Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom retteg a...

3 éves kislányom retteg a lábujjköröm vágástól. Hogyan tudnám elfogadtatni vele?

Figyelt kérdés

Nem volt ez mindig így, babakorában simán engedte. Most pokoli ordítás, tiltakozás van belőle. Próbáltam többféle módszert. Meséltem neki arról, milyen, amikor nagyon megnő, fájni fog miatta a cipőben a lába. Levágtam előtte a saját lábujjkörmeimet, hogy lássa, nincs mitől félni. Mondókával próbáltam, énekekkel, játékkal, figyelemeltereléssel, apja bevonásával...

Nem akarom álmában levágni, mert az a célom, hogy megszokja a dolgot és hogy ne féljen tőle.

Nektek van még ötletetek? Ti hogyan csináljátok?


2023. máj. 20. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

És MIÉRT kezdett el félni töle? Az OKOT kellene megkeresni, másként nem lehet megszüntetni.

Lehet, hogy egyszer fájt neki, vagy berepedt vagy valaki megijesztette, amít ezt nem tudod, addig a félelem marad.

Ennek ellenére jobb, ha álmában vágod le, mintha egyáltalán nem, vagy rettegés közepette.

2023. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az működik hogy amíg én az egyiket vágom csipesszel, ő a másik csipesszel a sajátját ( nem igazibol, nincs kihajtva)
2023. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom csak simán dacból nem engedte levágni a kezén sem. Mivel semmi nem segített, így le kellett fogni. Szerencsére ez az időszak elmúlt, s már ha ellenkezik is, sokkal könnyebben rá lehet venni.
2023. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a csiklandósság nehezíti a körömvágást. Látványosan szörnyülködni szoktam azon, hogy milyen hosszú és mondom neki, hogy ha ezt az ovis barátai meglátják, elájulnak. Akkor már ezen vihog és így kb le tudom vágni, de azért kicsit le kell fognom így is, mert a csikizés miatt elhúzza.
2023. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szuperul mukodik, ha barmi van, amit nrm akar, hogy a babajanal meg kell csinalni, de s baba fel tole, es kerem (vagy a baba keri), hogy o mutassa be. Ilyenkor engedi, majd o is eljatssza ufyanezt a babaval. Nalunk pl. orrtisztitast nem akart (sos vizet kell felnyomni az orraba, eleg kellemetlen), de igy mukodott.
2023. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én anno mindig ordítottam, mert borzalmasan fájt, valahogy mindig belenyomta az ollót a körömágyamba anyukám, úgy, hogy neki fel se tűnt (az ordításomon kívül).
2023. máj. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az olló megeszi a körmét...hám-hám! Néha már maga hozza az ollót és mondja, hogy hám-hám, és akkor le kell vágni, még akkor is, ha előtte nap volt körömvágás!
2023. jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!