Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyaron a 3 eves gyereketeket...

Nyaron a 3 eves gyereketeket mennyi idore engeditek a strandon a medencebe pancsizni? Nem fazik meg?

Figyelt kérdés

Nem hideg a viz nekik ? Nem faznak meg benne? Vagy ha kijonnek atoltoztetitek oket? Elnezest a huje kerdesert...mi meg nem voltunk strandon a lanyommal mivel kicsi koraba vizeletfertozese volt es a doki azt mondta ha lehet minden nyaron ha tudjuk keruljuk a strandokat mert ott lehet elkapni a legtobb mindent,

Viszont mar 2 es fel eves mult es minden gyerek strandol... szeretnenk elvinni ot is :)


2023. máj. 25. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lilul a szája akkor tuti fázik, illetve amikor már kiszivta a víz a kezét, ebebn a két esetben kiviszem melegedni,pihenni.
2023. máj. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fázik, kijön magától is, legalábbis az én lányom nem szereti a hideget. Eleve ha nem elég meleg őfelségének a pancsi, akkor bele se megy.

De amilyen strandokra járunk, ott neki is max derékig ér a víz a medencében, és csúszdázik meg ilyen-olyan játékokra felmászik a vízben, nem igazán pancsizásról van szó olyankor, és így azért nem ázik a vízben folyamatosan. Szóval ezeken a helyeken akkor hívom ki, amikor én is meguntam már az ott szobrozást, és mennék pihenni, fagyizni vagy lángosozni vagy akármi :D Ha nem gyerekmedencés helyen vagyunk, vagy legalábbis nincs egy egész játszótér a vízbe rakva, akkor is jellemzően a saját teherbírásom a pancsolás vége. Ritka, hogy ő maga akarjon kijönni a vízből.

Még nem fázott meg. Strandokon eleve a gyerekmedence vize mindig nagyon meleg, de mondjuk a Balatonban is azért a térdig érő víz akkor is elég hamar átmelegszik, ha nincs 50 fok három hétig, szóval ott sem fázunk.

2023. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hideg vízbe nem viszem, amiben én sem töltök el szívesen huzamosabb időt. Amiben meg én is elvagyok kellemesen, a gyerek se fázik

Mi sokat strandolunk nyáron, de ezzel a problémával még nem találkoztam, hogy fázna a gyerek a vízben

2023. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Strandra nem járunk a fertőzések miatt (én is érzékeny vagyok rá). De a Balcsinál és a tengernél már többször voltunk a 3.5 évesemmel. Most már ő szól ha fázik meg látom ha libabőrös. Kisebb korában mindig azt figyeltem mikor még nem tudott beszélni :D De amikor kijön a vízből, azonnal szárazra törlöm meg adok rá száraz ruhát. Sose fázott még meg :)
2023. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk több jel is van: Szól/sír ha nem jó valami, de a libabőrt is figyeltem meg a liluló szajakat. Régebben az is egy jel volt, hogy láttam hogy lankad a fütyije, utána már csak sírt (amikor nem tudott beszélni)
2023. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Semeddig! Egyáltalán nem viszem strandra. Nem csak azért, mert belepisilnek a vízbe, hanem a pelenkás babák székletével is szennyezettek általában a medencék. Mivel az úszópelus átàzik és a víz nyílván oldja a székletet... szóval senki ne érezze a gyerekét biztonságban, meg saját magát sem.

Hugyútifertőzés, gombás vagy bakteriális fertőzés, szemölcs, HPV, kötőhártyagyulladás illetve bármilyen parazita megtelepedhet a szervezetben, pláne hogy a gyerekek le is nyelik ezeket a vizeket általában.

Szóval én maradok inkább a kerti medencénél, a fentiekből okulva.

2023. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Mi megtanítottuk neki hogy vízbe nem szabad és kijön ha kell neki.
2023. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Keveset járunk strandra, akkor is inkább a Velencei tóra, nem építettre. Mi nem annyira szeretjük, főleg a tömeg miatt. Ember iszonyunk van. :D

Van itthon medencénk, abban annyit pacsál amennyit akar, az a kikötés, hogy valamelyikünknek bent kell lenni vele, mert nem ér le a lába. Így nálunk is inkább a mi kapacitásainktól függ, hogy meddig marad bent. Ha a kislányomon múlna, ő valószínű úszóhártyát növesztene és ki sem jönne. Hasonló a hőérzete a férjeméhez, én fázós vagyok, így ez inkább az ő mindennapos programjuk. Egy-másfél órát szoktak/szoktunk mindennap pacsálni.

2023. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kb 8 hónapos korától egyfolytában vízben volt nyáron. Most 7 éves. Van épített medencénk, ha 20 fokra felmelegszik,már vígan belemegy. Jártunk úszás oktatásra is,strandra,tengerre,balatonra,sőt még a dunára is amikor van nyaranként szabadstandos rész. Kislány és még sosem kapott el semmi fertőzést.
2023. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lányunk most 5 éves, a fiunk pedig 6,5. Kb. 1 éves koruk óta visszük őket vizes helyekre is, mindketten nagyon szerettek pancsizni mindig is, úszásra is járnak. A hidegebb víztől sem riadnak vissza, simán elvannak fél-egy órát is, akár 16-20 fokos vízben is, de ez lehet az úszásnak is köszönhető, ott is elég hűvös a víz. Sosem voltak emiatt betegek.
2023. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!