Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek nem fogadja el az...

Kisgyerek nem fogadja el az apukájának a közeledését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4,5 éves kisfiunk, aki a férjem közeledését nem fogadja el.

Amire gondolok, pl: - ha hazaér munkából férjem, a gyerek nem reagál, ha szólok, hogy apa hazajott köszön neki

- férjem adni akar neki puszit vagy odabújna a fiam ellöki, hogy hagyjál békén

- csak velem alszik el estenkent, ferjemmel nem akar, úgysem hogy hárman


Egyébként elvannak, eljatszanak, igaz keveset, mert nagyrészt szombaton is dolgozik, így én hozom-viszem oviba, oviból, ketten megyünk boltba, jatszora, ilyesmik.


Látom férjemen, hogy rosszul esik neki. Esetleg nálatok fordult elő ilyen? Mi okozhatja?


2023. ápr. 19. 11:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

"én hozom-viszem oviba, oviból, ketten megyünk boltba, jatszora, ilyesmik"


Na vajon, szerinted mi okozhatja..?

2023. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem is ismeri az apját,hisz alig van Vele, nem csoda ha nem akar Vele lenni.
2023. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a kevés közös élmény miatt. Egyes gyerekek éppen rátapadnak a ritkábban látott szülőre, mások pedig olyanok, mint a kisfiad (és az én kisfiam is).

A férjem 4 napot dolgozik, 4-et nem. Nagyjából a 2-3. szabadnap körül észleli a kisfiam, hogy az apja is ott van. Addig ugyanúgy hozzám szalad mindennel, hiába van (szó szerint) 1 centire tőle a férjem.

2023. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Miért nem egyedül alszik el a 4,5 éves gyerek?

Te akkor a gyerekeddel alszol 4,5 éve, külön a férjedtől?


Ez rohadtul nem jó sem a gyereknek, sem a házasságodnak. És lehet, hogy ez is benne van abban, hogy az apjával ilyen furcsa a viselkedése.

2023. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha az Apa csak játszópajtásként vesz részt a gyerek életében, ne is számítson arra, hogy olyan lesz a kapcsolata vele mint neked. Te kit szeretnél jobban, aki ott van veled bármi is történik, vagy akivel néha elmész moziba?
2023. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4es:elaltatom, aztan kijövök.
2023. ápr. 19. 12:25
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Néha hagyd őket kettesbe, amikor apa itthon van, te menj el kicsit csavarogni
2023. ápr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Meg is valaszoltad a kerdest:


eljatszanak, igaz keveset, mert nagyrészt szombaton is dolgozik, így én hozom-viszem oviba, oviból, ketten megyünk boltba, jatszora, ilyesmik.

2023. ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom nagyon kevés időt töltenek együtt. Hétköznap mikor ér haza? Akkor mennyit vannak együtt? Mit csinálnak? Hétvégén mennyi időt töltenek együtt? Van közös programjuk? Vannak kettesben?
2023. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Hétköznap 5-6 fele ér haza, általában ő fürdeti, meg olvas neki mesét este. Ha marad idő délután, akkor jatszanak. Hétvégén ha otthon van férjem, akkor szoktak elmenni ide-oda. Sétálni, játszótérre, sütizni.
2023. ápr. 19. 13:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!