Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Nemsokára bekell...

Mit tegyek? Nemsokára bekell mennem a kórházba szülni többi lent.

Figyelt kérdés
Van otthon egy 4 éves csodálatos autista kislányom azt kell róla tudni,hogy nagyon ragaszkodó nagyon anyás nagyon ragaszkodunk egymáshoz soha egy napot sem töltöttünk egymás nélkül,de most fog születni a kis tesó és előre félek hogy fogja elviselni azt a pár napot nélkülem.Sajnos ha elmagyarázom neki,hogy miért megyek el nem fogja teljesen megérteni és attól tartok azt fogja érezni,hogy elhagytam őt cserben hagytam:( apukával nagyon jól elvan,de anya az anya..nem tudom mit tévő legyek mit tanácsoltok?

2023. jún. 3. 07:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%
Mégis mit vársz? Ezt akkor is tudtad mikor teherbe estél. Egy esetben lehet veled a kórházban, ha maganklinikán szülsz és családi szobát fizetsz.
2023. jún. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk értelmesebb lett volna korábban gondolkodni és gyakorolni a különlétet onnantól, hogy pozitív lett a terhességi teszt. Max annyit tudsz tenni, hogy ambuláns szülési választasz, így pár óra múlva már otthon leszel.
2023. jún. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
36%

Otthonszülés nem opció?

Többieknek igaza van, gyakorolni kell a különlétet.

2023. jún. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
71%
Értelmi fogyatékos is talán ? Máskülönben megértené ezt a helyzetet. Rengeteg autistát ismerek. Nem hülyék. Nem tudom akkor minek szülsz még egyet, ha őt sem tudod normálisan kezelni
2023. jún. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni, de ha az apjával jól elvan, akkor azért akkora baj nem lehet. Valószínűleg két gyerek mellett fog még adódni olyan alkalom, hogy nem tudsz a speciális igényű gyereknek minden igényére reagálni, úgyhogy talán jobb is, ha látjátok a helyzetet.
2023. jún. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%
Ambuláns szülésre is van lehetőség, ha minden rendben veletek.
2023. jún. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

De, teljesen meg fogja érteni, hogy miről van szó, ha az ő szintjén elmagyarázod. 4,5 volt az ADHD-s és Asperger szindrómás fiam, mikor a hugi született, és sajnos úgy alakult, hogy előtte és utána két hét kórház, tehát egy hónapot voltam tőle távol.

A legfontosabb, hogy ne érje váratlanul, mondd el többször, hogy mi fog történni, mi lesz veled, milyen lesz egy napja, ki vigyáz rá, stb, stb. Ők az ismeretlentől félnek a legjobban.

2023. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
41%
Én is az ambuláns vagy otthonszülést ajánlanám. Illetve attól függően, hogy mikor szülsz kb, lehetne gyakorolni, pár napot csak apával tölteni. De nem igazán értem, erre eddig miért nem gondoltál.
2023. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%

Túl keves az információ! Hogyan mommunikáltok? Heti tervezőtök van? Napirendetek, képkártyák stb.? Mennyit ért a tesó születéséből?

Egy 4 eves gyerek autizmus nélkül is csak egy 4 eves gyerek! Nem kell ahhoz szellemileg is érintettnek lennie, hogy összezavarodjon, kiakadjon. Itt nehezebb a helyzet, mert egy részben kiszámíthatatlan dolgot kell elmagyarázni (hacsak nem programcsászár lesz) egy amúgy is rugalmatlanabb gyerkőcnek.

Valóban jobb lett volna előbb, de még most is megpróbálhatod.

2023. jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem értek az autisták neveléséhez, de meseolvasás nálatok nem játszik? Mi a nagyot úgy készítettük fel, hogy sokszor terhességgel, kistesóval, szüléssel kapcsolatos meséket olvastunk, kb onnantól kezdve, hogy látszott a pocakom (2 éves volt, amikor a kicsi született, ő sem kifejezetten "értette", de tudta, mire számíthat és mi miért történik). Kedvence a Bori volt, lehet, hogy a te lányod is könnyebben azonosul vele, aki szintén kislány. Meg ugye eleve sokszor mondtuk neki, hogy majd ez meg az lesz, amikor születik a kicsi, szóval nem érte váratlanul, amikor végül bementem szülni.
2023. jún. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!