Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a baj a mai gyerekekkel?

Mi a baj a mai gyerekekkel?

Figyelt kérdés
12 éves kisfiam osztályával volt erdei táborban a múlt héten 5 napra és megbotránkoztam amikor mesélte, hogy mik történtek ott. Elmondása alapján a második éjszaka közepén hangokat hallott a mellette lévő ágy felől. Hárman voltak egy szobában. Oda világított a másik ágy fele a zseblámpájával, és azt látta, hogy két osztálytársa "huncutkodik" az ágyon. Amikor rájuk világított lekiabálták aztán a másikat "látogató" visszament a saját ágyába, és így véget vetett a történetnek. Kiverte nálam a biztosítékot ez a történet, és a férjemmel fontolgatjuk a gyermekünk magániskolába való helyezését, mert nem szeretnénk, ha hasonló útra tévedne. Ijesztő, hogy mik vannak. Mit gondoltok erről? A fiam nem szólt a tanárának, mert nem akarta bajba keverni őket, de ez hallatlan. Mi baja a mai gyerekeknek? 12 évesek...

2023. márc. 24. 00:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Én már tízévesen maszturbáltam és az 30 éve volt. Mi a baj ezzel?
2023. márc. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Első! Az más ... Ezek együtt csináltak olyan dolgokat amik felnőtteknek való. Egy gyerek természetes hogy kíváncsiskodik a teste iránt nincs vele semmi gond de azzal igenis van hogy felnotettet akarnak játszani.
2023. márc. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

"mai gyerekekkel"


Semmi. Azért el ne kezdjük hogy bezzeg régen. Amikor én voltam gyerek is volt nem szűz lányka általánosban. Vajon miért vitték le 12 évre a korhatárt?

2023. márc. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%

Saját dolgok alapján mi az 5. osztályos erdeisuliban két fiúhoz átmentünk egy másik lánnyal felelsz vagy merszezni, de a tanárok lekapcsoltak minket. Szexre nem is gondoltunk, max csókra.


Erre itt van a másodikos gyerekem, és a 7 éves osztálytársa azt mondja neki, mikor ülés helyett lefeküdtek az osztályban a szőnyegre, hogy szexelne vele, a 8 éves osztálytársa szerint a másik 8 éves meg "meg akarja bsz... ni". Az a baja, hogy rá vannak szabadítva a médiára (és átlagosan szegény családból jönnek). Az enyém fel van világosítva, de semmi olyat nem lát, ami szexes, nem mozgatja ilyen téren, ha maszturbál is, nem kapcsolja össze szexszel, csak a kellemes élményért csinálja.


Maszturbálni az ovisok is szoktak.


A szegénység, elhanyagolás következménye, meg az aluledukáltságé. Elhanyagolás a korlát nélküli internethasználat is, pedig a fél ország az idős szülőkkel nem képes beállítani korlátot a telefonra(kivéve informatikai területen dolgozó szülők). Ez a net már nem az, amin mi felnőttünk, lépten nyomon szexhirdetések, vagy farora emlékeztető bőrbetegségek tök új készüléken is(nem azért, mert ilyen oldalakat látogatok;), játékok alatt a rajzfilmes szexes reklámok is mennek..


Na mindegy. A korosztályom(illetve inkább idősebb szülők, én csak 31 vagyok) egyszerűen nem tudja kezelni a kütyüket megfelelően. Már oviban arról ment a vita, hogy a fél szülői csoport(az idősebb, aluledukált fele) nem tudta, hogy hangjelzést emailre is be lehet állítani a telefonon 5 éve. Akkor kiröhögtek, mikor ezt felhoztam, tessék, felnőnek az okoskütyüző gyerekek minden szülői kontroll nélkül. Nem véletlen, hogy sokakat youtuben betalált az az ijesztő izé, meg az a másik, azt se tudták mik mennek ott, csak kontroll nélkül engedték a gyereknek. Egyébként az egyik informatikus apuka, csak letojta, mit néz a 8 éves youtubeon, más területhez értett, egyszerűen túl idős volt ahhoz, hogy ismerje ezeket..


TESSÉK NÉZNI A GYEREK ÁLTAL HASZNÁLT APPOKAT! Nem csak nézni, HASZNÁLNI is! És akkor nem csodálkozol rá, mi jön fel tiktokon, mert nem csak táncikálnak rajta zenére a gyerekek.


Amúgy nálunk a "kr..va anyádat" a gyerekem egy british schoolba járó 7 évestől hallotta először a mammut játszóházban, akkor döntöttem el, hogy azok sem különbek, mikor végignéztem milyen gyerekek vannak a kissrác szülinapján, és hogy az anyukák csak ülnek, senki nemis figyeli a gyerekek játékát, csak trécselnek.


Versenyistállót kell keresni, oda túlterhelt gyerekek járnak, nincs esélyük kütyüzni, már 20 éve is így volt, akkor is ciki volt a legtöbb, le voltak maradva, nem tudták mi a facebook, amikor mindenki csíkos pulcsi volt és 12 évesen borotvált hónaljúak voltunk, ott volt, aki még 18 évesen is szőrös volt, divatról meg fogalmuk nem volt. Tudom, hogy le leszek pontozva, de nem érdekel. Gondos szülő tanul a gyerekével, és gondos szülőnek nem fog táborban dugni a gyereke 12 évesen. Nem gazdag, hanem GONDOS. Most úgyis 12, keressetek kéttannyelvű általánost, oda megy, aki nem jutott be jobb gimibe, de már nyolc, majd hatosztályosba átviszik az odafigyelő szülők a gyerekeiket a válogatottabb közeg miatt(nem csak a tanulásért, de ahol még erősen tanulnak is, ott aztán pláne nincs gond ilyesmivel, amit írtál). Ezen a fórumon ez nem lesz népszerű, mert leginkább olyanok járnak ide, akik közegéből menekítik a gyereket, de ez van. Segíteni szeretnék, ne magánsulit keress, hanem versenyistállónak kikiáltottat mondjuk a legjobb 50 gimi közül, ha nem megy, kéttannyelvűt.

2023. márc. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
4: egy korúak vagyunk, hétévesek voltunk amikor már azon nevettek többen az osztályban, hogy "b.sznak" meg "melegek" a verekedő fiúk. Kütyü a fasorban sem volt, mert az osztályban az első telefon 10 évesen egy vér butafon volt, internet szintén jóval később lett elterjedt. Senki nem volt mélyszegénység vagy aluliskolázott családból jövő, átlagos dolgozó szülők gyerekei.
2023. márc. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Pár napja megijedt a gyereked valakitől, előtte művészetis volt, ahol mindenki meleg, leszbikus.

Olyan unalmas már ez a hergelés...

2023. márc. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

4nek teljesen igaza van. Már a kisbabák is a tévé elé vannak ültetve. Meg anyu nézi a ba..os sorozatot mert ugyse érti a gyerek meg nem is érdekli. Az ovisoknál már okostelefon. Anyu azt nem nézi meg hogy milyen mesét néz nemhogy azt hogy esetleg milyen oldalra téved. Elvan csendben az a lényeg.

Nem is régen volt itt egy kérdés hogy ki mikor adott telefont a gyereknek. Én nagyon meglepődtem. 10 év alatti gyerekeknek okostelefon, facebook. És akkor még azt is elmondja hogy nem néz rá miket irkál mert nem turkál az életében 😯😯

2023. márc. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%
Más az ha mondják és nevetnek rajta meg más az ha látja a gyerek. Ha látja utánozni fogja.
2023. márc. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

A mai gyerekekkel a mai szülők a baj. Hogy minden életben felmerülő problémát beütnek a google-ba és várják a megoldást.

Csak ennyi.

2023. márc. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

4, Borzasztó előítéletes vagy, és ráadásként hihetetelnül téves képzet él a fejedben az elit sulikról.

Ott is ugyanolyan kamaszok tanulnak, mint máshol.


Én elit suliba, "versenyistállóba" jártam, nyolcosztályosba, mégis volt olyan osztálytársam, aki már 12 évesen nem volt szűz. Meg olyan is, hogy leitták magukat osztálytáborban a fiúkkal.


Ezzel együtt a kérdés nyilvánvalóan teljesen kamu, kezdve azzal, hogy fiúk-lányok nem alszanak egy szobában.

2023. márc. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!