Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szülők hogy bíznak annyira...

A szülők hogy bíznak annyira a 2-3 éves kisgyerekekben, hogy nagyvárosban járdán lazán 20 méterrel maguk elé engedik őket kismotorral? Honnan tudják, hogy meg fognak állni az úttest előtt?

Figyelt kérdés

Ma is láttam hogy egy 2 éves forma kisgyerek motoron száguldott, anyuka 20 méterrel mögötte sétált csigatempóban, a kislány az úttest közelébe ért, pont jött a troli, utána már nem láttam a jelenetet, de valószínűleg megállt gond nélkül.

Értem, hogy meg van tanítva, hogy álljon meg, de mi van, ha egyszer kivételesen valami miatt nem áll meg?


Az én 3 éves fiamnak 1 év kellett mire a rengeteg tanítás, magyarázás beért, és már 90%os biztonsággal tud sétálni az utcán, de így is néha gondol egyet, és elszaladna, ha hagynám. Nem tudom, mikor jön el az az idő, hogy teljesen megbízzak benne, hogy nem fog egy autó elé ugrani, de látom mások nem izgatják magukat ennyire. Számomra elképzelhetetlen hogy ennyire megbíznak ilyen kis 2-3 éves gyerekekben.


2023. jún. 4. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Úgy, hogy felelőtlenek.
2023. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De rengeteg ilyet látok, komolyan elgondolkodom, hogy a többi kicsi tényleg ilyen korán megtanulta, hogy álljanak meg, különben naponta lennének halálesetek. De én valahogy nem tudok bízni egy 3 évesben ebben a kérdésben.
2023. jún. 4. 15:15
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is felelőtlenség egy 2-3 éves gyereket így szabadjára engedni.

Mi lakóparkban élünk, az út folyamatosan emelkedik. Kismotorral fel szoktak caplatni a "domb" tetejére, aztán nagy sebességgel legurulnak. Az anyukák kb az utca közepén megállnak, halál nyugodtan beszélgetnek. De van ám ordítàs, amikor autó jön be az utcába és a gyerekek az autóval szembe száguldanak lefelé a "dombról" a kismotorral. Minden esetben az autóson múlik, hogy nem történik gázolás, mivel a gyerekek se irànyítani sem megállni nem tudnak a motorral ekkora sebességnél.

Én màr szóltam a védőnőnek is, hogy csináljon valamit, mert tragédia lesz a vége, erre azt a választ kaptam, hogy ő ebbe nem szólhat bele...

2023. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
Mi közöd van más gyerekéhez? Tényleg nincs semmi életed?
2023. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%

Gyerekenként eltérő.

Bizonyára mindenki ismeri annyira a saját gyermekét, hogy tudja, mennyit engedhet meg neki.

Ne turkáljunk már mások életében, ez annyira magyar.

2023. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem turkálok, csak látom minden nap, és meglepődök a jelenségen, ennyi. Meg ez egy fokkal komolyabb kérdés annál minthogy azt figyelem, ki milyen drága cuccokat vesz a gyerekének (amit mondjuk észre se veszek).
2023. jún. 4. 16:14
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
Én az 5 éves fiamnak, még fogom a kezét közlekedéskor. Bár megbízom benne, és már tudna is egyedül, csúnya amit írok, de más kárán tanul az ember.
2023. jún. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudom hinni, hogy van szófogadó 2 éves, de az enyém a dackorszak miatt se igazán tartozik ezek közé. Ha van rá esély, hogy kilépjen az útra, csak úgy engedem magam mellett jönni, hogy fogom a kezét/kapucniját, ha kicsit neki kéne rohannia, akkor pedig ha kell, vele együtt futok. Nem akarom abban korlátozni, hogy a járdán gyorsan menjen, ha szeretne, de nem fogok 30 méterről ordítani, aztán reménykedni. Azért nem olyan ritka, hogy gyereket gázolnak sajnos. Szóval én futok mellette. Ha csak "ücsörögve " akarom nézni, akkor meg a zárt játszótérre viszem, ahol nem tud váratlanul kilépni az útra. De én tudom, hogy ő egyelőre bárhogy mondom, még nem érti teljesen az autók sebességéből fakadó veszély fogalmát.
2023. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos én is sok ilyent és hasonlót rátok. Én sem turkálok más életében, de egyszerűen engem zavar, hogy baleset veszélynek van kitéve egy kisgyerek. Aki ez felett lazán szemet hunyt, vagy azt feltételezi, hogy nincs közünk hozzá, ott baj van.
2023. jún. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szerintem nem veszélyeztetik őket, mert működik a dolog. Csak azt nem értem, hogyan :D De nekem nem ilyen gyerekem van, pont ezért nem értem. Tök jó lehet h megáll ha mondod neki.
2023. jún. 4. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!