Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 3 vagy 3-nál több gyerekes...

A 3 vagy 3-nál több gyerekes anyukáknak tényleg "nincs életük, és megszűntek létezni, mint nő"?

Figyelt kérdés

Találtam egy 3 gyerekes anyuka által kiírt kérdést, amiben azt írta, hogy rengeteg panaszkodik a folyamatos szolgálat és tennivalók miatt, úgy érzi, rabszolga lett belőle, ő csak mint kiszolgáló személyzet kell, de a férje dolgos, illetve mindent megcsinál a háztartás, gyerekek körül.

Olyan válaszokat kapott, hogy pl.

"Én pont ezért vállaltam egy gyereket, mert tudtam, hogy az életemet is élni szeretném mellette. Tudom önző dolog, de ennyire jó döntést életemben nem hoztam. Soha nem akartam az anyaság oltárán elverezni, már nem is fogok.."

Vagy:

"Két gyerek is iszonyú munkás, nemhogy 3. Nem lesz jobb...

Szervezni lehet, de magánéleted es én - idod akkor lesz, ha elkoltoztek."


Nekem ebből az jön le, hogy mások szerint annak nincs élete, akinek sok gyereke van, meg hogy mennyi ideig van otthon, teljesen befásul a gyerekektől, stb.

De akkor miért vállalnak egy csomóan 3-at, de még 4-et is?


2023. máj. 27. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem mindenkire igaz, amiket leírtál. Van aki teljesen jól tud logisztikázni 3 (vagy több) gyerekkel is, és nem házicseléd státuszban van.
2023. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert se a gyerekek se az anyák nem egyformák. Hiába keresik itt a nagy igazságot a gyerekvállalásról mert nincs ilyen. Ezért is vesznek össze kb. minden témán mert nem ugyanaz a tapasztalata senkinek, nem ugyanaz válik be, mert mindannyian mások vagyunk még hogyha az alapok hasonlóak is.

Van akinek egy gyerek is sok van akinek 4 sem elég. Mindenki döntsön erről szabadon és hagyja békén a többieket.

2023. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van aki az anyaságba teljesedik ki vagy tényleg 3 gyerekhez is rengeteg türelme van, esetleg nincs olyan hobbia, amit gyerek nélkül lehet csinálni.

Van aki húzza maga után a gyerekeket és állandóan ideges, faradt és üvölt csak a gyerekekkel...ők sztm az elején bele se gondolták, hogy milyen 3 gyerek.

És vannak azok a válaszolok, amiket írtál...én is ilyen vagyok. Egy lányom van és nem lesz több véletlenül se.

2023. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem 3 gyerekem van dolgoztam dolgozok melletük,hobby kirándulás igy kisebbikel lányomal szoktunk kirándulni menni . szabadnapjainkon fözök mosok bevásårolunk.
2023. máj. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#2, igazad van, amúgy itt Gyakorin nagyon szeretnek sokan, főleg gyerekellenesek beleszólni más életébe, hogy 3 gyereket miért nem érdemes vállalni, stb.

Mindenki annyit szül, amennyit akar, kész.

2023. máj. 28. 07:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy lányom, illetve iker fiaim vannak. Emellett orvos vagyok. Jut időm mindenre. 3 gyerek nem rengeteg.
2023. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 gyerekem van és semmire nincs időm. Márha szeretnék aludni.

Mert ha 4 órát aludnék egy nap, akkor lenne időm mindenre :D

Szóval sok függ az adott embertől.

Rajtam egy gyerek is kifog, képtelen lennék ennél kevesebbet aludni és ennél többet talpon lenni.

Másnak meg a 3 gyerek se sok.

2023. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!