Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves kisfiam még mindig...

Kétéves kisfiam még mindig cumizik. Csak elalváskor, de kéri rendületlenül. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 22:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Sehogy. Majd leszokik magától. Ha nem akrod hogy cumizzon nem kellett volna adni neki. Ha akkor jó volt hogy csendben van akkor most is fogadd el hogy őt megnyugtatja. Nincs ebben semmi. Nem lesz baja sem a fogának, sem a lelkének tőle.
2010. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

na ezen néztem egyet, mármint az első válaszoló válaszán.....


én nem azért adtam oda a gyermekeimnek a cumit, hogy CSENDBEN legyenek.... hanem mert napközben is jól elvolt vele.


a mi nagyobbik kisfiunk 28 hónapos, cumizik alváskor, éjszaka és ritkán kéri nappal is ha nyűgös vagy beteg vagy csak úgy....


a kicsi 12 hónapos, ő nem annyira cumis, de alváskor neki is kell, vagy szintén ha van valami baja, nyűgös, fogzik, stb...


ne vedd el, amjd emgunja ő ha pl. oviba megy...

2010. nov. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
emgunja===megunja... bocsi elírtam
2010. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
11%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Szia!

Én vagyok a november elsején 18:01-kor válaszoló...

2010. nov. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
Várhatod hogy leszokjon magától,sok ovódást láttam már cumival.Elég nehéz leszoktatni.Egy megoldás van,elteszed és soha nem veszed elő.Hidd el 1-2 nap sírni fog éjszaka,de megszokja.Nekem mindkét gyerekem 1,5 és 2 évesen szoktak le,úgy hogy eltünt a cumijuk,mindenhol kerestük sehol nem találtuk.És mind kettőnél így jártunk,mintha a sors akarta volna.1-2 nap sírt érte utána már simán átaludta az éjszakát nélküle is.De cumi pótlóként kérhet éjjelre cumisüveget.Nekem a második fiam,csinálta,végre nem cumizott,de inni valót kellet neki estére készíteni,ha fel kelt csak ivott picit és vissza aludt.
2010. nov. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Meg kell próbálni az eszére hatni. Mi is ebben a cipőben vagyunk a 23 hónaposommal.Megbeszéltük, hogy odaadja a mikulásnak, de csak akkor ha akarja.

Az elsőnek üzenem, hogy nagyon okos választ adott.

2010. nov. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Szia. Én megvettem a TRIXI könyvek sorozatból a Mese az öt cumiról című kis könyvet. Hetekig olvastam a két éves kislányomnak és mindig elmondtam neki, hogy neki is hamarosan vándorútra mennek a cumii. Most már három hete nem cumizik és egy percig sem sírt utána. A történet a következő: A 2 éves kislány mindig cumizik és nem tud nélkülük meglenni. Egyszer eltűnnek és amikor a kislány sír, hogy mi lett a cumikkal az anyukája elmond neki egy történetet. A cumik amikor már nincs szükség rájuk vándorútra mennek. Mindegyik máshová. A végén anya elővesz egy kiskutyát és onnantól kezdve az lesz a kislány legjobb barátja.

Nekünk nagyon bevált. Mi a Rossmannban vettük 199.- Ft volt.

2010. nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Majd megpróbálom elvenni tőle, én is erre gondoltam csak kíváncsi voltam mások véleményére. Valami kis mesét kitalálok, aztán hátha sikerül. Köszike :)
2010. nov. 7. 09:17
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia!Mi már csak a délutáni alváshoz használtuk.Most azt mondtam neki anya kidobta.Ez 1 hete volt,és kicsit még küzdünk,de alakul.Unokatesom kidobatta a kislányával a szemétbe,egyik ismerösöm meg levágta a szilikonrész:-)Nem lesz könnyű,kitartás
2010. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én 2 évesem is kéri aludni, meg néha nappal is. Mondtam neki hogy adja a babának (8 honapos ismerős), oda adta, de visszavette. Aztán mondtam, hogy ki kell dobni, mert csunya, kidobta már 2x a kukába, aztán meg sirva kotorászta. Én a bölcsiben bizok, bár annak idején én 4 éves koromig cumiztam, de csak otthol. Tőlem egy az egybe elvették. Álitolag sirtam, de aztán már nem kerestem. Hát lehet hogy még kicsik vagyunk....
2010. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!