Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen előnyei, és hátrányai...

Milyen előnyei, és hátrányai vannak annak, ha 3 gyerek van? Leírnátok?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy valaki azt állítja, csak az alacsony iskolai végzettségűek vállalnak 3 gyereket, meg majd később nem tudják őket iskoláztatni, stb.

Milyen az élet 3 gyermekkel?


2023. márc. 28. 20:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék: igazából érdekes, hogy ebben az országban már mennyien gyerekellenesek, (nem akarnak gyereket) Amerikában meg a legtöbb családban legalább 2-3-4 gyerek van 😅

Jó, mondjuk a megélhetés teljesen más mint itt.

2023. márc. 28. 20:03
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Jó tudatlan "valaki" állíthatja ezt😅

A másik kedvencem a kellett a CSOK. Kijelentés. Ez akkor a legviccesebb mikor olyas valaki mondja aki tudja h a lányunk után ikreink lettek.

Nem terveztünk három gyereket, de csak nem adom zaciba az egyiket ha már így alakult.

1 gyerekhez képest (nekem legalább is) így tényleg sok a három.

Ez a nem tudják őket iskoláztatni sem teljesen tiszta számomra🤔

Ez honnan tudná bárki is h mennyit tesznek félre havonta?

Függ a korkülönbségtől is.

Tesóm már rég dolgozott, mikor én egyetemista lettem.

Szóval ezzel is úgy vok. mint sok minden mással. Törődjön mindenki a saját dolgával.

2023. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Általánosan elmondható hogy az iskolázottabb és tehetős réteg kevesebb gyereket vállal.

Szegényebb módú családba születtem, 3-man voltunk, végül mindhárman egyetemre tudtunk menni. Sokat köszönhetek szüleim áldozatáért és munkájáért.

2023. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Jó nagy marhaság. Mindketten diplomásak vagyunk (jó, én mondjuk felnőtt fejjel, már a 3 gyerek mellett szereztem), 3 gyerekkel. Unokaöcsémék szintén mindketten diplomások, és hármasikreik vannak. Anyám csak szakmunkásképzőt végzett, 2 gyereket szült, azt is két apától. Ha nem megy újra férjhez apám halála után valószínűleg egyke lennék. Volt osztálytársnőm (általánosból) még szakmunkást sem végzett, csak egy gyors- és gépíró sulit (akkor még volt ilyen), 1 darab gyereke van.


Hogy milyen a hárommal? Nekem nem volt nagyon nehéz, elég nagy korkülönbséggel születtek, segítségem is mindig volt, de valószínűleg anélkül is megoldottam volna, csak több szervezést igényelt volna. A legidősebb már családos ember, a középső most diplomázott, a kicsi érettségi előtt áll és egyetemre készül. Viszont fizetni diplomásként sem tudtam sajnos, mert a jövedelem nem feltétlenül a diplomától függ. Egy jól menő, szakmailag topon lévő villanyszerelő vagy kőműves (netán gázszerelő :-P )valószínűleg többszörösét megkeresi az én fizetésemnek, pedig elvileg ő "csak" egy szakmunkást végzett.

2023. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ott teljesen más a megélhetés. Mennyibe is kerül például iskolàztatni egy gyereket, vagy fizetni a lakhatást? Ott sincs azért minden családban egy sereg gyerek, 2 viszont azért nálunk sem ritka.

Maradjunk annyiban, hogy nem csak alacsony iskolázottságúak vállalnak három gyereket. Intelligencia, és nem iskolázottság kérdése, hogy fel tudod-e mérni, hogy képes vagy-e három gyermek eltartására. Ugyanígy a havi bevétel sem feltétlenül egyenesen arányos az iskolázottsággal.

Ami a 3 gyereket illeti, ismerek olyan családot is, ahol van annyi korkülönbség a gyerekek között, hogy egyszerre kettőnél több sosem járt iskolába. Mint ahogy olyat is nem egyet, ahol nem diplomásak voltak a szülők, a gyerekek mégis azok lettek. Valahogy megoldották 🤷‍♀️ Nem is nagyon ismerek olyan családot (csak egyet), ahol nem egészségügyi okok miatt nem vállaltak egynél több gyereket. Az említett családban az anya diplomás, de nagycsaládból jött. Ő, bár képes lenne anyagilag több gyereket is felnevelni, de a rossz tapasztalatai miatt rosszul méri fel a saját helyzetét. Az ő szülei sajnos olyanok voltak, mint akiket az a valaki említett.

Amúgy hogy érted, hogy milyen az élet 3 gyerekkel? Kinek milyen, ez annyi mindentől függ. Teljesen egyéni.

2023. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sem lehet általánosítani. Diplomám van, a férjem egyéni vállalkozó, nem járt főiskolára, de jobban jeres, mint én, jól megy a vállalkozás.

4. Gyerekünket várom. Mind a 4 tervezett volt, a legnagyobb és a legkisebb közt 12 év korkülönbség lesz. Tudom, ritkaszámba megy, hogy valaki ennyit vállaljon manapság. Legalábbis tőlem sokan megkérdezték, hogy biztos akartuk-e, ami kiveri a biztosítékot, de ez már más téma...

2023. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Baratnomnek 4 gyereke van, es nem kizart, hogy lesz meg. A doktorijat az elso mellett csinalta mar meg. Mar egy ideje nemdolgozik, elvezi az anyasagot. A ferjenek foiskolai vegzettsege van. Szepen elnek, megvan mindenuk.


Mi harmat terveztunk, mindketten egyetemet vegeztunk, nekem tobb diplomam is van. Vegul kettonel valoszinuleg megallunk, mert mar ez is a mentalis hatarainkat feszegeti. Ha a kicsinel nem utott volna be olyan nagy erovel a dackorszak, es szoptatas mellett teherbe tudnek esni, akkor mar lehetnenek mostanra harman is. Igy viszont mi valoszinuleg lezartuk a dolgot.

2023. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és nem vagyunk se romák, se csok-osok. Gyorsan hozzátenném.

6-os voltam.

2023. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Még annyit hozzátennék: igazából érdekes, hogy ebben az országban már mennyien gyerekellenesek, (nem akarnak gyereket) Amerikában meg a legtöbb családban legalább 2-3-4 gyerek van"

. Nagyon nem vagy képben, ha nem látod a különbséget a kettő között. Az, hogy alapít-e egyáltalán családot valaki, meg az, hogy ha már van család, ott hány gyerek van, az két tök különböző dolog. Ez nem úgy megy, hogy "ok, legyen család, de csak egy gyerekkel, mert utálom őket".


Egyébként frissítsd a forrásodat: [link]

2023. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Ez jó vicc, Anyukam pl a 12. Kerületben lakik,módosabb környék,átlagban 3-4-5 gyerek van egy családban, tehetős családokról van szó, szóval ennyit az általánosításról.


Nekünk is 3an köszönjük szépen mindketten diplomás emberek vagyunk, én pl közgazdász. Mindketten 3at szerettünk volna mindig is, amikor így határoztunk a Csoknak még híre sem volt...tehát kilőttem ezeket az általánosításokat is

2023. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!