Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha egy 4,5 éves...

Normális, ha egy 4,5 éves kisgyereket a csillagászat érdekel?

Figyelt kérdés

Próbáljatok meg nem hü...-nek nézni!!! A szó szoros értelmében így van. Az oviban kezdtek nekik mesélni a csillagokról. Ezután venni kellett neki egy bolygókról szoló konyvet, amit azóta le sem tesz, állandóan abból kell olvasnom neki. A naprendszer bolygóit már kívülről tudja, meg hogy melyik a legnagyobb, legkisebb, legközelebb, legtávolabb...

Amúgy normális gyerek, biciklizik, labdázik, játszik a többiekkel, de ez a bolygómánia már kicsit meglep.


2009. jan. 8. 19:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennek csak oruljel, vegyel neki mindent meg ezzel kapcsolatban, ami erdekli! Ez jo dolog, nem?
2009. jan. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hogy feltegyem az í-re a pontot: farsangon Szaturnusz bolygó akar lenni!

2009. jan. 8. 19:44
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális, érdekelhetnék pl. a dinoszauruszok is vagy bármi más, ahány ember annyi féle. ili
2009. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia engem is érdekelt a csillagászat ilyen idősen, és egy csomó könyvet hozott nekem a könyvtárból a témában.

hamar elmúlt a hóbort, és azt hiszem, normális gyerekkorom volt :o)

Szerintem örülj, hogy ennyire érdeklődő, olyan szomorú, hogy a mai gyerekek a Jetix előtt butulnak...

2009. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Előző: a könyveket anya hozta, természetesen :))
2009. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az en kisfiamat a dinoszauruszok kezdtek el erdekelni. Eloszor csak neztem, nem nagyon orultem neki, de amikor elmentem a konyvesboltba, azt mondta az elado holgy, hogy nagyon sokfele dinos konyvet tud nekem ajanlani, es a kisfiuk imadjak a dinot. Akkor megnyugodtam, es tenyleg millio helyen latni dinos dolgokat, agynemut, tolltartot, figurakat.

Ugyhogy te is nyugodj meg, es orulj neki!!!!

2009. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nálunk szerencsére nemmennek a mesecsatornák, helyette a Nationel G. meg az ehhez hasonlók mennek nagyrészt, bár a rendes hosszú meséket azt szokta nézni(Verdák, Jégkorszak, stb.)
2009. jan. 8. 20:11
 8/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy mióta tart a dinóőrület?
2009. jan. 8. 20:14
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök jó!Örülj neki hogy nem ezeket az idióta kínai vagy japán harcos mesék érdeklik.az én lányom 3 éves és 1.5 éve shrek őrült.Nem teszek ellene, sőt.Még az oviban is shrek a jele!Az jó ha valami érdekli foglalkoztatja a gyereket, így fejleszti az agyának a befogadó képességét!
2009. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet a Szaturnusz! Rászerelhetnél egy hullahopp karikát a vállára, szalagon. Szerintem tök állat. A fejére meg a Szaturnusz jelét.Az minek a bolygója?

Az én fiamat is nagyon érdekelte a csillagászat oviban. Nyert is egy legó űrsiklót, mert nevet adott neki egy pályázaton.

A Commodor 64-gyel mindig űrhajósat játszottak, ő a barátja, meg a 2 éves huga(királylány ruhában!)Így tanult meg olvasni 4 évesen a billentyűzetről.

Aztán járt 3 évig az ELTÉre geofizikára(ott is sok a csillagászat) és most átment informatikusnak. És rákapott az animére. Most!! A barátnőjével együtt, akivel együtt él.10 órán át nézik a rajzfilmeket a 19 éves huga szintén, és horror összegért+vám megrendelte japánból az eredetit.Amúgy normális.De tényleg.

Mos

2009. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!