Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom két éves múlt és...

Lányom két éves múlt és június óta harmadszor kell antibiotikumot kapnia, húgyúti gyulladás miatt. Ő ezek szerint ezekre fogékony? Kinőheti? Mire tudnék odafigyelni, hogyan tudnánk elkerülni?

Figyelt kérdés

Valamilyen vitamin, gyógykészítmény van ilyen problémára ilyen kicsi lánynak?

Összenőtt nuni gondunk is volt a nyáron, gondolom, az is rontott rajta.


2010. okt. 8. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig figyelj oda, hogy ilyen hűvös időben jól fel legyen öltözve, ne üljön hidegen, nyáron, ha strandon vagytok ne legyen vizes fürdőruhában, és lehet, hogy annak is köze van hozzá, hogy volt összenőve puncija.
2010. okt. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a folytonos antibiotikum nem lesz valami jó neki!Inkább próbálkozz homeós bogyóval vagy olyannal,amit gyerekeknek i lehet adni,tapasztalatom szerint (bár én felnőtt vagyok)3-4 antibiotikum kúra után elkezdődött a szenvedésem...1 hét kúra,utána gyógyulás,majd visszaestem,de légúti betegségekkel a húgyúti mellé,mint az arcüreg,a légcsőhurut,a mandulagyulladás,ami nem szimpla megfázás miatt volt!Én szinte sosem voltam beteg,3 évente meg volt fázva és annyi!Aztán jött egy tornaóra vizes fűben,1 héttel később véres vizelet!Utána a gyógykezelések,mert folyamatosan visszaestem,ha egy kis szellő megfújta a lábam vagy derekam,a sok antibiotikum miatt meg eszméletlen sokszor volt igen komoly légúti betegségem!Azóta ha felfázok én is inkább gyógynövényt alkalmazok és elkerül a többi betegség is!Valamint ritkult a húgyúti betegségem gyakorisága is!
2010. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is mindenképpen igyon elég folyadékot a kicsi. Ez napi min. 6-7 dl víz + a tea, ivólé, leves, egyebek.

Ez nagyon fontos, mert nekem például akkor jönnek elő a húgyúti panaszaim, ha napi 1,5 liter alatt van a vízfogyasztásom. A kislányom 16 hónapos, 6-7 dl alatt (/nap) vízivás alatt erősebb a vizelete.


Ha antibiotikumot szedett az azt jelenti, hogy a jótékony bélbacik javát -ha nem mindet - a gyógyszer elpusztította (különösen, ha széles spektrumút kapott). Ebben az esetben - ha eddig nem szedte - mindenképpen adj neki probiotikumot. Kérdezd erről a háziorvost, de én is tudok ajánlani (6 baktériumtörzset, vagyis az összes hasznosat tartalmazza), itt olvashatsz róla többet: [link]

Mivel húgyúti a panasz, amit jó szívvel ajánlanék, az a foreveres Berry nectar, itt megtalálod: [link]

Ez a kismedencei szervekre van jótékony hatással, kisgyermekek is fogyaszthatják.

Ha kell, szívesen adok meg gyerekorvos elérhetőséget, aki a leletek tükrében adagolást is javasol neked. (személyesen, emailen vagy mobilon tudsz beszélni vele).


Figyelj még arra, hogy ne fázzon fel, valamint a gyakori pelenkacserére, ha még pelusos, mivel a pelenka meleg, sötét és nedves, ideális hely a bacik és gombák tenyészésének, erre épp a minap hívta fel a figyelmemet Surányi doktornő (gyerekorvos). Épp ezért egyre több a húgyúti panasz fiúknál is.

A hüvelyösszenövéssel kapcsolatban annyit tehetsz, hogy alaposan tisztítod és széthúzod neki, hogy elkerüld az újabb összenövést és igen, valószínűleg ez is rontott a helyzetén.

Tenyésztést gondolom csináltak laborban?

Minden jót kívánok, és jobbulást.

2010. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!