Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy leszoktass...

Mit csináljak, hogy leszoktassam minél hamarabb a köpködésről?

Figyelt kérdés

Kicsit tanácstalan vagyok, pedig elvileg pedagógus vagyok, vagy mi a szösz..:(

Kb 9 hónapos volt, mikor elkezdte a szabályszerű hisztit. Ordított, csapkodta a földet, jött utánam, vágta magát hanyatt, de ezt úgy néz ki jól kezeltük, mert 5-6 alkalom után elmaradt. Hanem kezdődött az új.. HA valami nem éppen a kedvére való történik, vagy csak épp nincs jó kedve, akkor oda csap nekem, kb 1 hete köpköd, és tudom, hogy nem személyem ellen szólnak ezek a reakciók, mégis nagyon-nagyon rosszul esik. Tudom a "helyes" reakciót, megfogni szigorúan, de nem erőszakosan a kezét, ránézni s azt mondani ellentmondást nem tűrő hangon, hogy NEM, de ezzel a köpéssel nem tudok mit kezdeni. Ha elviccelem, akkor tréfásnak találná, ha nagyon felhúzom rajta magam, akkor valószínűleg eléri a célját vele, de nem bírom figyelmen kívül hagyni.


2010. okt. 30. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd hogy nem szabad, de ne nagyon vedd észre, ne tulajdonítst neki jelentőséget - inkább kerüld ki ezeket a helyzeteket!Ne váljon érdekessé, feltűnővé számára!Mert annál inkább rászokik. Ne csinálj nagy cirkuszt, mert csak felhívod afigyelmét. Menj el onnan pl. és ezzel meg is szüntetted ezt a helyzetet. Vag yjavasolj gyorsan valami érdekeset. Pl csilklandozd meg. Hoyg elfelejtse mielőbb!

Bocs de a billentyűből elegem van

2010. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer: MENJ ODÉBB!CSINÁLJ MÁST.

Ez benned valami emláéked vagy nemtommi miatt erős reakciót vált ki de ababa részéről csak egy számára új, érdekes mozgás és közlésforma a mit próbálgat. Gondolkodj el, téged ez miért sért annyira, d e kaicsivel ne foglalkozzz! Nme sokéáig érdekes, hamarosan elhagyj és mást talál. Hacsak te nem rögzíted benne túlzott figyelmeddel.


Talán rád túl keméynen rádszóltak ezért pici korodban?

2010. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg nyelvet öltögetni és grimaszolni :)

Az jobb :)

2010. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Csak kreatívan! És humorosan! Nem könyvből neveljük, Nincsenek szabályok.

És nem is az iskolában vagy. Köpj vissza, és nevessetek, Ezek a kis civilizálatlan fickók még ezen a szinten vannak.

A baj az ha 9 éves szinten is itt tart.. Mindent a maga idejében!

Ha nem hagyod , hogy kifejezze az akaratát hanyatt fekvéssel, akkor találnia kell helyette valamit.

Ha ezt sem hagyod, akkor ütni fog, vagy visszatartja a kakit. Érvelni még nem tud. ;)

2010. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Legyíntsd meg a száját, ha már a szép szó nem ér semmit. -Még egy köpködés és mehet a bünti sarokba!
2010. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, akár hasznosnak találtam, akár kevésbé:)

A köpködés zavar, mert nem általános a környezetemben ez a megnyilvánulás. Egyszerűen nem szeretem, ha arconköpnek, még akkor sem ha azt az én 10 és fél hónapos elsőszülöttem teszi..

Egyetértek vele, hogy kreatívan kell kezelni, meg nem könyvből nevelni, ezért kértem segítséget gyakorló anyukáktól.

A szemet szemért,fogat fogért módszert én személy szerint nem tartom célravezetőnek, persze ettől biztos van olyan eset, amikor működik, és segít.

Annak a válaszadónak is igazat adok, aki írta, hogy a gyerek valahogy így próbálja érvényre juttatni az akaratát, de nekem a megoldással van problémám, nem az értelmezéssel.

Köszönöm Mindenkinek, aki kis energiát szánt a problémám megoldására akár komolyan, akár a humorosabb végét fogta meg! várom a további ötleteket! Szép napot!

2010. okt. 30. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ott hagyni és nem foglalkozni vele ha ez sem használ próbáld meg a büntit 5 percig nem jöhet le bünti szőnyegről lehet sokszor le akar majd jönni,de mindig rakjad vissza legyél kitartó hidd el megéri nekem sikerült.
2010. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!