Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak neki este és reggel...

Mit adjak neki este és reggel kakaó helyett?

Figyelt kérdés
2 éves.Este kakaóval alszik el és reggel ha felébred rögtön kéri is(2,5dl-2,5dl)A gond csak az hogy a bölcsődében reggelihez is tejes italokat(tejeskávé,kakaó,tejkaramella)adnak.Ott is megiszik még 2 pohárral.Ezt igy már én egy kicsit sok tejmennyiségnek tartom egy ekkorra gyereknek.Ráadásul szorulása is van tőle...Szerintetek mit tegyek?Mit adjak helyette?Köszönöm.
2010. okt. 19. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A tejtől nem hiszem, hogy baja lenne, vagy szorulása. Próbálkozhatsz gyümölcs turmixxal.
2010. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk, a 2 és fél éves lányomnál reggel ugyanígy van. Reggelihez 2,5 dl tej vagy kakaó, aztán 1 óra múlva a bölcsiben is mindig iszik még tejes innivalót. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Ha napközben eszik-iszik minden mást és nem szorong semmi miatt, akkor önmagában a sok tejes italtól nem lehet szerintem szorulása.

Náunk semmi gond a kakilással.

Igaz, mi este a vacsorához, vagy utána gyümölcsteát vagy vízzel hígitott gyümölcslevet iszunk. Próbáljátok meg esetleg ti is így.

2010. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálkozz valamilyen teával. Szerintem is bőven elég amit bölcsiben kap, mert ott még uzsira is tejterméket isznak nálunk. De ha nálatok uzsira nem kapnak, akkor este adhatsz neki tejet. Reggel szerintem se adj neki, max teát vagy vizet ha szomjas. Ha jóval a reggeli előtt viszed be, akkor esetleg pár szem kekszet is, hogy kibírja addig.
2010. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 liter kakaó naponta sok; azon csodálkozom, hogy nem puffad tőle, vagy nem megy a hasa, mert ennyit egy 2 éves gyerek megemészteni szerintem nehezen tud (ugye köztudott, hogy ráadsul a magyarok kevésbé bírják a tejet más népekkel szemben).

De viszont ha kakaót iszok a bölcsiben akkor előtte meg gyümölcsturmixot sem adhatsz neki, kivéve ha így együtt eddig még nem okozott gondot.

Adj neki tejet akkor, de csak magában, vagy tegyél hozzá vaníliát, jobb ötletem nincs.

2010. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!