Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyobb az esély, hogy a...

Nagyobb az esély, hogy a kisgyerek autista lesz, ha az anya gdm-s (terhességi cukorbeteg) volt terhessége alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csupán kíváncsi vagyok, hogy mennyivel nagyobb az esélye, hogy a gyermek bizonyítottan autista, ha az anya terhességi cukorbeteg volt várandósan.


Köszönöm, ha megosztjátok tapasztalataitokat!



2023. márc. 28. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 2 gdmes ismerosom van, nekik apsereres ill autista a gyerekuk, de ez nem jelent semmit.
2023. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Rákerestem most, és meglepett, de úgy néz ki, hogy igen. A GDM és a "sima" diabetes is növeli az esélyét. Persze ez nem jelenti azt, hogy gdm = autizmus!
2023. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Sose hallottam ilyet.

Sógornőm mindhárom gyerekénél terhességi cukorbeteg volt. Nemhogy egyik sem autista, de annak idején föl se merült ez. Pedig gyógypedagógus a hölgy, szóval biztos képben lett volna, ha ilyentől kellett volna tartania.


Azt hiszem, ez megint az autizmus-rettegők egyik gumicsontja.

2023. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
2 GDM-es terhességem volt, de sosem hallottam ilyen összefüggésről. Arról viszont igen, hogy ez később növelheti a cukorbetegség vagy IR kockázatát a gyerekeknél. Persze ez nem azt jelenti, hogy n lenne statisztikailag nagyobb arányú, de nekem pl egyik lányomnál sem merült fel a gondolat (mondjuk még mindkettő kicsi, a nagy sincs 3 éves, de teljesen neurotipikus egyelőre mindkettő, szóval nem aggódom emiatt).
2023. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Minden idegrendszeri "rendellenesség" esélyét növeli, nem csak az autizmusét.

És a nem jól gondozott gdm-re vonatkozik, konkrétan a ketonszinttel hozzák összefüggésbe.

2023. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Ha növeli is a cukorbetegség a kockázatát, azért én megnézném, hogy mégis mi növeli ilyen szinten az anyagcsere betegségek számát. Mivel bőven nem csak GDM-es kismamáknak születik autista gyereke, illetve messze nem minden gdm-es terhességből születik idegrendszerileg problémás magzat. Érdemes azon is elgondolkodni szerintem, hogy milyen tápanyagok hiánya vezet(het) cukorbetegséghez, és melyek idegrendszeri problémákhoz. Holt biztos, hogy van átfedés.
2023. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. márc. 29. 09:18
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Mivel nem tudják mi okozza, simán felmerülhet ilyen kérdés, ez nem autizmus rettegés…
2023. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez idiótaság.
2023. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálam így történt, de nincs bizonyított összefüggés. (A terhességi cukorbetegségem amúgy kezelt volt, és jól karbantartott). Amire jobban rárepültek a kislányomnál az autizmus kivizsgálások során, az a szülés közbeni/utáni „komplikációk”. (Méhen belüli fertőzés miatt 1 hetet vendégeskedett születése után az intenzíven, besárgult, légzési nehézségei voltak, lázas volt.) De ez sem azt jelenti, hogy ilyesmi esetén automatikusan autista lesz a gyerek. Nagyban függ attól, egyébként mi van a genetikájában.
2023. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!