Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Csak az Én lányom...

Segítség! Csak az Én lányom ilyen? Ez normális vagy már kóros?

Figyelt kérdés

Mindent leszed a falvédőtől kezdve a párnáig mindent kiszed,ruhásszekrényt kipakolja, az összes gyerekzárat kinyitja. Egy éve nem tudom neki elmagyarázni hogy a villanyt ne kapcsolgassa (ugyanez a távírányítóval). Mindent meg kell fognia, a "ne nyúlj hozzá" kb. 150 x van elmondva napi szinten. Egyszerűen NEM ÉRTI MEG hiába mondom, magyarázom.

El vagyok keseredve... csak Ő ilyen???

26 hónapos


2010. nov. 18. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Drága:-) Nem, nem csak ő ilyen, kezet foghatna a lányommal.

Minden nap ugyanaz, és már nagyon bele vagyok fáradva.

Dettó a villanykapcsolgatás, távirányító-tévé kikapcsolás, elkapcsolás, pedig naponta meg van róva érte...

A porcelántányér kipakolás és dobálás... és még sorolhatnám...

Leghújabb heppje, hogy mindent elér, a tévé és szekrény tetejéről is lepakol, már csak a plafon tabu...

Nyugi, elmúlik:-) Ez az időszak, amikor próbálgatja a határait és a te türelmed. Légy következetes, 3 éves kora körül azt mondják elmúlik...:-))

Nagylányom 28 hós, a kicsi 8.

2010. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm:-)) Itt a környéken nálunk senki drága gyermeke nem csinál ilyeneket ezért kezdtem gondolkozni hogy esetelg nála van e a hiba. Persze tudom hogy Téged ez nem vigasztal de legalább tudom hogy nem vagyok egyedül:-)

Kicsit rosszul esett hogy a falvédőjét amit éjt nappallá téve varrtam neki egy mozdulattal leszedte közölvén hogy nem kell...

Köszi hogy megvigasztaltál:-)

2010. nov. 18. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hány, de hány ilyen gyerek van, tudom, ez téged nem vígasztal :) Az öcsém anno naponta többször is kipakolta az összes ruhásszekrényt. Amikor végzett, felsóhajtott: "Na! Kész.."... Aztán anyu kulccsal bezárta a szekrényt... öcsém meg keresett egy botocskát, azt dugta a zárba, mert látta, hogy valami kellene bele :) Természetesen beletört, anyu órákig piszkálta, míg az egész kijött....

A távirányítót tedd olyan helyre, ahol nem éri el, a villanykapcsolás miatt ne szólj, egy idő után nem lesz érdekes... Hidd el, ennyi idősen mindent megért, csak tetszik neki, ahogy reagálsz. Az én lányom is épp 26 hónapos, ő is elkezdte kapcsolgatni a villanyt, de mivel nem csináltam belőle ügyet, néhány próbálkozás után abbahagyta. Az, hogy mindent megnéznek, megvizsgálnak, életkori sajátosság, így szereznek tapasztaltatokat a világról, így tanulnak. Kár mindent tiltani, elég azt, ami veszélyes.

2010. nov. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor a drága fiammal kezet foghatna:) 25 hónapos.

Egész nap jártatom a szám, hogy mit nem szabad, de nem érdekli, csinálja tovább. Már teljesen kikészít. Remélem hamarosan elmúlik ez az időszak.

2010. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 20 hónapos a kislányom és ugyanez megy mint nálatok. Hiába mondom hogy nem! Viszont van hogy megérti de arra még nem jöttem rá hogy az miért van és milyen időközönként. Azt mondják az is baj ha 150x mondjuk el hogy nem szabad, csak akkor azt nem tudom hogy hogyan tanulja meg hogy nem szabad? Na ezek már az én kérdéseim, mindenesetre nem csak a te lányod ilyen.
2010. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ugy látszik vagyunk páran! Tényleg csak azt tiltom ami rá nézve veszélyes sőt többet is engedek neki mint mások ahogy elnézem. De időnként már tényleg nem tudom merre tovább...

Nehéz, de remélem túl leszünk rajta mindannyian!

2010. nov. 18. 15:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Ó, az én 23 hónapos kisfiam is hasonló. Megkezdi reggel 7-kor, alszik napközben kb. 2 órát, aztán estig rámol, pakol. Semmit nem lehet elölhagyni, mert rögtön tudja, mi a veszélyes... újabban felmászik a konyhaasztalra, az etetőszékébe. Már pár távirányítót eltört, elprogramozza a tévéket, bekapcsolja a dvd-t, lepakolja a könyveket, játékokat, aztán továbbáll. Zoknisfiókok, ruhásszekrények sincsenek nagy biztonságban. Sajnos most rákapott a firkálásra... tollal, a falra...
2010. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
Na most olvastam a kérdést meg a válszokat. Hát bocsi csajok, valószínűleg nem fogtok ezért szeretni, de elég furák a gyerekeitek. Ha egy éve nem érti meg amit mondasz neki, akkor mégis csak van valami probléma nálatok. Én még ilyenről nem hallottam. Jó hogy pár napig, esetleg hétig idegeli a szülőket, de ezek a hónapok soknak tűnnek. Rakjatok az ajtókra, szekrényekre ajtózárat. Adjatok a gyereknek büntetést, vagy üljetek le, és kezdjétek el együtt kipakolni a cuccokat. Vagy jobbat tudok, Ti pakoljátok ki, aztán szóljatok neki, hogy most ő jön, és rakja vissza. De elég fura hogy más nem szórakoztatja, és nem tudja magát mással lefoglalni. Na az meg hogy arra vártok hogy 3 évesen elmúlik, az sem semmi! Ja, mikor az én fiam 6 éves lett, akkor ő is kijelentette, hogy most már tud olvasni. Kérdeztem is, hogy aztán már mitől tudna. Mert a hat évesek már iskolások, és akkor már ő is tud. Ez a három éves forduló is kb ilyen lesz. Ja, 3 éves vagyok akkor már nem pakolok. Fegyelmezzétek meg őket, aztán majd rend lesz.
2010. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennének furák? Mert rosszalkodnak? A tied biztos egy kisangyal és egész nap a sarokban ül és csöndben van.

Kikérem magamnak nincs az én gyerekemmel semmi baj. Minden gyerek más, vannak nyugodtabbak és vannak akik aktívabbak, de attól még "furák".

És dackorszak előbb utóbb elmúlik, általában 3 éves kor körül.

2010. nov. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tegnapi 21:09-es válaszoló!


Kicsit sem érzem furának a gyerekemet:) Eleven, érdeklődő, és inkább kis csintalannak nevezném. Nem hiszem, hogy 23 hónaposan neveletlennek mondható egy gyerek, akit ha megfegyelmezek, akkor többet nem fog pakolni számára elérhető, érdekes dolgokat, még ha az nem játék. Elmúlik ez is, nekem elhiheted, tudod, hiszem már a harmadik gyerekem. Okos, nyitott kisfiú, akire nagyon büszke vagyok:))

2010. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!