Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Deadalon tényleg ennyire kiüt?

Deadalon tényleg ennyire kiüt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm felnőttként szed ilyet és azt mondja, hogy egy 5-6 órás utat simán végigalszik és utána is tompa.. Na már most a kislányunk mindig hány az autóban és most hosszú útra megyünk, venne be egyet.. De ha egy felnőtett ennyire kiüt egy gyereket gondolom mégjobban. Ti gyerekeitek hogyan reagálnak a deadalonra?

2023. máj. 28. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Meg sem érzik.

A kicsi hányós, deadalon mellett is simán hányt a buszon tavaly

2023. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban álmosított, de nem "ütött ki". Hatékony volt.
2023. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Sosem hallottam még ilyesmiről.
2023. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Keresd fel a gyerekorvost és kérj tanácsot.
2023. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom a betegtájékoztatóban szerepel, hogy testsúly- ill. életkorarányosan mennyit lehet adni egy gyereknek.
2023. máj. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

VEGYÜK LE A VASTAG RUHÁKAT

Ha hideg van odakint, de fűtünk az autóban, felesleges a gyerekeket több réteg ruhába bugyolálva ültetni az autós ülésbe. Ha túlmelegszik a gyerek, úgy nagyobb valószínűséggel tapasztal émelygést is, ezért nem érdemes nagyon beöltöztetni.


HÚZZUK LE AZ ABLAKOT

Nem kell teljesen leengedni az ablakot a gyerek mellett, de ha egy kis levegőt beengedünk, amely az arcára fúj, az jobban segíti a szervezetét annak érzékelésében, hogy mozgásban van.


TERELJÜK EL A FIGYELMÉT

Egy jó beszélgetés, közös éneklés, vagy akár egy játék az autóban segíthet, hogy elvonjuk a gyermek figyelmét a zavaró tünetektől.


TUDATOS NASSOLÁS

Az utazási betegség könnyebben kialakul, ha nincs megfelelően hidratálva a kicsi, ezért érdemes egy nagy pohár vizet itatnunk a gyerekkel indulás előtt. Javasolt nagyjából két órával az utazás előtt magas keményítőtartalmú ételeket adni a gyereknek, út közben pedig egyszerűbb nassolnivalókat, mint a kekszek, vagy a kevésbé savas gyümölcsök.


FIGYELJÜNK A KORAI JELEKRE

Ha a gyerek lesápad, hallgatag lesz, már abból látszik, hogy émelyeg, és lehet, hogy hányni fog. Ha hányingere van egy kisgyereknek, pánikba is eshet miatta, így az is figyelmeztethet rá, hogy ideje egy kicsit megállni, ha szorongani kezd. Az izzadás, ingerlékenység, fejfájás, fáradtság is lehetnek korai tünetek.

2023. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen szem es en is kesz vagyok tole, legalabb 3-4 oraig nagyon kaba vagyok, ha tehetem, alszom.

Igy volt nalam ez mar gyerekkent is, akkor is szedtem, ha hosszu utra mentunk.

2023. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 harebell ***** válasza:
100%
Felnőttként engem is kiüt egy szem is. Nem emlékszem, gyerekként hogyan reagáltam rá, gondolom, aludtam tőle. De mindenkire máshogy hat.
2023. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz tőle, csak egy felet adj neki, persze ez amúgy is kor és kilófüggő, kicsinél eleve elég.
2023. máj. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom kúpot kapott anno hányásra. Hamar elaludt tőle,de utána nem hányt többet.
2023. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!