Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ordít hosszan és hangosa...

Miért ordít hosszan és hangosan a legkisebb karcolás miatt is a gyerekem?

Figyelt kérdés

Most lesz 5 éves a fiam. Bármilyen icipici testi bántalom éri, hosszan üvölt, mint aki épp bele akar halni a fájdalomba. Ez babakora óta így van. Nem túlzok, nem arról van szó, hogy szerintem mukk nélkül kellene tűrnie, ha lehorzsolja a fél karját, hanem arról, hogy nulla külsérelmi nyommal járó kisebb nyomódások, esések, pici ütődések, esetleg alig látható picike karcolások miatt képes állati hosszan és hangosan üvölteni. A lányom nem ilyen, ő pont az ellentettje. Ez személyiségjegy? Egyszerűen ilyen a fiam és kész? Vagy mi baja? Másnak is van ilyen gyereke? Hogy kezeli?

Én megölelem, megpuszilom, aztán igyekszem arra terelni a dolgokat, hogy megy tovább az élet, de néha nagyon nehéz nem megbolondulnom...


2023. jún. 7. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Haha😅


Ugyanilyenek az enyémek…


Engem nem zavar

2023. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Talán valami neurológiai oka van és ő sokkal intenzívebben éli meg a fájdalmat. Nem gondoltál még arra, hogy kivizsgáltasd? Esetleg orvosnak említetted?
2023. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
A fiam rosszúl lesz, képes majdnem elájulni ha valamilye fáj, férfiből van. Mondjuk ha esik felpattan és megy, de ha bibi is lesz félő elájul.
2023. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
3-as.. ugyanez.. ha vérzik, akkor meg akar halni.. pedig csak 3 éves
2023. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Az első lányom eltitkolják ha fáj valami, sokszor észre sem veszi ha van rajta egy újabb nagyon csúnya zúzódás. De ha kibuggyan a vér egy cicakarmolásnál úgy kell össze kanalazni mert pánikrohamot kap. Egy vérvételnél legalább 3 kell lefognunk. 🙄 8 éves


A második lányom mindenbe bele akar halni, napokig képes a hattyúk halálát játszani a legkisebb sérülésért. Azt hiszi azért van a sebtapasz, hogy ne fájjon.. persze hiába mondjuk mire van, miért kell.. rohadt sok sebtapasz fogy. 😒 5 éves


A harmadik meg 2 éves és röhögve pattan fel Jól vagyok, semmi baj! felkiáltással és rohan tovább, még akkor is ha megsérül.. 😂


Ki èrti ezt?!🤔

2023. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek alapvetően tényleg csak akkor sírnak, ha nagyon fáj. Kivéve, ha fáradtak, akkor hosszan és kitartóan bőgnek még akkor is, ha én horzsolom le a könyökömet.
2023. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A ket gyerekem kozul ilyen az egyik, enyhe szenzoros zavarra van nala gyanu (mas jelek alapjan is).
2023. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
A legnagyobb csemeténk is ilyen. A mai napig képes haldokolni egy karcolastól is. Mikor kb 5 éves volt, egyszer a fürdéshez készülődve ordítani, sírni jajongani kezdett. Azt üvöltőlötte, hogy VÉR, VÉR, VÉR és fogta az egyik lábfejét. Azt hittük belelépett valamibe. Alig akarta hagyni, hogy megnézzem, mert rettentő fájdalmai voltak. Mikor kb 5 perc ordítást és vergődést követően hagyta, hogy megnézzük az apjával, kiderült, hogy a zoknijából egy piros cérnaszál ragadt két lábujja közé... Miután felhivtuk a figyelmét, hogy az csak egy cérnaszál és eltávolítottuk a "vért", annyit reagált, hogy "Ja?!" és mintha az előző kiborulás meg sem történt volna, ment fürdeni.
2023. jún. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes nekem is szenzoros a 2 nagy, de teljesen másképp reagálnak.
2023. jún. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as, mintha az én fiamról írtál volna :D
2023. jún. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!