Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyen jó kapcsolatom...

Hogyan legyen jó kapcsolatom a párom gyerekeivel, ha az anyjuk eddig azt erősítette bennük, hogy miattam szakítottak?

Figyelt kérdés

Ez részben igaz is, mert amikor tavaly egy társkeresőn megismerkedtünk, még együtt éltek én viszont megmondtam, hogy amíg nem válnak külön, részemről szóba sem jöhet semmi. Nagyjából egy hónap után megkeresett, hogy elköltözött és szeretne megint találkozni. Fél éve együtt is élünk.

A lányok 7 és 5 évesek. Az anyuka kígyót-békát kiabált rám és a gyerekekbe is elültette azt, hogy én egy boszorkány vagyok és a gyerekeim is ugyanolyan gonoszak, mint én vagyok. Mindent megtett, hogy útáljanak. A párommal keményen küzdöttünk, hogy a láthatások ne káoszba fulladjanak, de ennek ellenére nem lett túl jó a kapcsolatom a gyerekekkel.

Most viszont az a helyzet állt elő, hogy anyuka babát vár a párjatól és az esküvő után külföldön, a párja szülőhazájában terveznek letelepedni hármasban. Kész tényként közölte, hogy vihetjük a lányokat, de mindezt úgy, hogy a lányoknak ő ezt egy szóval sem említette, sőt továbbra is megy a gonosz boszorkány előadás.

Én ezt nem értem! Miért nem próbálja legalább most kicsit az irányunkba terelgetni őket? Értem én, hogy fél, hogy úgy fogják érezni, hogy lepasszolta őket, de az mennyivel lesz jobb, ha azt gondolják, hogy én vettem el őket az anyjuktól?


2023. jún. 10. 20:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Az óvodai pszichológussal már beszéltünk, igazából ő is csak annyit tudott mondani, hogy az anyuka segitségere is szükségünk lenne, de mivel ő vissza sem hívta, így nem igazan tud mit mondani.
2023. jún. 10. 20:01
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Mekkora egy rohadék az az anyuka. Iszonyatosan sajnálom a gyerekeket. Az anyjuk az új pasijáért lepasszolja őket, ti meg úgy próbáljatok boldogulni velük, hogy teljesen elutasítóak lesznek, meg még ott van a trauma nekik, hogy az anyjuk elhagyta őket.

Szerintem a lányoknak mindenképpen gyermekpszichológus kell majd.

2023. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Szép mese, köszönjük.
2023. jún. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Pszichológust keresünk, de a nyári szabadsagok kicsit keresztbe tesznek. Az óvodai pszihológus a héten már nem is volt.

Egyfelől én sem értem, másfelől talán jobb soruk lesz mint az anyjuknak. Ő most esküdözik, hogy a párja modernebb felfogású, de a fene tudja.

Jó lenne, ha mese lenne, mert ott a vége biztosan pozitív lenne. Most én nem vagyok annyira bizakodó.

2023. jún. 10. 20:41
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Ezért ne jöjjünk össze pujás pasikkal. Soha, semmilyen körülmények közt. Ez a szokásos, általános forgatókönyv.
2023. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz, akkor én elvinném pszichológushoz őket. Ez már nem az a szint, amit néhány online jó tanács alapján megfelelően lehetne kezelni. Ehhez szakember segítsége kell.
2023. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Több ilyen sztorit hallottam, ilyenkor általában a már idővel felnőtt gyerek mondja el, hogy bár az anyja sok rosszat mondott róla de ő azért látta h nem úgy van a dolog de gyerek volt és nem mert másképp viselkedni mint ahogy az anyja elvárta volna. Kamasz korban még lazadt minden ellen.


Nehéz ügy ez

2023. jún. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Eloszor is soha nem kell csaladossal kezdeni,legyen az no vagy ferfi.

Meg akkor sem ha mar el vannak valva.

A gyerekesekkel csak a baj van.

2023. jún. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
8as, akkor, tegyük fel, megházasodsz, lesz egy gyereked, de szétmentek, mondjuk 30 éves korodtól egyedül vagy a gyerekkel, onnantól zárdába vonulsz, hiszen nem fogsz kelleni senkinek, még patront durrogtatni se?
2023. jún. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%
9,van ket gyerekem,majdnem 15 eve egyutt vagyunk 35 eves vagyok en a ferjem 40,es ha ismernel tudnad,hogy minket csak a halal valaszthat el egymastol...ami remenyeim szerint nem most lesz...most nevethetsz ha ugy gondolod,nyugodtan.
2023. jún. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!