Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mesélik a szülők a...

Hogy mesélik a szülők a kisgyereknek a méhecskék történetét?

Figyelt kérdés

Ugyebár van a gólya meséje, de van egy méhecskés változata is. A gólyás mesét ismerem; levelet kell írni neki, aztán a csőrében hozza a babát és lerakja a lábtörlőre.

De mi a méhecskés történet? Csak kíváncsiságból. Valami virágporozásról hallottam, de hogy ebből hogy lesz gyerek a mesében, azt nem tudom.

Ezt a mégecskés történetet hogy adják elő a szülők a gyerekeknek, ha a gyerek pici?


2023. jún. 10. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Remélem, hogy már sehogy.
2023. jún. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Hát a méhecskés szerintem ilyen amcsi szarság, szóval leginkább sehogy nem meséljük. Gólya van azt kész 😅

Nyilván életkorának megfelelően kell elmondani, nem kell a felesleges absztrakció, nem hülyék a gyerekek.

2023. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom arra kell az életkora szerinti módon tálalva a valóságot válaszolni, amire konkrétan rákérdez. Nyilvan 10en éveseknél már kell lényegre torobb felvilagositas, de 10 év alatt szerintem bőven elég arra valóságot válaszolni ami kérdésként a gyerekben felmerül és nem golyas mehecskes módon.
2023. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Engem igazából az érdekelne, hogy miről szól a méhecskés mese. Csak kíváncsiságból kérdezem. Mit csinál a méhecske a mese szerint?
2023. jún. 10. 21:21
 5/11 Derjaderja ***** válasza:
100%
Gondolom bele száll a virágba ami a női oldal és beleteszi a "varázsport", amitől a virág termékeny lesz.
2023. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5, nagyon szépen köszönöm!!!
2023. jún. 10. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Eszembe sem jutna ilyet mesélni a 7 éves lányomnak..Jézusom..
2023. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

A mehecskes sztori eleg jol hajaz a noi megtermekenyulesre:


1. A viragba beleszall a mehecske, beporozza (megtermekenyules)

2. A virag magot “erlel” (embryo)

3. A mag a foldre hull es elkezd noni, fejlodni, kicsirazni (baba fejlodese)

4. Mignem belole is igazi virag lesz (szuletes)

(5. Amit ismet egy mehecske tud majd beporozni, amikor kinyilik — termekenyseg)


Van egy kedves konyv, a cime: Virag szuletik, ezt a folyamatot irja le pitypanggal.

2023. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8, nagyon szépen köszönöm!!!!!
2023. jún. 11. 06:36
 10/11 Derjaderja ***** válasza:
61%

Szerintem nincs baj ezzel a metaforával. A gólya az butaság, de ez szépen bemutatja a történetet.

Az én lányom még nem volt 4 éves amikor megkérdezte, mi kell ahhoz hogy a peték nőni kezdjenek a hasában is kisbabája legyen.

Azt mondtam egy férfi akit szeret és egy varázslat. Ezt egyelőre elfogadta.

2023. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!