Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol vettetek gyerekhámos...

Hol vettetek gyerekhámos kistáskát? Vagy hogy közlekedtek engedetlen, dackorszakos kisgyerekkel kocsi nélkül?

Figyelt kérdés

A kisfiam két éves, tombol nála a dackorszak és egyébként is baromi eleven. Nem szereti, ha fogjuk a kezét.


Most született kistestvére, akivel itt a településünkön belül el kellene jutnunk ide-oda néha, kisboltba vagy a kötelező védőnői láthatásokra, oltásokra. Esetleg bemenni valamiért a városba,ha muszáj....


A kicsit nyilván tolom babakocsiban, de nem merek úgy elindulni, hogy a nagy nem fogja a kezem vagy kismotorral előre száguld és nem tudok utána menmi a baba miatt.


Szóval most ilyen gyerekhámos táskában gondolkodom, valami strapabíró, tartós darabot keresek, ami jó 2 éveshez.



2023. jún. 6. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Testvérfellépőt tennék a babakocsira. Vagy háton hordoznám, ha minden kötél szakad.
2023. jún. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Külföldi márkát vegyél, ahol ennek van kultúrája. Itthon én csak támadást tapasztaltam ezzel kapcsolatban.

Semmiképp sem olcsó árkategóriában keress, minőségi legyen. Neten azért találsz, pl Littlelife

2023. jún. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is nemrég született a kicsi, a nagy 2,5 éves korában. Én csuklópórázt rendeltem és a másik végét rácsatoltam a babakocsi tolókarjához. Szerintem praktikusabb a kistáskás változatnál.

[link]

2023. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Magamra kötném a kicsit, és fognám a nagy kezét, ha vergődik, ha nem. Meg kell tanulnia valahogy közlekedni. A legtöbbnek sikerül.
2023. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

AliExpress.

Egyébként kismotorral ne hidd, hogy működhet. Vagy hogy gondolod? Lerántod vele a gyereket a motorrol, ha nem all meg a járda szélén, a kismotor meg kigurul az útra? :)

2023. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Pont ezt mondom, hogy nem akarok kismotorral sem menni emiatt.


Ezt a "fogd a kezét, akkor is, ha vergődik" dolgot hagyjuk már, nyilván nevelem, nyilván próbálkozom ezzel, nem hagyom kirohanni az útra, de egyszerűen nem működik. Nem érti meg a következetességet, pedig ha így viselkedik, eddig is az volt rá a reakció, hogy akkor indulunk haza, de hiába. A kicsit fel szoktam kötni kendőbe, de azért azzal sem kényelmes és praktikus hajolgatni egy földön örjöngő, rugdosó 2 éveshez, eddig felvettem és mentünk haza, ha hordozóban van rajtam a kicsi, nem tudom felvenni sem.


A védőnőnek meg nem mondhatom, hogy bocs, nem megyünk, mert vergődik a gyerek és nem tudok tovább menni vele.

2023. jún. 6. 09:54
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Hát, de mi az, hogy hagyjuk már? Bszki, így tanulja meg. Vagy hogy gondolod?
2023. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Oké, de ha viszem magammal a kicsit is, akkor nem tudom éppen nevelni és fegyelmezni, és vinni a vergődő gyereket. Eddig megtettem, és ezután is meg fogom, meg az apja is, ha nincs ott a kicsi vagy ketten megyünk felnőttek vele és az egyik tud ilyen szinten felügyelni rá, de egyedül is meg kell oldanom velük a közlekedést néha.


Nekem erre jó megoldásnak tűnik a hám, míg meg nem érti a dolgot, inkább ez, minthogy elüsse egy autó.

2023. jún. 6. 11:48
 9/15 anonim ***** válasza:
99%

A hám is csak akkor jó, ha hajlandó közlekedni, szépen megy melletted, csak nagyobb szabadsággal.

Ha nem akar menni, lecövekel, hisztizni, azon nem segít. Azon se hogy gyorsabban közlekedj.

Nagyot a babakocsiban (ha kell erővel), kicsi rajtad - na úgy lehet haladni célirányosan.

2023. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
De a kicsi nem kifogás, hogy miért nem csinálod rendesen dolgokat a naggyal... Itt az utolsó, tök jó megoldás. De ilyen nincs, hogy nem veszek tudomást érdemben a megoldandó problémáról, mert bevállaltam még egyet. Abban a korban van, amikor akár van kicsi, akár nem, határokat kell szabni és korlátokat felállítani. Határozottan, következetesen, ezredjére is, mindig. Nem kibúvó alóla a kicsi. Ha most engedsz, nem csak magaddal, de vele is kitolsz.
2023. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!