ahogy az én 2 évesem sem tudott a kétéves státuszon még ugrálni, nem tud 10-ig sem elszámolni - 2-vel kezdi és keveri, nem tud egyedül cipőt-zoknit felvenni - most hirtelen ezek az ellenpéldák jutottak eszembe az olvasottak után)

de az, hogy én felhúzom magam (ok-okozati összefüggésen), az nem jelenti azt, hogy ezt a gyerek felé is éreztetem - ergo, nem hiszem hogy emiatt önbizalomhiányos, kizárólag teljesítményorientált felnőttet szeretnék belőle faragni! főleg, hogy kap rengeteg elismerést és megerősítést, amitől kiegyensúlyozott, életvidám és jókedvű.

Sajnos a környezetemben nincs hasonló korú gyerek, ezért merült fel a kérdés - amihez ezúton is nagyon köszönöm a tapasztalatokat, véleményeket!

2010. okt. 6. 10:30
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia.25hós kisfiam van,nappalra már szobatiszta,szól ha pisi kaki lesz és megy a wc-re(alváshoz még kell a pelus).Sok mindent mond,de mondatokat még nem,mindent megért/megérteti magát,kanállal/villával ügyesen eszik egyedül,pohárból iszik.Családtagokat felismeri,nevén szólítja őket.Mesekönyvben,felismeri az állatokat/hangjukat utánozza.Imád hintázni,futni,csúszdázni,triciklit még nem tekeri,motorozik,de csak lassan.Akaratos,ha vmi nem tetszik neki könnyen hisztis lesz:(.Most ennyi,de biztos van még ami nem jut az eszembe.

Üdv

2010. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!