Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni akkor, ha a...

Mit lehet tenni akkor, ha a bölcsiben a fiamat már 3x megharapta egy kisfiú elég szépen?

Figyelt kérdés

A gondozónénik azt mondják, hogy nyugodjak meg, ez majd elmúlik a harapdálós gyereknél idővel. A bölcsivezető is ezt mondta. Tényleg nem lehet tenni semmit?

Büntetést nem adhatnak a kisgyereknek, amiből tanulhatna mert kérdeztem hogy ilyen után legalább leültetik-e pár perce. Csak szólnak neki hogy nem szabad.

A fiam már utál bemenni, és csak engem nyugtatgatnak. Mégis meddig kell tűrni?


2010. nov. 9. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
mond meg nekik, hogy ha nem csinálnak valamit, akkor a te fiadnak meg olyan korszaka lesz, hogy beveri az orrát a harapdálósnak...
2010. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

A harapdálós gyerek szülei tudják a kissrác hobbiját?

A barátnőmék kisfia pont a harapdálós. Hiába mondták a gondozónéniknek, hogy egész nyugodtan lehet erélyesebben rászólni, büntetést adni, mégsem teszik. Otthon is hiába büntetik miatta. :( Nagyon makacs, akaratos gyerek, semmivel nem lehet rá hatni, se büntivel, se szép szóval.

Lehet, hogy vissza kellene harapni vagy ütni a gyerkőcödnek, tanulja meg a másik gyerek is, hogy ez bizony fáj!

2010. nov. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos az a kisfiú egy fejjel nagyobb mint az én gyerekem, és már beszél is, az enyém nem. Ő nem fogja bántani, nem is nagyon tudná. Meg alapból fél a gyerekektől.
2010. nov. 9. 15:49
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudják a szülők, de nem tudnak mit csinálni vele. A fiam nem fogja megharapni az biztos. Sajnos.
2010. nov. 9. 15:51
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
A gondozó nőnek igenis tenni kell valamit. Ha rendszeresen leültetné a sarokba büntetésre miatta, akkor biztos abba hagyná. Sokszor ami nem megy a szülőnek, az másnak sikerülhet. Gondolom a többi gyerekkel is ezt teszi. Figyelmeztesd a gondozónőt, hogy a bölcsőde vezetővel is meg fogod osztani a problémádat, ha nincs változás. Nehogy már egy gyerek terrorizálja a többit.
2010. nov. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Előző vagyok. A bölcsőde vezető után az önkormányzat következik.
2010. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
Na, hat egyet kell, hogy ertsek az elso valaszoloval, legyen a te kisfiadnak olyan korszaka, hogy leuti azokat, akik ot megharapjak. Csak hogy az en kisfiam peldajan bizonyitsam: ot is megharapta egy masik kisfiu a bolcsiben, raadasul ez a kisfiu a fiam legjobb haverja, de nem tudja feldolgozni, ha valami nem ugy alakul, ahogy o szeretne, es ilyenkor harap. A bolcsis nenik nem tudnak vele mit kezdeni, hiaba mondjak neki, hogy nem szabad harapni, es a szulok is tudjak, nem tudjak kezelni a gyereket. A kisfiamnak a harmadik harapas utan mondtam, hogyha a haverja harapni akar, usse fejbe, lokje el, vagy csinaljon barmit, de ne hagyja magat. Par nap mulva a kisfiam buszken meselte, hogy a haverja meg akarta harapni, de o "leutotte". Nem tortent semmi komoly, csak fejen vagta a masik gyereket, aki eppen harapni akart. Nem mondom, hogy jo modszer, hogy a fiamat verekedesre biztatom, de mashogy nem tudtuk megakadalyozni a harapos gyereket.
2010. nov. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is biztatnám ilyen esetekben verekedésre, de még nem érti meg. 2 éves lesz csak karácsonykor, alig 5 szót ha beszél. A vezető sem tesz semmit, ez mindenkinek természetes ott bent.
2010. nov. 9. 17:50
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Harapjon vissza a te fiad is.

Az én fiam is harapdálós volt, könnyű úgy okosnak lenni, ha valaki nem éli ezt át, minig azt gondolják, hogy az iylen gyereket nem nevelik bla -bla-bla, de ez nem így van

2010. nov. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
Az én lányom is harapdál időnként. 20 hónapos. Azon kívül, hogy erélyesen rászólok, amikor észreveszem én, hogy harap, szerinted mit kellene még csinálnom vele? Nem vagyok ott, amikor megharap valakit, azt meg gondolom Te is tudod, hogy egy ekkora gyereknek órákkal később fölösleges elkezdenem magyarázni, hogy "tudod kicsim mondta marika néni, hogy megharaptad délelőtt a sanyikát. Na, ilyet nem szabad csinálni, mert.." erre nincs megoldás, hiába mész az önkormányzathoz, vagy az atyaúristenhez, akkor sem fogják a harapós gyereket kitíltani.
2010. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!