Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt tapasztalt szülő,...

Van itt tapasztalt szülő, vagy szakértő? 3,5 éves kisfiam beszédfejlődéséről szeretnék kérdezni! Többi lent!

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiam, beszédértése, szókincse korosztályának megfelelő, mondatokban beszél, de idegenek számára sokszor érthetetlenül.

Nagyon későn 2,5 éves kora után kezdett beszélni. (Szavakat, 2-3 szavas mondatokat mondani)

3 évesen alig értettük, sokszor a szavak elejét mondta csak.

Most már egészen érthető idegenek számára is, szépen tisztul neki.

Ami engem nagyon zavar, hogy nyelvtanilag sokszor helytelen mondatokat alkot, ragokat képzőket lehagyja, de vannak már helyes mondatai is.

Ha visszakérdezek, akkor odarakja a ragokat is, szavai tisztán érthetőek, de ha több szavas mondatot mond sokszor olyan mintha hadarna, nehezebben érthető.

Most kezdtünk el tornára járni, voltunk felmérésen(TSMT), nagyobb lemaradást nem láttak.

Volt valaki hasonló helyzetben?

Nagyon köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 2. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Komoly (vagy inkább vicc) vagy anyukának, azért valljuk be...

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..

2023. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lexikont kiolvastattad már vele???

🙈🙈🙈

2023. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt, le van maradva beszédben, sokkal érthetőbben és szebben beszélnek a vele egyidősek, és nyelvtanilag is helyesen!

Lehet túlaggódom, de körülöttünk már a 2,5 èvesek is gyönyörűen beszélnek.

Engem inkább az zavar, hogy nehezen vagy egyáltalan nem érthető a beszéde idegenek számára.

2023. ápr. 2. 15:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 1es! Nem nagyon értem a válaszodat, semmi közöm ehhez a kérdéshez, de köszönöm a linket!
2023. ápr. 2. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Nincs lemaradva és már rengetegszer írtál ki erről kérdést. Szerintem fordulj pszichológushoz aki neked segít. Mert nem létező dolgokon parazol. Nem kezdett későn beszélni. Unokahugom másfél évesen beszélt, de nem ebből kell kiindulni, mert nem ez az általános. Tisztán beszélnie 5 évesen kell majd.
2023. ápr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát keversz valakivel, most néztem meg a kérdéseket, de köszönöm a választ majd elgondolkodom egy pszichológuson.
2023. ápr. 2. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem tűnik elmaradottnak, még sok középső sőt akár nagy csoportosnak is nehezen érthető a beszéde, nem tökéletes a ragozás a (a nagyokkal nyilván már logopédus foglalkozik ebben az esetben, de akkor se kirívó még náluk sem). Kiscsoportosoknal meg ez annyira általános hogy igazából szóra se érdemes. Nyilván van sok gyerek aki hamar beszél tökéletesen, de nem hozzájuk kell mérni, főleg így hogy a tiéd kicsit később is kezdett beszélni mint azok akik 3 évesen már tökéletesen beszélnek, ők nyilván korábban kezdték és több idejük volt tökéletesíteni.
2023. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!