Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több a problémás, fejlesztésre...

Több a problémás, fejlesztésre szoruló és többemberes gyerek, mint a nyugodt, jó alvó, átlag gyerek?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sokan írták már, hogy többemberes babájuk volt, (az átlagnál többször kelt éjszaka, csak kézben volt el, többet ordított, stb) és totyogó-kisgyerekkorban egész nap hisztiznek, ordítanak, fejlesztésre szorulnak, és rengeteg baj van velük, az egyik anyukának az öngyilkosság is megfordult a fejében.


De akkor hogyan vállalják be még a 3. gyereket is?

Vagy csak azok vállalják, akiknek nem problémás gyerekeik vannak?

Kevés a normál, átlag gyerek?


2023. máj. 29. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy egy gyerek több emberes, még egyáltalán nem biztos, hogy fejlesztésre szorul. És aludhat jól is. A kisgyerekek meg hisztisek, ez s korral jár, nem lehet elkerülni, a fejlődés része. Az én 2,5 éves fiam nyugodt, jó alvó, mégis beütött nála a dackorszak.
2023. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam többemberes baba volt folyton kézben akart lenni, nem tudtuk letenni de az egész estét végigaludta. Viszont nappal egy percet sem. Vele együtt kellett wcre is mennem... Mégis vállaltam másodikat. Mert az évek alatt minden megszépül, a jó pillanatok többet érnek.
2023. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Régebben azért volt kevesebb ilyen, mert nem nyalták ki úgy a gyerekek seggét, nem körülöttük forgott a világ.


Illetve nagyon sokan vállalnak gyereket olyanok is, akiknek nem lenne való. Én engedélyhez kötném a szülést.

2023. máj. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Hát nézd.


Eredetileg 2 gyermeket terveztünk, mégis 3 lett tervezetten.

A 2 nagyról időközben kiderült, hogy tanulási és viselkedés zavarosak.


A nagy tipikusan több emberes baba volt és még most is az.

A középső sem volt piskóta, most pláne nem az.


Még is egyszerűen azt éreztem nem egész a családunk, hiányzik valami/valaki, és igazam volt.


Most így érezzük egésznek a családunkat.

2023. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Kérdezd meg a nagyanyád neki milyen lelki baja vannak vagy az anyád. Régen is volt ilyen csak bebaszták őket a kiságyba ha sírt hogy jól van az úgy had erősödjön.

Neked sem való gyerek ha olyanokat írsz a szülő bassza el mert kinyalja a gyerek seggét. A baba csak akkor sír ha igénye van valamire nem tud hisztizni...

2023. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

#1, persze, nem is arra gondoltam, hogy ha egy gyerek többemberes akkor fejlesztésre szorul.

Csak valahogy egyre kevesebb olyan anyukától olvasom, hogy nyugodt, jó alvó babája van, azaz nem többemberes, hanem átlag, csendes, mosolygós kisbaba, és nem tudom, hogy miért van ilyen sok többemberes gyerek mostanában.

Pl egy anyuka is azt írta egy másik kérdésem alá a múltkor, hogy:

"20hónapos, 20hónapja a legjobb éjszakán is 3x keltünk. Emellett iszonyú önfejű, hisztis, makacs. 24ből 26órát képes hisztizni, ordítani.

Hiába lettem az anyasággal türelmesebb, minden estére elszakad nálam a cérna. Iszonyú sokat ordítok, sírok."

És a végére odaírta, hogy az el sem tudja képzelni, milyen ez, ha nem problémás a gyereke.

2023. máj. 29. 11:23
 7/13 A kérdező kommentje:
#4, szerintem mindenkinek más a tűrő-és teherbíróképessége, de aki sok gyereket, nagycsaládot szeretne, úgyis végigcsinálja. :))
2023. máj. 29. 11:24
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os kérdező, az internet és azon belül is főleg az ilyen fórumok borzasztó torz képet mutatnak, mert általában az ír oda, akinek problémája van. De hogy ellensúlyozzam; nekem nyugodt, jól alvó, kétemberes (két szülős :)) 3 éves gyerekem van, iszonyúan élvezem vele az életet, csecsemőként is így volt.
2023. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Én inkább azt látom (és ezért nem leszek népszerű), hogy nagyon könnyen rásütik lassan minden csecsemőre, hogy többemberes baba, holott a francokat. Egyszerűen csak baba és sír. Az én kislányom is rengeteget sírt, én is vele hónapokig, nehezen tudtam letenni, vagy sehogy, mégsem érzem azt, hogy skatulyázni kéne. Ő ilyen. Baba és kész. Azt teszi, amit egy babának tennie kell. Eszik, (néha) alszik, sír. Irigylem azokat, akiknek buddha babájuk van/volt, de szerintem ez a ritkább. Minden baba sír és minden váltás nehéz, amit nem viselünk egyformán. Az élet más területein sem viselünk egyformán megpróbáltatásokat, ebben sem.

Itt pedig jellemzően olyan anyukák kérdeznek, akik éppen kimerültek, elegük van, szerintük valami nem oké, a gyerekükkel nincs minden rendben, stb. Mert az anyák próbálnak segítséget, menedéket, sorstársakat találni... de közel sem az a kép az átlagos, amit ilyen oldalakon látsz. Annak nincs "hírértéke", hogy a gyerek nyugis, átaludta az éjszakát, jól megy a hozzátáplálás, jól visel mindent, stb. Ebből milyen kérdés születhetne?

2023. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Derjaderja ***** válasza:

Azt gondolom amit az 1.

A többemberesek közé vannak sorolva egészséges gyerekek kicsit erősebb temperamentummal vagy vmi olyan gonddal ami később rendeződik, vagy full átlag gyerekek irreális anyag eljárással.


Az én 2,5 évesen is kel még többször amúgy, ez engem annyira nem zavar, sőt még a 4,5 éves is megjelenik az éjszaka közepén. Ezt megszokja az ember.


Nekem a kicsi nagy természetét nehéz megszokni. Ő amúgy valóban "gyilkos" baba volt kezdettől, rugalmatlan, meggyőzhetetlen, a végsőkig a saját vágyáért harcoló, később még keményebb és még akkor hol volt a dackorszak.

A lányom sem volt a legnyugisabb baba.


De ezekből kinőnek, most azért már sok olyan élményem van, hogy nemhogy nem problémának, de már szinte könnyű velük. Ez az okos-makacs-indulatos típus lehet hogy babának nehéz, de beszédindulástól, az érvek elmondása és az ő éveiknek az elmondása után szinte könnyebb mint sok "könnyűbabás" ismerős gyerekei. Nekik egy másik életkorban van krízis.


De nyilván aki a krízissel kezdi, főleg ha első baba, akkor ott a szülők megijedtek illetve sok vádat rossz tanácsot kapnak.

2023. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!