Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tenyleg ne monjdam a baratnomn...

Tenyleg ne monjdam a baratnomnek mennyi cukor es egeszsegtelen dolgokat ad a gyerekenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Avval kezdenem a ferjem elelmiszer mernök, igy nagyon sok hasznos infoval lat el engem es az edesapam belgyogyasz a nagyim gyerekorvos..szerencsem van hogy jo infokat kapok szakemberektol.

nem bekepzeltnek akarok tunni csak ugy ertem nem feltetlen a reklamokbol es instagrambol veszem az infokat hanem kicsit a dolgok moge is latok emiatt.


Van egy baratnom / ismerosom. egyszerre szultunk egymas mellett volt a korhazi szobank 15 honapja. o egy singli anyuka mesterseges megtermekenyitessel.


igazabol nemtudom miert baratkoztunk igy ossze , kedvelem egyszeruen de mindenben mashogy gondolkodik.

sosem szoptatta a fiat (mert szerinte a porokban ezekben a baba etelekben tobb a vitamin)

ebbe sosem memtem bele mert o dontese. egyertelmu.


mostmar ugye 15 honaposak vagyunk, egyutt elmentunk reggelizni egy kaveoba. az en kislanyom porridge-t evet banannal amit maguknak rendeltem o pedig vajas zsemle lekvar ilyen fajta reggeli.


beszelgetunk..raterelodik a tema az etkezesre, cukorra. mondtam neki en szemely szerint nem adnek 15 honapos gyereknek bolti lekvart, Lebniz kekszet ami igaz hogy ra an irva hogy gyerekeknek...de nezzuk meg mi van benne...ugyanannyi cukor 100 g-ra mint a normal felnotteknek a Lebniz keksz.

egyreszt a fogak, masreszt a kis agyukat nem kell mar most evvel a cukor egyveleggel bolonditani. eleg hamar elveszitjuk a kontrollt ugyis hogy mit esznek es akkor belep a csoki stb az eletunkbe...addig is nem kell eroltetni legalabb az elso 3 evben nem.


amikor lattam ertetlenkedik, probaltam menteni a helyzetet es mondtam nem arrol van szo hogy 2,5 eves ne haraphasson egy lekvaros zsemlebe egyszer...de heti 5x lekvaros bukta, keksz, muffin a pektol... ezek szerintem nem jok.


kesöbb fizettunk elmentunk es utanna kaptam egy sms-t hogy biztos rossz anyanak hiszem es hogy mit kepzelek magamrol hogy igy kioktatom...stb stb.


rosszul esett mert nagyon tisztelet tudoan ovartosan mondtam es eleve mindig ugy hogy en az en gyerekemnek ezt meg azt nem adnam...


nemtudom rossz volt amit tettem? ti hogy reagalnatok ha ezt mondtam volna?


(bocsanat ha hianyoznak az ekezetek de kulfoldon elek es itt nincsen billenytuzetem hozza)



2023. ápr. 3. 12:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%

Valószínű többet nem lesztek barátnők, hacsak nem kérsz bocsánatot és ígéred meg hogy többet nem dumálsz bele az életébe.

Semmi közöd hozzá mit ad a gyerekének enni, ha okosabb vagy nála ha nem. Nincs jogod bírálni! Még akkor sem ,ha igazad van.

Ebben most abszolút neki adok igazat!

Esetleg ha kérdez, elmondhatod a véleményed, de kéretlenül...

2023. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%

Igaza van. Semmi jogod beleszólni, hogy csinálja, ha nem kérte a tanácsod.

Mondjuk nem gondolnám, hogy a kávezóban felszolgált zabkása annyival egészségesebb lenne... Ha otthon csinálod, akkor tudod mi van benne. A kávézósnál ez nincs így.

2023. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
o kerdezte en miert nem adok a gyereknek...nem en kezdtem el. ugy gondoltam ez kiderul a szovegbol...
2023. ápr. 3. 13:06
 4/41 anonim ***** válasza:
94%
Abszolút igaza van. Az ő döntése. Egyébként biztosra veszem, hogy a kávézóban nem házi, hanem a bolti porból készült zabkását szolgáltak fel.
2023. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
85%
Ha ennyi okos ember vesz körül, igazán megtaníthatnának helyesen írni...
2023. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem se lesztek barátnők, de miért is kéne annak lennetek? Kb. homlokegyenest másképp gondolkodtok.

Mit szerettél benne? Azt, hogy egyszerre voltatok életeteknek egy fontos pillanatában és ez összehozott benneteket. Semmi másról nincsen szó.

2023. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
kedves 5ös sosem jartam magyar suliba...de orulok hogy igy figyelsz a helyesirasra. udv
2023. ápr. 3. 13:16
 8/41 anonim ***** válasza:
93%

Mert aztán a banán és a kávézói zabkása az egészség csimborasszója. Cukorbomba mindkettő.


Ja, semmi baja nem lesz egyiktől sem a gyereknek.

2023. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom te terelted a témát a cukorra. Nézd, én ilyen helyzetekben bölcs hallgatásba burkolózok, ha csak nem erőlteti a másik fél, hogy mondjam el a véleményem. Nem tudom, hogy milyen stílusban adtad elő magad, de el tudom képzelni, hogy kioktató voltál. Ezt nem tudhatjuk. Mindenesetre neki úgy jött le. Ez egy kényes téma, igen. Sokan vannak, akik ismernek egy tanultabb embert, amitől már ők is okosnak hiszik magukat, mi több, gyakorlatilag a másik ember képébe vágják, hogy ők milyen szarul csinálják az adott dolgot. Tulajdonképpen te is ezt tetted, hiszen láttad, hogy mit eszik a gyereke.
2023. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
6os igen. na meg hogy egyszerre lattuk hogyan fejlodnek a babyk. de teny es valo hogy nagyon mas eletstilusunk van. talan nem kell eroltetni.
2023. ápr. 3. 13:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!