Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A testvérek mikortól kezdték...

A testvérek mikortól kezdték el egymást szeretni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem "kell" szeretnie egymást a tesóknak, de annyira rossz látni, amikor a kicsi kb rajongással nézi a nagyot és mosolyog és nevet rá, a nagy meg jó esetben csak morcos arcokat vág, rosszabb esetben meg fintorog rá. Szerencsére nem bántja, meg ha olyanja van, akkor simogatja, puszit ad, énekel neki, ha sír, odahordja neki az összes létező rágókát meg csörgőt meg ilyenek (teljesen magától, sosem kérjük rá), de azért zömében inkább csak megtűri, elfogadja, hogy ott van, de nincs az, hogy folyton rá lenne cuppanva. Szerintem alapvetően amúgy ez jó irány, hogy később majd jó kapcsolatuk legyen, a nagyobbik lányom egyébként is lassan felmelegedő típus, idő kell neki, mire valakivel megtalálja a közös hangot, egy kisbabával meg ez ugye alapból nehéz, de azért annyira rossz látni, hogy ilyen rideg a kicsivel szemben. Relatíve kis korkülönbség van a lányok között, nagy most 2,5 éves, a kicsi 4 hónapos.


Akinél hasonlóan nem volt "első látásra szerelem" a testvérek között, ott kb mikor szerették meg egymást?


2023. márc. 17. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már erősen kamaszodnak (11 éves lány és 13 éves fiú), és nagyon ellentmondásos a kapcsolatuk a mai napig.

Látszólag különösebben soha nem szerették egymást. Itthon folyamatos volt mindig a veszekedés, verekedés, sajnos még mindig. Nyár óta van külön szobájuk, de még mindg képesek bejönni mindketten a nappaliba csak azért, hogy ott öljék egymást. Szerintem élvezik.

Viszont ennek ellenére kicsiként teljesen össze voltak nőve, ha az egyik nem volt otthon, a másik nem tudott mit kezdeni magával. Amint megjelent egy harmadik gyerek a köreikben, azonnal öszezártak. A nagy eleinte kézen fogva vitte be a kicsit minden reggel az iskolába.

Most ha az egyik elmegy táborba, minden nap hívják egymást, képeket küldenek egymásnak. A fiam engem egyszer sem hívott fel a táborból, mert az vérciki, a húgát minden nap. A lányom küldött nekem egy képet a buszról, a bátyjának meg napi huszat.

Szóval nem egyszerű velük az élet, de az elég biztosnak látszik, hogy mindig ott lesznek egymásnak, és ez a lényeg.

2023. márc. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 babyboom567 ***** válasza:
72%

Komolyan, nem bántás, de mit vártál egy 2,5 évestől?

20 éves voltam ,mire jó testvérek lettünk(de minket anyám,egymás ellen nevelt.Nem volt szándékos,de így sikerült neki).Apámék a testvérével majdnem 70 évesek, ég és föld, sosem voltak jó testvérek.

2023. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem vártam semmit, a tapasztalatok érdekelnek, másoknál mikorra alakult ki valamiféle stabilan körbevonalazható viszony a tesók között.
2023. márc. 17. 11:31
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Sosem volt jo kapcsolatom a hugommal. Most, felnott korunkban sem, nem is tartjuk a kapcsolatot.

Szerintem ez foleg a szulokon mulik.

Nalunk ereztetve volt, nem is kicsit, hogy o a minden.

Mindent lehetett tesomnak, mindent megkapott, felnottkent pl. lakast. En soha semmit.


Csak ne legyetek ilyenek ...

2023. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3,5 fél év van a kislányaim között, a nagy nálunk nagyon várta a kicsit és iszonyatosan imádja az első pillanattól, féltékeny sem volt rá. Nálunk a kicsi volt inkább akit nem érdekelt a nagy, nem reagált rá sőt, volt hogy kifejezetten nem tetszett neki a közeledése, nálunk ilyen sosem volt hogy nevetgélve nézte a nagyot, inkább tolta el magától. Nagyon zárkózott és csak apa meg anya volt jó kb 1 évig. Mostanra nyílt meg, éppen ma 1,5 éves, üldözi a nagyot a szeretetével, állandóan követi mindenhova, ölelgeti, alig akarta ma is elengedni oviba, csak csüngött rajta aztán az ajtóban bömbölt miután elmentek, érdemes volt a nővérének türelmesen kivárnia és nyomulnia :D Nagyon jó a kapcsolatuk mostanra, remélem így is fog maradni. Szerintem adj még nekik egy kis időt, még nagyon picike a kicsi, remélem nálatok is hasonlóan jól alakul majd :)
2023. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk 3 év korkülönbséggel a kicsi puhította meg a nagyot. Szerintem jól haladtok. 5-6 hónapos volt a kicsi, amikor már kezdett nyitni a nagy is. Szépen fokozatosan. Nem tudom pontosan datálni, hogy mikortól, de a lényeg hogy oda-vissza imádják egymást. Majdnem 4 évesen kezdte a nagy az ovit, volt idejük összeszokni. Most 4 és 7 évesek. Fiú-lány páros
2023. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Mi sem lettünk jó testvérek. Mármint ha baj van, akkor számíthatunk egymásra, de azon kívül nem igazán vagyunk jó kapcsolatban. Nem járunk össze, nem beszélünk csak úgy, hogy kivel mi újság. Mondjuk nálunk ő volt az etalon, én meg a fekete bárány, aki nem hasonlít rá. Valószínűleg nálunk ez rányomta a bélyegét a kapcsolatra.
2023. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is 3,5 év a különbség. Kezdetben várta a kistesót, persze ekkor még nem tudta elképzelni, milyen is lesz. Aztán, mikor hazaértünk a kórházból, megértette, hogy a baba jelenléte számára azt is jelenti, hogy többé nemcsak ő lesz a figyelem középpontjában. Ezt nagyon nehezen fogadta el, tudomást sem vett a babáról. Néha odament hozzá, megnézte, esetleg az érdekesebb dolgokban segített picit, de ennyi. Ez akkor változott meg, mikor 5-6 hónapos korában meg tudta nevettetni a kistesóját, aki csak rajta tudott nevetni, senki máson nem. Onnantól kezdve rohamosan javult a kapcsolatuk, most 2 és 5,5 évesek. Persze ők is össze tudnak kapni ugyanazon a játékon, de ragaszkodnak is egymáshoz, ölelgetik, megvigasztalják a másikat.

Azt megjegyezném még, hogy miután megszületett a kicsi, kétszer annyit foglalkoztunk a naggyal, töltött időt külön az apjával, és külön velem is. Többet foglalkoztunk a naggyal, mint a kicsivel, de a babát ez úgysem nagyon zavarta (amíg oviban volt a nagytesó, bepótoltuk), a nagy meg örült neki. Olyan is volt, hogy leszidtuk a kistesót a nagy előtt valami apróság miatt, csakhogy lássa azt, hogy a babának sem szabad mindent.

Mindkettőt igyekszünk a személyiségükhöz mérten egyformán nevelni. A mi családunkban gyakorlatilag csak félresiklott testvéri kapcsolatok vannak. Hiába neveled őket jól, az sem garancia semmire, de legalább szülőként te nem raksz pluszban alájuk.

2023. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Mi sem lettünk jó testvérek sosem, se gyereknek, se felnőttnek, ma már a kapcsolatot sem tartjuk. Egyrészt nagyon más személyiségek vagyunk, másrészt ahogy itt írták, mi is "akaratlanul" egymás ellen lettünk nevelve.


A közös szoba meg teljesen kinyírta a maradék jó kapcsolatot.

2023. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez egyéni. Nekem mindig jó volt a kapcsolatom a húgommal. 3 év van köztünk. Néha összekaptunk, de nem mondanám, hogy ez mindennapos volt. Nagyon sokat játszottunk együtt már kicsinek is. Most felnőttként meg közös programokat szervezünk a gyerekeinkkel. Szerintem sokszor azért alakulhat ki ellenségeskedés, mert sokszor a nagyot hibáztatják a kicsi miatt, mert, hogy “te vagy a nagyobb, legyen már eszed”. Ergo a kicsi bármit megtehet, a nagy kap helyette. Ez haragot szül. Sok ilyen volt a környezetemben. Utálták egymást a tesók. Na persze ezt nem a pici babákra értem.
2023. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!