Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adhd járhat együtt autizmussal?

Adhd járhat együtt autizmussal?

Figyelt kérdés
Most voltunk a gyerekpszichiáternél. Azt mondta, simán adhd, figyelemzavar. Van 1-2 autista tünet, de szerinte nem az. Vagy 4 éves korban nincs is adhd? Azt olvastam, az inkább iskolában. Most kicsit megijedtem. Igaz, hogy azt is mondta, hogy jó jel, hogy szépen fejlődik és a másfél órás vizsgálatot a Szakszolgálatnál totál együttműködően végigcsinálta.
2023. febr. 21. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Nem.

Csak az Adhd és az autizmus tünetei bizonyos mértékig átfedést mutatnak.

Inkább örülnél, hogy "csak" adhd.

2023. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Annak nagyon örülnék, ha "csak" adhd lenne.
2023. febr. 21. 11:43
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha erre gondolsz: igen, lehet egy gyerek egyszerre adhd-s es autista.
2023. febr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Lehet egyszerre, de a leírás alapján szerintem az átfedő tüneteket látod, vagy kiszúrtál egy-két dolgot, ami jellemző autistákra, de ennyi "tünete" bárkinek lehet. Nem valószínű, hogy autista, ha ennyit vizsgálták és nem jött ki. Ha mégis, akkor csak enyhén lehet érintett. Ezen most tovább rugózni nem érdemes, hisz az adhd miatt lesz kontroll, később is vizsgálják majd, kiderül, ha valami van.
2023. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket szerintem nagyon nehéz diagnosztizálni, hiszen iskolás kor előtt, nagyon hasonlítanak egymásra ezek a "betegségek",pláne, ha csak enyhe a spektrumon. Az én kisfiam 5 éves, 10 hónapnyi foglalkozás után "merték" végül kimondani, hogy Asperger szindróma áll fent. Mert ö ilyen.

Ahány eset annyi féle. Ki tudja hány árnyalata van ezeknek.

Ezért nehéz, és szakértelmet is kíván a gyerekek fejlesztése.

2023. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehetnek olyan tünetek, ami alapján gyanakodhatnak egyikre vagy másikra is. A kiskori diagnózis amúgy is nehéz. Az unokaöcsémmel ADHD gyanú miatt kezdtek el foglalkozni 4 éves kora körül, 6 évesen Aspergerről kapott papírt, de állítólag akkor is nehéz volt a diagnózis, mert voltak átfedő tünetek, emellett nem mindig lehet megállapítani, hogy mi az, ami szerzett és mi a hozott. Ezek amúgy is címkék, ahogy előttem írták: nincs két ugyanolyan gyerek. A szakembereknek könnyebb így, a szülőknek is adhat iránymutatást, de az utat a gyerekükkel egyedileg kell megtalálni.
2023. febr. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Lehet. Én is Adhd-s, és autista is vagyok.
2023. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,lehetséges,hogy valaki egyszerre legyen Adhd-s és autista.Az egyetemen is így tanultuk/tanuljuk.( Gyógypedagógia szakos vagyok).
2023. márc. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen auti jelei vannak?

Az én kisfiam auti + ADHD.

2023. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem játszik a többiekkel az oviban, verekszik. Nem vesz részt a foglalkozásokon. Ha valami olyat talál, megpörgeti. Nagyon szereti a gépeket, de itthon abszolút semmi különös. Az oviban huhog, meg köszön a bojlernek. Ott teljesen megváltozik. De attól tartok, csak belebeszélek már mindent, mert hirtelen elkezdett élénkedni a fantáziája, szerepjátékozik. Persze csak itthon. A legtöbb szakember szerint viszont csak idegrendszeri éretlenség. Mert az ovi mindenhova elküldött.
2023. márc. 2. 20:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!