Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell iskolát keresni a...

Hogy kell iskolát keresni a jövőre elsőbe lépő gyereknek?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet infókat gyűjteni a környékbeli sulikról?Vannak nyíltnapok,és ha igen mikor szoktak ezek lenni?Mikor kell beiratkozni?stb.stb.Minden információ érdekel a dolgok menetéről.Előre is köszönöm a segítséget!
2010. okt. 26. 21:00
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Elsősorban az oda járó gyerekek szüleivel beszélj :-)

Mi annak idején nem is feltétlenül iskolát választottunk, inkább tanárnénit kell szerintem. Akivel jól ki fog jönni a gyerek, szimpatikus, szakmailag felkészültnek, türelmesnek látod. Ha jobb képességű valamiből a gyermek, fontos, hogy az azt tanító tanárnéni nyitott legyen a differenciálásra, mert különben elveszíti a gyermek az érdeklődését, unatkozni fog.

Fontos még szerintem, hogy a kötelező oktatáson kívül mi az, ami úgymond az iskola "profilja". Van ahol a sport, vagy a matek, a környezettudatosság, stb. Ebből nyilván Te tudod, mi érdekli a gyerkőcöt, vagy Te mit tartasz fontosnak.

Nálunk áprilisban volt a beiratkozás. Akkor megkaptunk mindent listán, mit kell megvenni szeptemberig (persze az első szülői még sokat hozzá fog tenni :-), utána már csak az évnyitóra kellett menni, illetve előtte néhány nappal a könyveket megvenni.

2010. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is jövőre megy iskolába,már a múlt héten volt egy bemutatkozó foglalkozás az ovi melletti suliba,amíg a szülőknek elmondta az igazgató a tudnivalókat,addig a gyerekek a leendő tanítónénikkel kreatívkodtak.


A héten megint lesz egy,a másik osztály tanítónénijeivel.

Az oviba nálunk mindig raknak ki szórólapokat a programokról az iskolák.


Beiratkozni nálunk is áprilisban kell majd...

Nálunk 3 iskola van,mindegyikbe jár a csoportból elballagott csoporttárs,így nekünk már könnyebb,mert ők és a szülők már beszámoltak tanítási rendszerről,plusz programokról(foci,karate,úszás,jégkorcsolya stb.)


Én már eldöntöttem hova jár a gyerkőc majd,csak azon hezitálok,hogy németes vagy angolos osztályba járjon-e?!

2010. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia,az én lányom most elsős.Nálunk tavaly szülői értekezletet tartottak az oviba,ahova eljöttek a környékbeli iskolák igazgatói.Általában az iskolák indítanak már előkészítő foglalkozásokat a nagycsoportos ovisoknak.Érdemes ennek utána érdeklődni,esetleg nézd meg a közeli iskolák honlapját,valamint kérdezd az ovónőket,ha van ilyen foglalkozás,akkor az iskolák értesítik őket,felhívhatod az iskolákat is.Érdemes,mert az én lányom megismerte és megszerette a leendő iskoláját és alig várta,hogy kezdődjön a tanév.Azóta is szeret suliba járni és jó tanuló.Sikeres választást.
2010. okt. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanítónénit keress ne kizárólag iskolában gondolkodj, tapasztalat.
2010. okt. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!