Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 4-5 éves gyereknél mennyir...

Egy 4-5 éves gyereknél mennyire elfogadható ez a viselkedés? Szakember kellene?

Figyelt kérdés
Kislányom, nagyon kiegyensúlyozott, abszolút nem hisztizős fajta. Általában mindent meg tudunk vele beszélni, nem kiabálunk, tiltunk, büntetünk, inkább leülünk és megbeszéljük, ha probléma van. Az elmúlt évben viszont berögzült nála pár dolog, pl. csak 1 típusú ruhadarabot hajlandó felvenni és a haját is csak 1 képpen csinálhatom meg. Persze tudom minden gyereknek vannak kedvencei, meg ízlése, de nálunk ez olyan szintre jutott, hogy képtelen a kompromisszumra még akkor is, ha nyugodtan megbeszéljük vele, hogy bizonyos helyzetekben miért nem lehet azt a ruhát felvenni stb. Sír, hisztizik és lehetetlen vele addig elindulni akár oviba akár máshova, amíg az nincs, amit ő akar. Sosem volt nyunyókája, nem cumizott (nem mi tiltottuk ezeket, egyszerűen nem alakult ki nála), plüssökkel sincs különösebben szoros viszonyban így lehet csak nekem furcsa most ez, de számomra kicsit aggasztó, hogy ennyire kiborul, ha felmerül pl. egy másik frizura ötlete. Sosem erőltettünk rá semmit, de azért próbálkozom alternatívákkal kevesebb sikerrel. Azért merült fel bennem a szakember gondolata, mert eddig akárhogy próbáltam, nem tudtam belőle kihúzni, hogy miért csinálja ezt és talán egy hozzáértő segíthet megérteni mi zajlik a kislányom lelkében ilyenkor és ha netalán valami negatívum hatására történik ez, akkor segíthessünk neki. Szóval nem azzal van a bajom, hogy csak X ruhadarabot hord, hanem szeretném tudni, van-e emögött esetleg több.
2023. jún. 10. 23:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
20%
Autizmus kötödik a ruha darabjához és a megszokot hajviseletöl nem tágít
2023. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Mutasd meg szakembernek.

Amit leírtál, utalhat autizmusra, de én úgy tudom, az autisták másban is "ragaszkodóak". És nemcsak a megszokotthoz való ragaszkodásukban különböznek a többi gyerektől, hanem másban is.

2023. jún. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
A kisgyereknek az állandóság ad biztonságot. Azért követelik ugyanazt a mesét, pont ugyanazokkal a szavakkal, ugyanazt a játszóteret, mi gyerekkoromban minden héten egyszer mentünk étterembe és én minden egyes alkalommal ugyanazt ettem. Ettől még nem autista.
2023. jún. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Valami nagyon jó történhetett vele amikor abban a ruhában és azzal a frizurával volt ott. Most ezzel visszahozza azt a lehetőséget magának.

Amúgy nekem négy éven át fonta szoros cofpba az anyukám a hajamat. Pedig de szerettem volna néha mást...hát a lányos anyák már csak ilyenek. Máshogy gondolják mint a lányaik.

2023. jún. 11. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Semmi furát nem írtál. Megint egy rémeket látó szülő, aki nem bírja elfogadni úgy a gyerekét, ahogy.

Mi a fenéért akarod rányomni az akaratodat, ha az egészségét, biztonságát...stb. nem veszélyezteti ami most van?

Komolyan: frizura? Van aki egész életében ugyanúgy hordja a haját.

2023. jún. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

Jaj 1# 🤦🤦



Az én gyerekemnek csomó berögzült dolga van, (nekem is) még sem vagyunk autik.. csak szenzoros 🙄

2023. jún. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Lehet ez a saját tiltakozása.

Az, hogy nem azt mondod neki, hogy "nem, ez tilos", hanem "ez azért tilos, mert itt ez a szabály", és ebből kapja a túlnyomó többséget, a saját megélése még az lesz, hogy neki folyton tilos minden, nincs döntési kompetenciája az életét érintő kérdésekben (a veszélyes dolgokat ne vegyük ide). Lehet rájött, hogy a kedvenc hajáról, meg ruhájáról ő dönthet, és máshoz nem bír ragaszkodni, csak ezekhez.

Állhat persze más is a háttérben, ennyi alapján nehéz eldönteni, de túlszabályozott gyerekeknél előfordulhat ilyen, akkor is, ha alapvetően kedvesen beszélsz vele.

2023. jún. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem látja rajtad mennyire bisszant ez a dolog már és azért is ezt csinálja. Nehezedre esik úgy megcsinálni a haját? Veszélyezteti a biztonságát, életét? Ha nem akkor itt veled van a gond, nem vele, higy miért dacolsz?! Hagyd rá, ki fogja nőni, ha nem látja rajtad, hogy idegesít.
2023. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Azt meg ne várd egy 4-5 évestől, hogy megmondja, mit mért akar vagy szeret úgy! Azt még egy csomó felnőtt se tudja!

Télen nyilván nem mehet ki sortban és szandálban, nade a frizurája? Hát mért ne hordhatná úgy, ahogy neki bevált? Nem olvastál még itt a gyakorin olyan történeteket, hogy apuka levágta a szakállát, és a gyerek (jó, az kisebb) csillapíthatatlanul kiborult? Mert megszűnt a megszokott, megszeretett, ismert állandóság. A gyerek nem olyan, mint egy felnőtt!

2023. jún. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
Mit kotyog bele az olyan, akinek gőze nincs az autizmusról?
2023. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!