Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyi idös...

Szerintetek mennyi idös kortól érdemes foglalkozni az abc-tanulással, olvasással? Hogy megszeresse a lányom ( 4 és fél éves) a könyveket, magát az olvasást?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Mar egesz baba kortol, amikor meg csak te olvasol neki. Aztan megkapja a puha konyveket. MI az oviban a masfel eveseket mar ismertetjuk a betukkel. Tulzas lenne azt mondani, hogy tanitjuk, de mire ket evesek, mar felismernek parat. $ evesen akar mar olvasni is meg lehet tanitani. Nyugodtan vagj bele.
2010. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erre találták ki az iskolát. Ha előtte erőlteted neki, azzal pont az ellenkezőjét éred el. Vagy azért mert teljesen más módszerrel tanítod, mint az iskolában fogják, és összezavarodik, vagy azért, mert már tudni fogja, és unatkozni fog órán, így megutálja az egészet.

Majd ha iskolás lesz, előbb semmiképp. Addig élvezze a játék világát, olyan rövid a gyerekkor.

2010. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Annyi minden van, amit meg lehet neki tanítani még mielőtt olvasni tanítod!


10 éve dolgozó óvónő

2010. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan 6-7 éves korában, amikor elkezdi az iskolát....


Az olvasást úgy tudod megszerettetni vele, ha nagyon sokat mesélsz neki (fejből is, és meséskönyvet olvasva is), illetve, ha jó példát lát a családban (pl. az olvasás nem a színes magazinok átlapozását jelenti a felnőtteknél, hanem azt, hogy könyvvel a kezükben ülnek és olvasnak).


Nem azért szeret valaki olvasni, mert 4 és fél évesen elkezdték vele megtaníttatni a betűket, hanem azért, mert színes, gazdag a képzeletvilága (mert pl. sok mesét HALLOTT a szüleitől), ezért izgalmas elképzelni a leírt szöveget.



egy másik óvónő

2010. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából ismeröseim rossz tapasztalatai miatt merült fel bennem a kérdés(ahol mindkét szülö"értelmiségi"és rengeteget foglalkoznak a fiukkal(6éves)De 2hónap iskola után "Magyarországról"akarják olvastatni a gyermeket az iskolában,és azt mondják,le van maradva...Én nem szeretném ezt a gyermekemnek!Természetesen sokat olvasok,mesélek neki,arra lennék kiváncsi mikortól tudná pl.megjegyezni,felismerni a betüket(párat tud)komolyabban..Köszönöm
2010. nov. 17. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kerdezo, a felelmed sajnos jogos. A mai magyar iskolarendszerben, egy tanarnak nem jut eleg ideje egy-egy diakra, szoval nem art, ha a kicsi mar felkeszult. Ha kesobb lemarad, mar lehet, sosem hozza be.

Tanitgatni nagyon egyszeru, pont, mint a suliban, meg mutatsz neki egy-egy betut leirva, kiejtitek, megprobalja lemasolni. Nem ugy kell felfogni, hogy akkor egy het alatt meg kell tanulnia olvasni. A kicsik ezt jatekkent fogjak fel. En meg egy gyereknek sem vettem el a gyerekkorat, csak mert foglalkoztam vele.

Elso valaszolo voltam.

2010. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Felismerni már hamar felismerhet egy-egy betűt, vagy akár a leírt keresztnevét, akár 3 éves korban. Nagyon sok gyerek 5 évesen már le tudja írni a nevét.....de ez még nem olvasás.


Én biztos, hogy nem tanítanám a gyerekemet olvasni, írni iskoláskor előtt, főleg, ha nem is érdeklődik.

2010. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

15:41, attól, hogy megtaníja leírni a betűket, és hogy melyik hang kapcsolódik hozzá, az még se nem írás, se nem olvasás, nem fog behozhatatlan előnyre szert tenni általa.


Pont azzal van a baj a magyar iskolákban, hogy az ABC-t ugyan megtanulják a gyerekek írni is, olvasni is, de az értő olvasás nem megy nekik. Ahhoz pedig az kell, hogy sok mesét halljon, gazdag legyen a szókincse és érdekelje maga az olvasás, élmény legyen a számára.

2010. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló!Tökéletesen igazad van,én sem arra gondoltam,hogy a 4és fél éves gyermekemre ráeröltetem,hogy"holnaptól olvasnia kell"és nem a gyermek korát veszem el ezzel,ha hasznosan töltjük a szabadidönket,ha van kedve hozzá,hanem inkább a jövöjét támogatom.Könnyen mondja a tanárnö,hogy lemarad a gyermek,meg elnézést az óvónéniktől,de a tapasztalatom az,hogy se oviban,sem iskolában"nem érnek rá tanitani"
2010. nov. 17. 21:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem Mo-n élünk, itt már 3 évesen tanítják nekik, és csak előnyükre válik nekem mindkét gyerekemnél. Bár még olvasni nem tudnak, a nagyobbik most kezdi 6 évesen, de tudja a betűket, hangokat.

Biztos a könyvesboltban lehet kapni valami betűtanulást segítő könyvecskét. Ne tanuljatok, játszatok a betűkkel csak. Amikor kedve van. Képeket mutass nekik milyen betűvel kezdődik. Talán még játékok is vannak ilyenek. Nézz körül játékboltban is. Játékos legyen a tanulás még !

És olvassatok neki picit naponta.

2010. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!