Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit költötök cipőre...

Mennyit költötök cipőre szezononként a 2-3 éves gyereketeknek? Mennyi cipőt vesztek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mi jellemzően D. D. Strepet veszünk a 2 êvesnek, de most azért nyeltem egyet, hogy 1 szandál és 2 kis vászoncipő 25+ ezer forint.


Nyilván megvesszük, amit kell, csak elgondolkodtam rajta, milyen brutál összeg mehet el cipőre ott, ahol a gyerek már közösségbe jár, esetleg mindenből kell már váltócipő is. Pláne, ha már 2 gyereknek kell cipőt venni.



2023. máj. 25. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Most tavasszal pl. kellett egy gumicsizma és két pár tavaszi cipő (lehessen váltani). Plusz egy szandi az oviba. Meg egy benti cipő a nagyszülőkhöz, mert mindkét helyen hideg a padló. És ezt duplán, mert ketten vannak.

Nyárra kell egy strandszandál, két szandál, egy zárt cipő a hűvös napokra és gumicsizma eső esetén.

Én már nem is számolom mennyibe kerülnek a cipők, én Szamost és DDstepet vásárolok nekik.

2023. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy pár cipőre 20-30 euro körül szoktam költeni. Két gyerekünk van, a nagyobbik fiú, a kisebbik lány.

Változó, hogy mikor mennyi cipőt veszünk. Ami szép állapotban kerül le a nagyról, azt elteszem a kicsinek. (2 év a korkülönbség, nem kell sokáig tárolnom a dolgokat)

Ha ismerősök felajánlanak alighasznált cipőt, ami jó állapotban van, én azt el szoktam fogadni. Ha a bolhapiacon látok olyan cipőt, ami most épp jó, vagy 2 éven belül jó lehet, azt meg szoktam venni (a bolti ár töredékéért), és amikor kell, előveszem.

Így viszonylag kevés akut helyzet alakul ki, amikor egyszerre kellene több pár cipőt vennem. Ilyen szempontból a szeptember húzós, azt nem tudom kikerülni.

2023. máj. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Három havonta kinövi, pedig tankönyv szerint nem kéne... Persze szupinalt kell neki, meg minden, hát így fáj darabja 20-25e között, de muszáj. Alapvetően van udvari cipője és persze benti szandál, télen hótaposó.
2023. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van neki "elmenős" cipője, amit orvoshoz, védőnőhöz, boltba, bölcsibe vesz fel plusz egy játszóteres. Bölcsibe szandál van neki. Otthon nem adok rá semmit, nem viseli el a papucsot. Majd most kap nyári szandált, abból is 2-t, mert egyet elmenősnek, egyet játszósnak.
2023. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sokat, mivel a bölcsibe külön kinti cipőt kell vennem, aminek rendszeresen lemotorozza az orrát a lányom. Természetesen erre nem drága cipőt veszek, de így is sokat költök erre, sűrűn kell cserélni.
2023. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most nyárra 1 db dd step szandált vettem neki 10ezer ftert, meg van egy benti szandija az oviba (ez is dd step, de marketplacen vettem olcsón), azt még tavasz elején kapta, zárt cipőnek a kevésbé meleg napokra is azt a cipőt használja, amit tavaszra vettem és még nem nőtte ki. Így lényegében 1 új cipőt vettem (meg egy klumpa papucsot mert sokat járunk strandra vizes játszóra ott ez a praktikus viselet de ezek nagyon olcsók.)
2023. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 1 cipőt és egy szandált vettem nyárra a 2,5 éves kisfiamnak.

Mindkettő szamos szupinált. Sajnos neki csak ez a jó, mert befelé dől a bokája. Hát... majdnem 40 ezer Ft volt a kettő.

Számomra is eléggé bicskanyitogató, hogy ennyi pénzt elkérnek a gyerek lábbelikért. De minden más is nagyon drága sajnos.

2023. máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na igen, csak ugye jó állapotú, újszerű ruhát azért simán be lehet szerezni turiból, Marketplace-ről akár 2-3-400 forintokért (én legalábbis ennyiért szoktam), cipőből nem nem tud így spórolni az ember. Vagy én legalábbis nem veszek sem használt cipöt a formálódó lábára, sem nagyon gagyit.
2023. máj. 25. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 3,5 éves lányunknak most vettunk egy Puma sportcipot, de van neki a Sinsaybol is 2 darab, ilyen rohangalos, játszós.

Papucsot pedig a kínaiban vettem.

Nem minden cipője márkás vagy drága.

2023. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!